Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam (sürgős nagyon)?

Figyelt kérdés
A Miskolci Egyetemet vagy Szolnoki főiskolát?Nemzetközi gazdálkodás szakra szeretnék járni.Az összesítésben láttam, hogy a miskolci mindig leelőzi a szolnokit(hallgatók/oktatók kiválósága, összeköttetés stb..), meg az egyetem, és szerintem a környék is jobb, meg a lehetőségek is, és itt akár még később felvehetek egy másik szakot is.Vagy inkább a szolnokit válasszam, mert ennek meg a híre nagyobb, hiszen ez az iskola az ilyen szakokra van csak specializálódva.pl. turizmus-vendéglátás, nemzetközi gazdálokodás, stb. Tavaly a miskolcira 46 ponttal több kellett, mint a szolnokira. Még holnapig megváltoztathatom a sorrendet.Kérlkek segítsetek ha tudtok, a véleményetekkel!
2010. júl. 7. 14:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A szolnoki egyértelműen könnyebb. Viszont ha fel vagy készülve és biztosan bírni fogod akkor egyértelműen a miskolcira menj.
2010. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Mindenképp a ME-t válaszd! A Szolnoki Főiskola hát... gagyi :S
2010. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszod!A probléma az, h sajnos a matek a gyengém. Most lehet többen elmebetegnek néznek, de mindenféleképpen turizmus-vendéglátásra szerettem volna jelentkezni, csak sajnos oda kevés lett a pontom, de azt mondták, megkérdeztem mind2 iskolát, h második évben átmehetek arra a szakra, így az első évet át kell vészelnem, de mindenképpen a jobbra szeretnék menni, úgy érzem, ha nem is jól ,de meg tudnám csinálni mind2 helyen ,még ha nagyon gyengén is, az első évet.
2010. júl. 7. 14:40
 4/27 A kérdező kommentje:
Igazság szerint humános beállítottságú vagyok, csak jobbra számítottam a pontok terén.Vagy magyar szakra szerettem volna nyelvmentornak jelentkezni, vagy turizmus vendéglátásra, mert csak a különböző kultúrák, az utazás, az idegennyelvek és az irodalom érdekel.De mivel kevés pontom lett, így csak a nemzetközi gazdálkodás maradt, amivel remélem, meg tudok birkózni, h majd azt csinálhassam,amit szeretnék, mert utána egy fordító és tolmács mesterszakot is el szeretnék végezni.Remélem bírni fogom, mert én is a miskolcira gondoltam, h jobb lesz, és nagyon remélem, h fogom tudni tartani a lépést a matek terén.
2010. júl. 7. 14:51
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
első éves közgazdász vagyok a miskolci egyetemen, gazdálkodás menedzsment szakon .. iszonyat nehéz, nem csak a matekot kell túlélni, hanem a matekra épülő tárgyakat, statisztika stb, ezenkívül rengeteg "matekos" tárgy van, pl mikro-makroökonómia, 80%os matek érettségim volt ami nem a legjobb, de ígyis rohadt nehéz, külön tanár kell hozzá stb ... én spec a miskolci egyetem diákéletéért nem rajongok, sajnos sok a sznob, és aki fizetősön van, ugye anyuci-apuci pénzeli őket, megy a menőzés, h ők mayo chixes gagyi ruhákat hordanak és stb ... ezenfelül ha a kettő közül választani kell, akk miskolci egyetem, mert a diploma piacképesebb mint a szolnokis... viszont a tanárok kegyetlenek, a leggagyibb tantárgyakból is megbuktatnak, közbe tudod h a dogát sokkal jobbra megírtad még a kettestől is, aztán ha mész reklamálni h látni akarod a dogát, akkor van amelyik tanár nem hajlandó megmutatni ...
2010. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Uhh... Köszi a segítséget, de most teljesen összezavarodtam.Tényleg a matek a gyengém, mondhatni úgy, a leggyengébb pontom, azt hittem az első évet biztos átvészelem egy kettessel, de már teljesen összezavarodtam, nem tudom mit csináljak....Mert hiába fogadják el jobban a miskolcit, ha nem tudom megcsinálni...Azért írtam be a nemzetközi gazdálkodást, h ne kelljen halasztanom egy évet....De ha kiszórnak..Ez nagy dilemma.
2010. júl. 7. 15:55
 7/27 anonim ***** válasza:

