Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni orvostanhallgatók!...

Debreceni orvostanhallgatók! Le tudná valaki írni, itt vagy akár privátban, hogy milyen is Debrecenben az orvosi?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a tananyag mennyiségére, a tantárgyakra, ill. minden egyébre ami az orvosihoz szükséges, vagy azzal jár. Tizedikes vagyok jelenleg, de szeretnék picit tájékozódni ezzel az iránnyal is kapcsolatban. A válaszokat előre is köszönöm! :) 17/L

2019. ápr. 1. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg az anatómia!!! Latinul kell tudni mindent. Betegsegeket szintén kell, nagyon kell hozzá a biosz és kémia, szóval nem árt ha ezeket a tantárgyakat tudod és van huzalmad hozzá
2019. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Negyedéves orvosis vagyok Debrecenben. Ha gondolod tőlem kérdezhetsz itt is vagy akár privátban is.
2019. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mennyire volt nehéz belerázódni a tanulásba, illetve hogyan zajlanak az órák/ vizsgák, mennyi szabadidőm maradna a rengeteg tanulás mellett, mi az amire oda kell figyelni, ilyesmikre gondoltam...:) Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 7. 19:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez azt hiszem egyéni egy kicsit, de általánosságban mindenkinek nagy lépés a gimi után az egyetem. Én azért már az elejétől fogva próbáltam komolyan venni és tanulni, szerintem így is kellett egy fél év, mire belerázódtam. Az első vizsgaidőszak után szerintem már volt egy kialakult tanulási metódusom, ami nekem bevállt. Volt, aki inkább végigbulizta az első félévet és igazából megtehette, mert nem olyan borzasztó még, hogy tényleg el kelljen temetkezned a tanulásban, de hozzáteszem nem is igen érdekelte őket, hogy milyen jegyet kapnak vizsgán.

Órákból három fajta van, előadás, szeminárium és gyakorlat. Előadás alatt ténylegesen egy előadást kell érteni, ahol mondjuk bent vagy 100 fő az évfolyamról és hallgatja az előadót. Nem kötelező általában bejárni, sokszor nem is éri meg, máskor meg pont, hogy megéri, igazából ez tantárgy és előadó függő. Őszintén szólva nekem nem az előadások jelentik az elsődleges tudásforrást. A szeminárium a csoportoddal fog zajlani (mint az osztályok gimiben), és kábé olyan lesz, mint egy gimis tanóra. Gyakorlatokon meg gyakorlat van, gondolom ez meglep:D tantárgytól függően boncterem, labor, később belgyógyászat gyakorlat stb.

A vizsgák nagyrészt szóbeliek, akad írásbeli is. Írásbelin értelemszerűen kapsz egy tesztet, általában csak ritkán kitöltős. Szóbeli is ahány tárgy és tanár, annyi féle, de nagyjából úgy zajlik, hogy tételt húzol, kidolgozod, majd a tanárnak lefelelsz belőle, ő közben kérdezhet stb. Erősen tanárfüggő, lesz aki sürgeti és inkább belekap mindenbe egy kicsit, lesz aki elhúzza, mindent tudni akar majd.

Szabadidőd egészen sok lehet ahhoz képest, ennek a kulcsa, hogy jól oszd be. Ha tanulni kell akkor tanulj, de nyugodtan lehet és kell is időt fordítani az alvásra, sportra, barátokra stb. Sajnos van mikor az egész elcsúszik, és nem marad időm konkrétan csak 4-5 óra alvásra pl, ilyenekkel sajnos számolni kell. Vizsgaidőszakban azért ez jelentősen más lesz, nekem pl. ez másfél hónapig tartó nonstop tanulás, kivéve a vizsga napját a vizsga után, akkor pihenni szoktam. De biztos van aki nem ilyen brutálisan tolja :D Nekem ez vált be. Én aludni is alig birok vizsga előtt, van aki esküszik arra, hogy csak biztos 6 óra alvás után képes elmenni stabil lábakon vizsgázni. Ez is tok egyéni, magadnak tudod kialakítani.

Hogy mire figyelj? Hogy minden nehézség ellenére élvezd, amit csinálsz, örömmel tanulj új és érdekes dolgokat :) az lényegesen hozzájárul a sikerhez.

2019. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hangzik olyan rémisztően, mint ahogy képzeltem :D És például az olyan tantárgyak, hogy fizika, matek...mennyire jelentősek?
2019. júl. 8. 08:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint a középiskolai matekra, fizikára gondolsz? Hát a középfokú matekot azért illik tudni, már csak a kémia számolások miatt is. Fizikából nekünk nem volt túl részletes az oktatás gimnáziumban, max a nagyon alapokat vittem magammal. És őszintén szólva, az első orvosi biofizika órán azt hittem, hogy lefordulok a székről. Kicsit sokkolt a tempó, az anyagmennyiség, meg kellett szokni, hogy nagyon sokat adnak le egyszerre és egyszerre még többet kérnek számon. De meg lehetett oldani, bele lehetett rázódni egy kis szorgalommal és én pl. félévkor 5-öst tudtam kapni biofizikából, amikor kábé a 2-esért mentem oda könyörögni. Tehát megtanulható nagyon szegényes fizika tudással is ha rászánod magad :D
2019. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam. Ez bíztató, mert nálunk sem tanítanak túl sokat fizikából, a matek pedig olyan, hogy hiányzik pár alap és sokat szenvedek mire megértem, de egy átlagos 4-es vagyok belőle.
2019. júl. 9. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!