Milyen a Szegedi Tudományegyetem Általános orvosi karán tanulni? Mennyire ajánlanátok orvostanhallgatók?
6 évig csak elmélet megy és aztán lehet specializálüdni? Közben semmi gyakorlati tapasztalatot nem tudtok szerezni? Rettentő nehéz, mint ahogy előadják? Sok tárgyatok van? Röviden: kérlek Titeket, meséljetek el minél több tapasztalatot vele kapcsolatban.
üdv. egy (remélhetőleg) leendő orvostanhallgató :)
Alig vártam, hogy felvegyenek az orvosira. Most is emlékszem milyen érzés volt első nap az előadóban ülni, hogy igen, itt vagyok. Leírhatatlan, remélem te is átéled.
Azóta sok szenvedés, hiszti, bukás, igazságtalanság történt. De ez vagyok én, rossz vizsgázó. Kellett másfél év (főleg egy anat szigó) mire megtanultam kezelni a stresszt, de sosem csúsztam semmivel. Sőt idén már nagyon jól megy! :D Másoknak a kezdettől fogja jobban bírták.
Sok barátom van, járok bulizni, szórakozni, de tanulok sokat, megtaláltam az egyensúlyt. Nagyon élvezem az egyetemi életet.
Az elméleten van a hangsúly, nem a gyakorlati oktatáson. De nyilván tanulunk betegvizsgálatot, varrni, bemosakodni, stb., de nagyobb beavatkozásokat nem. Nem tudom mire számítasz pontosan. Neked kell lelkesnek lenni. Bejárni a klinikára, ha a gyakvez megengedi, vagy önkéntes kurzust felvenni illetve a nyári gyakon is érdeklődni és menni az ápolók, orvosok után.
Amúgy igen. 6 év. Utána szakosodhatsz valamerre.
Először is nagyon szépen köszönöm a válaszod!
És sajnálom, hogy az elején kicsit rosszabbul alakultak a dolgok, de a lényeg, hogy rájöttél hogyan kell megbirkózni a stresszel és az egyetemmel, hidd el nem sokaknak megy ez.
Értem, tehát az elméleti oktatáson van a hangsúly.
Lelkesedés és szorgalom is szükséges.
Ha jól értem, másodéves lehetsz? Sosem érezted úgy, hogy feladod? Hogy találsz kellő motivációt a nehéz napokon?
..éés további sok sikert kívánok Neked! :-))
Nem, már negyedéves vagyok.
A nehéz napokon... emlékeztetem magam, hogy mi a célom és küzdök tovább.
Én másodéves vagyok.
Alapvetően nem annyira nehéz az orvosi, mint ahogy előadják. Sőt, az alapján, ahogy engem ijesztgettek előtte, közel sem olyan nehéz. :D Legalábbis nem mindig. A szorgalmi időszakok szerintem teljesen tűrhetőek, van ideje az embernek mindenre, amit szeretne. A vizsgaidőszak viszont szerintem pokoli, főleg, ha rosszul szervezed az idődet.
Első 3 évben nincs sok tárgyunk, viszont azok cserébe általában baromi nehezek. Később, ha jól láttam, több kötelező tárgy van első félévben, de erről a korábbi válaszoló szerintem jobban tudna válaszolni. :)
Nagyon sok kérdésre válaszoltam már amúgy, egy párra egészen bőven is, keress rá, és olvass kicsit vissza. De ha van még valami konkrétabb kérdésed, arra szívesen válaszolok.
Ja, és én még ezalatt a 1,5 év alatt nem éreztem azt, hogy feladnám. Magát az orvosi karriert semmiképpen, esetleg egy-egy vizsgát, vagy demót, ha éppen nincs erőm hozzá, de ennyi. A nehéz napokon miután kihisztiztem/dühöngtem magam megpróbálok kikapcsolni egy kicsit, és nem foglalkozni a dologgal. Megnézni egy filmet, pihenni, utána pedig megy tovább minden.
"Később, ha jól láttam, több kötelező tárgy van első félévben"
-első félévben, nem tudom, az hogy került oda :D
Harmadéves vagyok.
Ne gyere ide, kerüld el jó messzire, ha nem akarsz ártani magadnak. Ez maga a pokol.
16:14-es válaszoló nagyon köszönöm válaszod, ilyesfajta ,,tájékoztatást" vártam!! :-D
Tetszik a felfogásod, hogy az orvosi karriered sosem adnád fel, max.a ,,kisebb" dolgokat, amikre később is lesz lehetőséged.
Kívánom, hogy valóra tudd váltani az álmaidat :-)
Illetve még egy kérdés: fizika, kémia mennyi van és milyen szinten?
Fizika az Szegeden elég komolytalan. Na jó, ez lehet rossz szó rá, de azok alapján, amiket itt olvastam, szerintem az összes orvosi egyetem közül nálunk a legkönnyebb. Vicc nélkül 1-2 napos tanulással simán abszolválható a vizsga egy kettesre még úgy is, hogy amúgy a korábbi fizikatudásod kb. a nullával vetekszik. Mondjuk hármasnál jobb jegyet belőle elég kevesen szoktak kapni, szóval a kettes-hármas az egy könnyebben megugorható szint, mind első, mind második félévben, de a jobb jegyért azért ennél a tárgynál is többet kell tenni. Nem jellemző, hogy nagyon buknának rajta. (ráadásul coospaces (online tanfelület) írásbeli vizsga.. feleletválasztós + pár könnyebb számolásos feladat)
A kémia az azért már komolyabb. Első félévben nagyjából jól el lehet lenni az emelt kémiás tudásoddal, igazából kb. ugyanaz az anyag, csak persze jócskán kibővítve. Számolás vizsgán szerencsére egyáltalán nincs. Szóbeli vizsga, anatómia után a legnehezebb első félévben. Második félévben a szerves kémia elég brutál szvsz, de ha tanulsz rá, akkor teljesíthető. Ezen már szoktak azért bukni, de nem olyan túl sokan azért. Kiemelt kollokvium van belőle év végén, kb. szigorlat, csak bizottság helyett egy tanár vizsgáztat, két féléves anyagból. Szvsz második félévben én nehezebbnek éreztem a kémiát a második féléves anatómiánál, de ezt a véleményemet nem tudom mennyien osztják. :D
Szívesen mesélek még amúgy, ha van kérdésed. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!