Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Baj, ha "elmarom" magam...

Baj, ha "elmarom" magam mellől a barátaimat?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, nagyon sok az ismerősöm, és az olyan ember mellettem, aki barátomnak vallja magát. De már kezdek besokallni!

Vannak "igazi" barátaim is, akikre tudom, hogy bármikor számíthatok, de vannak olyanok is, akik pl. állandóan hozzám jönnek a bajaikkal, hogy oldjam meg az életüket, nem hagynak élni, engem terhelnek a magánéletükkel, én pedig mindig meghallgatom őket, és próbálok nekik tanácsot adni. Ami ha esetleg mégsem jön be, még engem hibáztatnak! (Lehet, hogy energiavámpírok? Eddig nem hittem bennük...) Ha én kérdezek tőlük valamit, akkor pedig kiderül, hogy ők egyáltalán nem ismernek engem. Pl. egy lány, aki a legjobb barátnőmnek vallja magát, mikor megkérdeztem tőle egy boltban, hogy milyen színű felsőt vegyek, azt mondta, hogy a kék nekem jól áll. Ahhoz képest, hogy 10 éve nem hordok kék színű ruhákat, hát köszi, örülök, hogy figyel rám...

Szóval nagy baj, ha ezeket a kapcsolatokat én inkább leépítem? Bűntudatom van emiatt, mert nekik szükségük lenne rám (legalábbis úgy tesznek, és állandóan nyaggatnak), de én ezt már nem bírom. Nem tudom mások helyett megoldani az életüket. Vagy ha azt akarják, hogy barátok legyünk, akkor néha ők is hallgassanak meg engem. Én midnig mindenkit meghallgattam, mindig mindenkihez kedves voltam, de azt hiszem, most sokalltam be.

Nagy bűn ez szerintetek?


2010. júl. 14. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A barát az aki feltölt, nem az aki kiszívja az energiádat. Szóval nem bűn, hanem teljesen természetes önvédelmi reakció a részedről. 32/ N
2010. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy te utálod a kéket és nem hordasz 10 éve kék felsőt, még jól állhat, és ez nem jelenti azt, hogy nem figyeltek rád.

Egyébként meg az sem feltétlenül az ő hibájuk, hogy nem ismernek. A megismerés rajtad is múlik, mit mutatsz meg magadból.

Egyébként ne legyen lelkifurdalásod, nem vagy szeretetszolgálat, ha nincs szükséged rájuk, építsd le őket, de aztán ne menj hozzájuk sírni, ha azok meg veled csinálják ezt, akiket meg megtartanál.

2010. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A kék felsős eset csak egy példa volt... Egyszerűen az a bajom velük, hogy én mindig meghallgatom őket, és figyelek rájuk, viszont ha ők éppen engednek engem szóhoz jutni, és elmesélnék nekik valamit, akkor sem figyelnek, és kb. lesz@rják, hogy mit mondok.

Van különbség az igazi barátok és azok között, akik csak 'kihasználnak'...

2010. júl. 14. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
így van a barát az akivel jól érzed magad. én azt mondom inkább 5 jóbarát mint 50 haver. váljon el a szar a víztől.
2010. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem nem baj, ha az ilyen barátoktól inkább megszabadulsz! Pl sztem az egy jó módszer, hogy az igazai barátaiddal vagy, és nem ezekkel az energiavámpírokkal, akkor egy idő után csak észreveszi magukat!
2010. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!