Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam (sürgős nagyon)?

Figyelt kérdés
A Miskolci Egyetemet vagy Szolnoki főiskolát?Nemzetközi gazdálkodás szakra szeretnék járni.Az összesítésben láttam, hogy a miskolci mindig leelőzi a szolnokit(hallgatók/oktatók kiválósága, összeköttetés stb..), meg az egyetem, és szerintem a környék is jobb, meg a lehetőségek is, és itt akár még később felvehetek egy másik szakot is.Vagy inkább a szolnokit válasszam, mert ennek meg a híre nagyobb, hiszen ez az iskola az ilyen szakokra van csak specializálódva.pl. turizmus-vendéglátás, nemzetközi gazdálokodás, stb. Tavaly a miskolcira 46 ponttal több kellett, mint a szolnokira. Még holnapig megváltoztathatom a sorrendet.Kérlkek segítsetek ha tudtok, a véleményetekkel!
2010. júl. 7. 14:30
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és h foglalkoztál velem!Akkor azt hiszem, a szolnokit írom előre, mert sajnos se általánosban, se középiskolában nem volt olyan jó a környezet, ez pedig számomra nagyon fontos lenne.Köszönök mindent,és kitartást!:)
2010. júl. 7. 21:24
 22/27 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy miből gondolod, h emelkedni fognak a pontok?
2010. júl. 7. 21:31
 23/27 anonim ***** válasza:
A pontokról reális képet akkor kapunk, ha most kilencedike fele kiértékelik az érettségi eredményt az Oktatási Minisztériumnál és a honlapjukon bemutatják. Legalábbis én nem néztem utána, de láttam 1-2 helyen, hogy kérdezték és ezt a dátumot rebesgették. Akkor össze tudjuk hasonlítani a tavalyival, vagy kalkulálhatunk, hogy s mint tovább... :D Egyébként neked hány pontod van? :)
2010. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Na pont ez az, h kevés.Mert ugye mondtam, h nem vagyok jó matekból, és a nyelvvizsgámnak is csak a fele van meg, mert későn kaptam észbe, úgyhogy azok a pontok sincsenek meg, úgyhogy csak erre a szakra csak 318....
2010. júl. 7. 21:49
 25/27 anonim ***** válasza:

az egyetemre jutást ugye 200 pontra emelték, elnéztem az elmúlt 4-5 év ponthatárát, régi rendszerét is megnéztem, én a "telítettebb" szakoknál pl bölcsész, közgazdász, jogász, számítok egy max 5 pontos emelkedésre. Tavaly egy GTK szakra 165 ponttal már belehetett kerülni, fizetősre bekerülést most sacc olyan minimum 220ra tippelek.

Ha sok pontod van, akk örülj h emelkedik a pont, mert nagyobb esélyed van ezzel a jobb légkörre, sok nem oda illő van az egyetemen, akik nemcsak h buták, de még fellengzősek is, emellett olyan szavakat használnak hogy "naon, vok, PÁWA vok meg csini csajszy, én egy hétre minimum 20 ezer forinntal jövök fel, apa vett nekem 100 ezerért telcsit" és hasonló kifejezések :D na sok ilyen jellegű csaj van a GTK-n, ilyenekkel kell együtt lenni :D (bár ha szerencséd van nem sokat látod őket mert lusták előadásra menni:PPP)


ami lényeges dolgot még elfelejtettem, h az órarendet miskolcon saját magadnak állítod össze, olyan tárgyat veszel fel kötelezően választottnak meg szabadon választottnak amit akarsz, a lényeg h ajánlatos a normális tempóért félévenként 30 kreditnyi tárgyat felvenni, teljesíteni, hogy ne csússz.

Én sikeresen mindkét félévbe úgy állítottam össze az órarendem hogy hétfő/kedd reggel 8tól du 2ig, aztán 4től 6ig.

szerdán délre kellett mennem 6ig.

csütörtök reggel volt a tesim, 8tól 10ig, majd órám 6ig, de az uccsó órát sokszor ellógtam h hamarabb jussak haza.

Szval nem olyan gáz így sem, a péntekem mindkét félévbe szabad volt! :) bár ez a legtöbb fősulira/egyetemre jellemző.

A tesi meg nem pénteken van, attól függ pl mit veszel fel, mindegyik más időpontba van, pl kondi hétfőn 9-11ig, aerobic csütörtök 10-12ig stbstbstb.


A döntésed előtt keress vmi szolnoki fősulist h alkosson ő is véleményt a szakáról, aztán dönts, DE ha tovább akarsz tanulni, és akarsz még egy mesterképzést, akkor megfelel tökéletesen a szolnoki is, mesterképzésre meg akárhova elmehetsz!

Pl egyik ismerősöm Miskolcon végzett, majd mesterképzésre felvették a Corvinusra! És ha elvégzi nyílván azt fogják inkább megjegyezni hogy a Corvinusra járt! :)


Huhh és leírtam a kezem .. azért ha még kérdésed van akk bátran kérdezz (:

2010. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

ja, és a csütörtöki tesim is kiesett így ugye :)))

szval a csütörtöki napom is lazább volt.

2010. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Megnéztem a Szolnokos fórumokat.Van ak i nagyon dicséri, de van olyan is, aki azt mondja, azok mennek oda,akiket nem vettek fel máshova...Nem tudom.Tavaly úgy volt a miskolcin 306 pont, h 176-en jelentkeztek, most meg 587-en....És csak 40 embert vesznek fel, szolnokira pedig 100-at.Jaj, de jó lenne egy picit belelátni a jövőbe, h tudnám, h alakulnak a pontok.Mert jól nézek ki , ha a miskolcit írom előre, de nem lesz meg a pontom, a szolnokira meg igen, de oda meg már nem lesz hely...
2010. júl. 7. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!