Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam (sürgős nagyon)?

Figyelt kérdés
A Miskolci Egyetemet vagy Szolnoki főiskolát?Nemzetközi gazdálkodás szakra szeretnék járni.Az összesítésben láttam, hogy a miskolci mindig leelőzi a szolnokit(hallgatók/oktatók kiválósága, összeköttetés stb..), meg az egyetem, és szerintem a környék is jobb, meg a lehetőségek is, és itt akár még később felvehetek egy másik szakot is.Vagy inkább a szolnokit válasszam, mert ennek meg a híre nagyobb, hiszen ez az iskola az ilyen szakokra van csak specializálódva.pl. turizmus-vendéglátás, nemzetközi gazdálokodás, stb. Tavaly a miskolcira 46 ponttal több kellett, mint a szolnokira. Még holnapig megváltoztathatom a sorrendet.Kérlkek segítsetek ha tudtok, a véleményetekkel!
2010. júl. 7. 14:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

kérdezőnek: hol laksz egyébként?

én a sok negatív dolog mellett mégis azt mondom maradjon a miskolci egyetem, mert elismertebb diplomát kapsz ott mint a szolnokin ... ha meg nem megy, vagy nagyon elcsúszol, akkor egy év után átvesznek a szolnokira, szval lesz esélyed váltani!

2010. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Hajdúszoboszlón lakom, és nagyon gyengém a matek.Az a 100 pontos doga amúgy milyen?Szóval ha megtanulom a tankönyvi anyagot az jó, vagy matek példák vannak benne?Engem csak az izgat, amit nem lehet megtanulni, a matek példák, amiket érteni kell
2010. júl. 7. 18:28
 13/27 anonim ***** válasza:
75%

ez matek, és érteni kell...

nézd meg ezt az oldalt:

[link]

minden gazdaságtudományos tárgy amit a sulin tanulunk fent van. Nézegesd, ott vannak a tananyagok, mondjuk a vállerőnek ott pont az elméleti része van csak fent :)

gyakorlatilag a könyvbe szépen levannak írva a dolgok, csak mindig nehezítik a feladatot, én spec a gyakorlókönyvet kentem-vágtam, előröl-hátulról, mégis 3szor megbuktam, 4.re mentem át egy kegyelem kettessel :)

de elmondom az első éves tárgyakat, mi tanulható mi nem (gondolom nálad is kb ez lesz a helyzet, énis humán beállítottságú vagyok, látom teis:))

szval:

tanulható:

gazdasági jog,


gazdaságpszichológia, vállalatgazdaságtan(ez keményebb), marketing,

pénzügytan,

üzleti kommunikáció(beadandós),

üzleti etika,

üzleti kommunikáció (a vizsgája csak egy toto), gazdaságtörténet(ha középsuliba jó voltál töriből ezzel semmi gondod sem lesz),

gazdaságföldrajz(ugyanaz kb mint a középsulis földrajz:)),

EU integráció és intézményeinek története(komplett EU működés, a tanár szigorúnak tűnik, de egyáltalán nem az, bár sokszor "pofára" meg kedv szerint osztályoz)


ami számomra nem volt tanulható:

gazdaságmatematika 1-2 (derválás, integrálás)

mikoökonómia- makroökonómia (a vizsga 4 fogalomból állt, kb 5 igazhamis, és a többi számolásos feladat ...)

vállalati erőforrás gazdálkodás - erről meg már meséltem :)


kb ennyi, ezek a tárgyak olyan 4-5 kredit körül vannak, és egymásra épülők, ami azt jelenti hha nincs meg az első féléves gazdaságmatematika 1-ed, akkor köv félévbe nem veheted fel a gazdaságmatematika kettőt... a tanár nem jól magyaráz, előadáson gyakorlatilag nem látni a táblát, gyakorlaton meg nincs idő kérdezni hha nem értesz vmit .. szval én javaslom a különtanárt ebből.

Remélem valamelyest segítettem, kérdezz még ha érdekel vmi :)

2010. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem tudtam teljesen elolvasni, mert 8ra mennem kell edzésre.Ha hazajövök elolvasom, és válaszolok!Köszi szépen, h ilyen segítőkész vagy:)
2010. júl. 7. 18:42
 15/27 anonim ***** válasza:

Üdv! :)


Nekem is hasznosak az itt leírtak.


A koli elkeserítő, mert én 60 kilométerre lakok Miskolctól és nekem nagyon jó lenne, ha nem bejárós lennék. Emellett jó lenne, ha nem öt emberrel zárnának össze, hogy mégis tanulni is tudjak...


Mondjuk szakközépben is volt külön matektanárom, és nagyon jól elmagyarázta, így írtam meg a jó matekérettségit is... :D Mit tanácsoltok egyébként, hogy szakközépiskolai tanárral folytassam (matematikus is) vagy pedig keressek ott majd egyet?


