Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi, jogi karon és pszichol...

Orvosi, jogi karon és pszichológia szakon tanulók! Ti milyen módszerekkel tanultok, hogyan osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

Szeretnék konkrét, gyakorlatias, használható, hatékony tippeket kapni Tőletek. Nálatok mi válik/vált be? Milyen módszereknek köszönhetitek a "sikert", "eredményt"?


Ha esetleg tudtok olyan önfejlesztő könyvet adni, amiből ti is merítettetek ötletet, azt is szívesen fogadom.


Előre is köszönöm szépen a segítő válaszokat!



2019. júl. 6. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Most konkrétan melyikre vagy kíváncsi?

Az orvosi nem hasonlítható össze egy jogival vagy pszichológiával.

2019. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Azert emeltem ki azt a harmat, mert az azokkal kapcsolatos tapasztalatok erdekelnek. Tudom, hogy mindegyik mas, de az kozos bennuk, hogy egyik sem egy rovid, konnyed tipusu kepzes...

2019. júl. 6. 23:55
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Hát én láttam mit művelnek a pszichológus hallgatók, volt szerencsém ex-barátnő révén jobban is belelátni a mindennapjaikba. Közel sem lehet összehasonlítani a leadott anyagmennyiséget egy jogi vagy orvosi képzéssel.


Orvosin: Attól függ mire készülsz éppen.

Ha valamilyen ZH-ra szorgalmi időszakban, akkor nekem a következőképpem szokott kinézni: Hazaérek órákról, 1 óra pihi (evés, kis gépezés) azután nekiülök.


Vizsgaidőszakban hasonló a séma, csak reggel 9-kor kelek, eszek, 10 körül leülök tanulni, nyomom egészen hajnal 2-ig. Csupán 1-1 óra szünetet tartok evésre, vagy ha már nagyon ki vam égve az agyam.


Tanulási módszerem: mindent ki szoktam nyomtatni, kijelzőről nem bírok tanulni.

Rengetek kiemelőfilcet használok, minimim 3 színt, de van, hogy 5 félét. (Citromsárgaval kihúzom a tudandó anyagot, naranccsal a kulcsszavakat, vagy nagyon lényeges infókat, zölddel a gyógyszerneveket, rózsaszínnel a kórokozókat, kékkel a betegségneveket.) Így amikor utolsónap (szerencsés esetben) ismétlésre kerül a sor, sokkal könnyebb a lényeget átfutni, könnyebben megakad a szemem a dolgokon.

Emellett szoktam a jegyzetekbe rajzolgatni, post-it-re kiírni azokat a dolgokat, amiket nem bírok megjegyezni.

2019. júl. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira járok, nekem személy szerint semmi extra "csodamódszerem" nincs a tanulásra. Egyszerűen csak le kell tenni a segged és tanulni. Sokat, rendszeresen. Tapasztalatból tudom, hogy minimum kétszer, de inkább háromszor kell átnéznem, megértenem valamit ahhoz, hogy biztos tudásom legyen. Persze vizsgaidőszakban egy-egy szigorlat előtt örül az ember, ha egyszer végigér a tételsoron, úgyhogy muszáj szorgalmi időszakban is folyamatosan, rendszeresen tanulni.
2019. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Keress rá Juhász Dórira youtubon :) ott egy videóban elmeséli hogy hogyan tanul, ő orvosis volt
2019. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jog: színes kihúzókat használok rengeteget, amivel a lényeget kiemelem vagy kulcsszavakat, hogy ne vesszek el a rengetegben. Szorgalmi időszakban is tanulok rendszeresen, hogy a vizsgára már ismert anyaggal mehessek. Vizsgaidőszakban olyan 10 fele nekiállok de akkor olyan hajnal 2-ig, közben tartok pár órás szünetet, beosztom, hogy adott nap mint tanulok meg, úgy, hogy maradjon idő ismételni is.

Ezek bejöttek, mindig jól sikerülnek a vizsgáim. :) Szóval időbeosztás, tervezés, szorgalmi időszakban való folyamatos tanulás a kulcs.

2019. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
En nem nagyon szoktam tanulni, fulessel kipuskazom.
2019. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző remélem, nem pont orvosira jár. :D

Időbeosztás, ez a kulcs. Nekem sokszor meggyűlt vele a bajom. Az a legjobb, ha tudsz magadnak vázlatokat írni a tételből. Először megtanulod, kiemeled, aztán önállóan írsz belőle egy vázlatot, összeveted az anyaggal, nem hagytál-e ki valami fontosat. Ha igen, azt pirossal beleírod. Ez segít felidézni a dolgokat. Mindig legyen a fejedben egy séma, ami szerint felelnél. Pl. ha egy betegség a téma, akkor kezdd a betegség definíciójával, aztán mondjuk folytasd a kórokkal, majd tünetek, diagnózis, kezelés, szövődmények. Biokémiából a képleteket sok rajzolással lehet memorizálni. Az anathoz érdemes Yokochi-féle fényképes atlaszt nézni és csakugyan aktívnak lenni a gyakorlatokon, mert az atlaszbeli rajzok és a valóság kicsit más. Az orvosin érdemes évközben is tanulni, illetve évközben nekiállni a fentebb említett kidolgozásnak, ha szeretnél végigérni. Amúgy nem feltétlenül kell megszakadni. De ezt egyéne válogatja.

2019. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 de igen, miert?
2019. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Valószínűleg azért írta, mivel emberi életek fognak a te tudásodon múlni pár év múlva és ott már bánni fogod, hogy puskáztál bizonyos anyagrészeknél

2019. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!