Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy míg Nyugat-Európában első sorban a teljesítményed alapján ítélnek meg és, ha jól dolgozol akkor van előre lépési lehetőséged?

Figyelt kérdés

Míg Magyarországon természetes, hogy minden attól függ, hogy milyen kapcsolataid vannak, szimpatikus vagy-e vagy sem, az, hogy értesz-e az adott munkához az nem is számít?



Ami viszont számít, hogy kik a családod, milyen kapcsolati tőkével rendelkeznek vagy te magad milyen kapcsolati tőkével rendelkezel.


Mi a véleményetek erről?

Ti is tapasztaltátok ezt?



2019. aug. 4. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Angliában élek dolgozom. Egy elektronikai cégnél dolgozom. Itt nem számít, hogy dolgozol. A recepción a nagyfőnök lánya van, a kisfönők a legidősebb fia. De itt dolgozik a másik fia, és a másik lánya is. A mérnökök nagyfönőke a nagyfönők haverja. Márnökként dolgozik a haver fia (van is gond sokszor a nem értése miatt) Több rokon, haver dolgozik mint idegen.

Párom erőműnél dolgozik. Ott is inkább haveri, rokoni kapcsolat révén tud emelkedni az ember azon a létrán. Az előző munkahelyemet (szintén Anglia) azért hagytam ott, mert a főnök a haveri társaságát emelte ki, ők részesültek mindig minden jóba,pedig fele annyit nem dolgoztak mint mások. Szóval amiről írsz, az nem csak Magyarországon létezik.

2019. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A világon mindenhol az emberi kapcsolatok számítanak a legtöbbet.

Mindig az lép előre, aki jóban van a főnökkel.


Volt pl. egy kollegám, aki jó szakember volt, de a főnök valahogy semmibe nézte. Sose adott neki lehetőséget kibontakozni. A srác már szinte depressziós lett ettől, végül 6 év után felmondott, átment másik céghez, ott egy éven belül project vezető lett, további kettő után csapatvezető és mindenki maximálisan elégedett vele.


Talán annyi, hogy jobb helyen a kapcsolat mellé feltétel az, hogy valamennyire értsen is a dologhoz, Magyarországon nem az.

2019. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A németek sablonokban gondolkodnak.

CNC programozó voltam egy gyárban, aztán a válság idején kirúgtak másokkal együtt, majd később, amikor kezdett beindulni a gazdaság, visszamentem gépbeállítónak, mert a fizikai létszámot kezdték feltölteni.

Később szükség lett megint programozóra, de mivel már szakmunkás kategóriába voltam besorolva, hiába nyomakodtam, eszükbe sem jutott, hogy korábban jól megfeleltem arra a feladatra, sosem tettek volna vissza abba a pozícióba.

Ahogy betanított munkásból sem emelnének ki senkit Einstellernek, ami szakmunkás kategória, hiába van papírja róla, vagy végzett már korábban olyan munkát, kizárt eset.

2019. aug. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne - mint ahogyan az előző válaszolók is írták -, hogy ez nem egyedülálló eset, nem csak Magyarországra vonatkozik. És nem hiszem egyébként, hogy így egész országokat egy kalap alá vehetünk, hiszen egyetlen városon belül is óriási különsbégek lehetnek, főleg az újonnan induló, nyitottabb válallkozásoknál.


De egyébként már a Hunter x Hunter c. animében is, ahol egy új faj akart világuralomra törni, az ő királyuk mondta az emberek világáról, hogy micsoda bolondság ez, hogy ebben a világban azok uralkodnak, akik beleszülettek vagy kapcsolataik vannak, azok helyett, akik tényleg oda valóak lennének képességeikben; és hogy ezt a világot le fogja rombolni, és egy logikus jól működő világot hoz a helyére. Tetszett. És ez egy animében volt, vagyis a világ másik felén, Japánban is probléma ez.

2019. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!