Egyébként ez a fogalommagyarázós, totós mikro és makro zh nagyon nehéz? Mennyire mennek bele? Mert tudom, hogy az érettségi annyira nem nehéz, de aki tanulta, annak csak megy, nem?:D


Nekem csak államilag támogatottak vannak bejelölve, kolit szeretnék és bejárnék órára... Hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi fog kisülni! :S


Egyébként az idegennyelv oktatás milyen?


Vagy most el se tudom képzelni milyen oktatás van olyan évfolyamon (bármilyen tárgy), ahol 400-an vannak... Ha tudtok, infokat, akkor nagyon szívesen várom!:)


Köszi!

2010. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kb 400 fős előadótermek vannak az egyetemen, a gazdaságtudományi részlegen, de van mikor átkell mennünk 1-1 előadásra a jogászépületbe, ezek valamelyest kisebb termek :) ezenkívül vannak kis tantermek, hosszú padsorokból áll, és az órai hangulat hasonlít egy középsulis órára. Ezek az órák csoportbontásban történnek és kb 50en férnek be egy terembe, ilyen helyeken zajlanak a gyakok.



Idegen nyel oktatásról nem tudok nyilatkozni, lehet tanulni, angolt-németet, és még sok más nyelvet.

Én spec nem vettem fel az évre semmilyen idegen nyelvet, mert ütközés lett volna az órarendbembe. Idegen nyelv tanulása itt nem kötelező, de ha nincs nyelvvizsgád akkor ajánlott :) 0 kredites tantárgy, szval a diploma teljesítésébe nem számít bele. Ezenkívül 0 kredites még a testnevelés, itt választhatsz mit akarsz csinálni heti 2 órába, van úszás, pingpong, tenisz, kondi stb ... ha 10 alkalommal nem jelensz meg legalább akkor nem kapsz aláírást, ami aztjelenti nem teljesítetted a kurzust, és csúszhatsz a diplomával. Ezért érdemes megcsinálni a tesit, vagy hogyha jó viszonyba vagy a háziorvosoddal akkor kérhetsz féléves felmentést, amit a tesi tanszéken leadhatsz majd- senki sem nézi milyen az igazolás csak hogy van - ilyenkor automatikusan megkapod az aláírást és nem kell bejárnod tesizni. (én így csináltam)


Mikro- makro nem nehéz szerintem annak aki tanulta, bár attól függ hogy, pl a mikro könyvünk majdnem ezer oldalas, de elárulok ezzel kapcs egy kulisszatitkot - mikroból lesz gyakorlatotok, ahol vennetek kellesz egy munkafüzetet az egyetemi könyvesboltba, abba fogtok gyakorlaton dolgozni ... megoldjátok órán a feladatokat, és ha mákotok van (nekünk idén az volt) akkor abból a kis sárga füzetből dobják vissza vizsgán a feladatokat.

Makro már nehezebb, igaz kevesebb az anyag.


Marketing is vérszívós, nagyon kell ott tudni, kötelező a gyakorlati órák látogatása, aki 6 alkalomnál többet hiányzik (14 óra van) akkor nem kap aláírást, nem vizsgázhat. Itt óráról órára tanulni kell, és minden órán dolgozat van. Ha kisdogákból nincs meg a 7 minimum kettes, akkor szintén nincs aláírás. Könnyű tárgy, csak elég szívós.


Kihagytam még a vezetés-szervezést, aminek az előadásai halál unalmaska, de gyakorlatra itt is kötelező járni, a menete nagyjából úgy zajlik az óráknak mint a marketingnek.


És még egy fontos: tankönyvet NE vegyetek semmiből!!!

Marketingből becsaptak minket, megvettük a 7 ezer ftos könyvet, kiderült nem is kellett volna, mert kiderült, miskolcon a belvárosba van egy fénymásoló, ahol minden egyetemi könyv megvan, és lefénymásolják 1000-2000 forintért őket ... amit viszont meg kell venni, azok a jegyzetkönyvek, ilyen pl a Pénzügytan könyv, 1200 ft kb és elég vastag, nagyon jól levannak írva bele a dolgok!

Valamint szükség lesz még a kis sárga könyvekre, ilyen mikroból és vezszervből lesz nektek, ez kb 200 ft :)

Könyveket meg vagy lefénymásoljátok vagy a belinkelt oldalról töltitek le az anyagot, és onnan tanultok. Én spec, minden vizsgámhoz az anyagot onnan szedtem le, nagyon hasznos oldal, és tényleg anyag szempontjából csaka lényeges dolgokat tartalmazza :)

2010. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Nagyon köszi ezt a részletes leírást! :D


Hát a tesi nekem szakközépben sem volt, okkal volt felmentésem, szóval remélem itt is meglesz... Néztem órarendet, most pénteken volt mindig a tesi, ez azt jelentené, hogyha nincs órám pénteken, akkor mehetek nyugodtan haza?