ME-GTK gazdálkodási és menedzsment tényleg ennyire nehéz? Nekem már meséltek róla, de azt mondták tűrhető. Közgáz és matek érettségim 90% feletti, de emelt szintűt nem tanultunk, így is féljek? :S


Egyébként mennyire tanulnak jól az emberek és miben nem "emberségesek" a tanárok? Meg az hogy van, hogy íratnak dolgozatot vagy csak vizsgák vannak?


Köszi

2010. júl. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, h neked félned kéne, bár nem tudom.Általános iskolában dicséretes 5ös voltam egészen nyolcadikig, majd középiskola 10. osztályáig erős hármas-közepes négyes, majd 11-12. osztályban 2-3as, bár 10. után tanárváltás volt.Próbaképpen megírtuk a 2008-as érettségit, ami 65%-os lett, viszont az idei csak 32, bár úgy, hogy nekem a 17 pontos feladatok mentek jobban.Az egyik majdnem hibátlan lett, a másikat meg a legelején elrontottam, egy egyszerű lépésben, de hibásan számoltam vele tovább..Szóval lehetett volna jobb is.De ha te is az idén érettségiztél, és olyan jól sikerült, akkor nem hiszem,h félned kellene.Én viszont még mindig nem tudom, mit csináljak...
2010. júl. 7. 17:33
 9/27 A kérdező kommentje:
Ja, és az a durva, hogy így a matek érettségim kettes lett, de az érettségimben ezen kívül már csak négyesek és ötösök vannak......
2010. júl. 7. 17:35
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

az emberek tanulnak, az aki államilagtámogatotton van :)

pl nálunk simán kiszűrhető ki van fizetősön ki nem.

Aki fizetős, az nagy ívben tojik a tananyagra, ezek azok akiket írtam h sznob réteg .. és vannak nálunk kiemelkedően jók, nem sokan, úgy 10en max... 400 fővel indult az évfolyamunk, ez lecsökkent most úgy 250re... első év közös a kereskedelem marketingesekkel, turizmussal, pénzügy stb ...

volt egy vállalati erőforrás c. tantárgyunk, előtte írnunk kellett egy zh-t belőle h mehessünk vizsgázni ... a zhn elkellett érni egy kettest, 100 pontos a doga, 60 kellett a ketteshez, egy feladat meg olyan 10 pont körüli, ha nem írod meg a feladatot maxra akk 0 pont :)

aztán ha ez megvan, jött a vizsga része ami keményebb ...

nem aztmondom gáz az egész, csak tanulni kell nagyon sokat, órára járni, sokan ebbe a hibába estek bele h nem jártak előadásokra (mert nem kötelező elvileg) és vizsgán szívtak is...

a tanárok közül vannak jó fejek, és olyan is aki szigorunak tűnik, félnek tőle, vizsgán meg tök rendes :)

a másik kellemetlen dolog a kollégium, bár nem tudom az mennyire érint titeket... nos én 150 kmre lakom miskolctól és nem kaptam kolit, olyan protekcio kell ott a bekerüléshez h hihetetlen, ha nincs jó ismerettséged akk gyakorlatilag esélytelen h kolis legyél, vagy nagyon messze kell laknod ... vannak olyanok akik miskolciak vagy 20 km-re laknak onnan és megkapják a kolit, szval a férőhely elbírálás egy mocsok dolog, a kollbiz elnök beteszi oda a spanjait... de lehet jobb is, koliba tanulni pl nem lehet ... egy albi ott havonta 25 ezer fttól kezdődik ...

ha vmelyikőtök fizetősre menne, gyakorlatilag semmi féle támogatásról ne is álmodjon :) akk koli tuti kilőve (semmi esély) illetve ösztöndíj is nuku :)

nem elrettentésképpen írtam le a dolgokat, pusztán csak a saját véleményem mondtam a suliról :)

én spec rühellem, aki meg szeret oda járni, az többnyire alkoholista, vagy bulizós partyarc :D

2010. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!