Miért nem duplázik mindenki? Sokkal könnyebb. Lustáknak végképp, egy vagy kettő tantárgyra fókuszálni 5 helyett. Ha valaki kitűnő akkor van miből választania.
Aki kitűnő az tudatosan tanul az azt is tudja biztosan hogy mi akar lenni hisz a szülei nem hagyják, hogy ne legyenek tervei, vagy ösztönzik.
Elég lenne kisímitani az apró hiányosságokat, figyelmetlenségeket a 80-95%-hoz. Jegyek nem számítanak
Programtervezéshez nekem elég C1 angol nyelvvizsga, német B1, emelt matek, közép infó. Így 2020-ra, de ha leviszik a kötelező emelt, nyelvizsga miatt az egyetemeken a ponthatárt akkor nyáron letudom az infót, most meg a nyelveket, meg se kell magam erőltetni, csak a szintfenntartás miatt, hogy elérjem majd a töri kettest.(most abból valahogy épphogy 4es vagyok pedig semmit nem tudok)
Azért, mert nem te döntöd el, duplázol-e!
A rendszer mindkettőt számolja, és azt veszi figyelembe, ami neked kedvezőbb.
Azért nem mindenki duplázik, mert duplázás nélkül több pontja van, mint duplázással. Lehet, hogy valakinek rosszul sikerült mondjuk a matek érettségi, de a többi érettségije pedig 95% feletti mondjuk, de a szak amire megy, oda duplázás esetén kötelező a matek, + valami.
Egyébként nem választhatsz, mert ha jobb az eredményed átlaggal, mint duplázással, akkor automatikusan azt veszik figyelembe.
Mert aki (közel) kitűnő, annak hozott pontokkal belefér, hogy az egyik felvételi tárgyban hibázzon - ami azért könnyen előfordulhat, emelt érettségi esetén.
Én pl. így jutottam be simán az orvosira, de duplázással egyáltalán nem vettek volna fel, mert a kémiában egy kicsit hibáztam.
Azért nem duplázik mindenki, mivel nem lehet bejelölni, hogy duplázol, vagy sem, hanem a rendszer számolja.
Egyébként dupláztam volna x éve érettségikor, az egyik tárgyat meg nagyon elrontottam. Ezért nem lehet csak két tárgyra támaszkodni. Továbbá nem tudhatod, hogy mennyire jön majd be az y egyetem z szakja, amire jelentkezel, sokan hagyják ott néhány félév után az egyetemet és megy el tök más irányba, ahová meg lehet nem pont a koncentrált két tárgy fog kelleni.
Szerencsére programozni sok téren lehet, és majd a B tervem nem a másik pontszámítás jobb eredményének reménye, hanem a rosszabb egyetem. Az 70%-70%al meglenne, vagy 50%-90% hogy a különbséget lássuk. Ahhoz hogy élvezzuk amit csinálunk, sok tudás kell. Ha duplázásra készülök nagyon nem sikerülhet rosszul, igaz töriből, magyarból ha rossz témát húztok, azt én se dupláznám, de ha előre tudod hogy duplazol meg mit akarsz, milyen jo mar, aki meg nem biztos benne az honnan tudja, hogy később biztos lesz benne, nem fogok a hibázás lehetősége miatt vagy mert lehet jobban járok..lehet.. Persze 0 lelkesedés nélkül nehéz duplázni.
Oké kémiánál, fizikánál megértem ha van jobb, meg mateknal is ha rossz a tanár/csoport.
Nekem pont azért lett jó eredményem a hozott+érettségi pontokban, mert lelkesedtem. Számomra alapvető volt, hogy minden tárgyat tisztességesen megtanulok, és a legjobb tudásom szerint csinálom. Valójában sose jutott eszembe, hogy ezzel most arra gyúrok, hogy felvegyenek egyetemre, mindig az adott eredményért csináltam. Igaz, eleve nem voltak kétségeim, hogy elérem-e majd a ponthatárt, egyik számítási móddal sem, látszott, hogy lesz elég pontom.
Végül egy pont lett a különbség, nem dupláztam.
Nekem ugyanannyi pontra jött ki a sima, mint a duplázós. 386 pontra. 4,4-es átlagom volt a vitt jegyeimmel. A két fő érettségim ugyan jól sikerült, de még sem annyira kiemelkedően (80% emelt és 88 % közép), hogy még több pontom legyen. A többi érettségim két 4-es és egy 5-ös.
Nekem például nem ment volna, hogy egyáltalán ne készüljek arra, ami nem volt olyan fontos, de ez személyfüggő is. Ráadásul a duplázás egy pillanatnyi állapotot mér, bármi közbe jöhet, ami miatt annyira nem sikerül az érettségi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!