Nyelvvizsgám az épp van, sima középfokú angol nyelvvizsga. :D


Valamint akartam neked írni privát üzit, de nem tudtam, szóval ha tudsz, kérlek írj már nekem te, mert elkérném az msn-ed, ha nem gond és még ott kérdeznék! :D köszönöm! :)

2010. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

én sem tudok neked írni :D

adok freemail címet, oda írhatsz, ott megadom az msnt :)

lwdte@freemail.hu

2010. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt a részletes leírást!Már csak egy kérdésem lenne, mert látom, te mindent reálisan leírsz.Így diákéletet, tanárokat, meg mindent összevéve örülsz h oda vettek fel?Jól érzed ott magad?Ha választhatnál újból oda jelentkeznél?
2010. júl. 7. 20:37
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Tanárokkal semmi bajom, vannak szemetek, dehát azok vannak mindenhol :) ha tanulsz, nem lesz gond, pl a debreceni egyetemen sokkal jobban megy a szívatás.


Diákélet/légkör nem tetszik, 3 részre tagolódik a GTK, az egyik része az akit absz. nemérdekel a tanulás, a másik a beképzelt sznob anyuci-apuci pénzéből élő, és a stréberek, ők ilyen klikkekbe vannak, akik lenéznek azért mert pl csak 3ast kaptál :)

Sokan vannak akik csak vizsga előtt keresik meg az embert, hogy 1-1 tételt adjak már oda, egyébként meg nagy ívben tojnak az emberre. Hétfő-kedd-szerda-csütörtök, az egyetemvárosba buli van, általába a hallgatók ilyenkor leisszák magukat, és így "természetesen" másnap kihagyják a délelőtti előadásokat. Sokan voltak tavaly gólyatáborba tőlünk, nem sokat ért, volt olyan aki ismerettség nélkül jött haza annyira barátságtalan volt a társaság, a gólyatábor kocsmatúrákról meg féktelen partyzásról szól, szval ha nem iszol, nem vagy bulizós, és inkább elolvasol egy jó könyvet, vagy művelődsz kicsit, akkor én a gólyatábort sem ajánlom, mert nem biztos hogy jól éreznéd magad (én sem voltam, elég volt amit barátnőim meséltek... sokan pedig leléptek onnan 2-3 nap mulva)


Viszont idén emelik a ponthatárokat, és remélhetőleg kiszűrik a nem odavalókat, kevesebb lesz a költségtérítéses, szval lehet jobb társaságot fogsz ki, egy jó tanulóra azért nem jellemző a "sznobság" meg a fellengzés.

van még balekoktatás is, balekavató vagy mi a szösz, az az elsős hallgatók megalázásáról szól, vagy 4 előadás, feladatokat kell teljesíteni, nem kötelező részt venni, az oktatás végén sörrel nyakon öntenek, kapsz egy nevet, lényegébe megkeresztelnek és az egyetem hallgatójáva fogadnak. Felsőbbévesek szokták tartani, ordibálnak meg ilyenek, nálunk volt olyan aki felállt, és kijött a balekoktatás közbe, mikor ordítani kezdett a fiu(az oktatók kb 20-21 évesek) aki tartotta, sokan felháborodtak hogy milyen jogon aláznak meg minket, értem én hogy hagyományörzés, de nekem kicsit sok volt. Poén elvileg az egész, bár én nem tartom annak. Gólyatáborba meg olyan feladatok voltak h szexpózokat kellett bemutatni a társaddal, 1 perc alatt ki tud többet bemutatni meg ilyenek ... :) sztem extragáz.


Ha ide jelentkezel, a diplomád érni fog valamit, ha jól tanulsz egyetemi tanársegéd is lehetsz, maradhatsz Phd-n is. Több ismerősöm tavaly végzett, szinte rögtön eltudtak helyezkedni az itt szerzett diplomával.

Nehezebb mint a többi, lehet neked nagyobb szerencséd lesz itt, én szívből kívánom, és semmiképp sem elrettentésképpen írtam le a tapasztalatim :)


Én megmondom őszintén megbántam hogy ide jelentkeztem, és egyetem váltáson is töröm a fejem, az egy dolog h megy a tanulás, de se a légkör nem tetszik, és a kolis dolog se, hogy lehetetlen h bekerüljek, mert nincsennek olyan ismerettségeim. Az évfolyamomról 4-5 lánnyal és pár fiúval vagyok jóba, gyakorlatilag a saját csoporttársaink elmennek elöttünk, nem köszönnek, stb ... Van aki pl gazdaságinformatikán az excelbe képtelen volt dolgozni, és alapvetű műveleteket megcsinálni :) szval érdekes évfolyam ...

2010. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!