Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8-os tanuló vagyok. Szakközépb...

8-os tanuló vagyok. Szakközépbe vagy gimibe menjek? A jegyeim átlaga 4,7 fölött van. Ja és gépészmérnök szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 17:14
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
66%
én azt tudom tanácsolni-saját példán is-5ös átlaggal szakközépbe mentem és mást se hallgattam h mit keresel te itt?-hogy nem nyersz olyan sokat szakközéppel. Az egyetemen nagy az elvárás, de igazodnak a gimnazistákhoz. Azért gépész szaknak hívják, hogy vki-akár olyan aki eddig nem foglakozott vele-az elérje az életcélját. A szobatársam is elsős gépész szakközépből, mégis olyan szerkesztést és statikát vesznek, amit én építész szakközépbe tanultam. Akkor mivel van előrébb? Azt azért hozzátenném, hogy ha felszerelt!!! szakközépbe mennél, akkor nyerhetsz! Mert gyakorlatod lesz. Nem befolyásolni szeretnélek mert látom a szakközép mellett állsz-de akkor legalább nézd meg jól a színvonalt és felszerelést. így fontos h melyik városba mennél?...
2008. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
60%

Ja azt még szeretném hozzátenni hogy annak idején én is 70-30%os bekerülésről hallottam. Nos nálunk egy csoport pl így néz ki:14 fő,12 gimnazista, 2 szakközepes

Ühm...

Ami fontos nyelvvizsga! Az egyetemen már szaknyelv lesz!

üdv

2008. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 bendzso válasza:
71%

én gimi párti vagyok :) a gimiben igaz, túl sok szakmát nem tanul az ember, de kitolódik a gyerekkor még négy évet, amikor van idő irodalommal, történelemmel, művészetekkel, nyelvekkel foglalkozni és még jut idő a haverokra is. ha gépész akarsz lenni, a gimi mellet jut időd tudatosan készülni a gépészkarra és még meg is gondolhatod magad négy év alatt. ha szakközépbe bekerülsz és az első félévben kiderül, h mégsem érdekel az egész, akkor végiggyötröd magad valami olyanon, ami ellen minden porcikád tiltakozik. ha ügyes vagy, ha okos vagy és, ha odavaló vagy, akkor mindenhonnan bekerülsz.

én letenném a voksom a gyerekkor mellett, hisz jó jó, h gondolkozni kell a jövőn is, de egy nyolcadikos gyereknek ezt a súlyt még nem tenném a vállára :) ha majd odajutunk a gyerekeimmel (hála a jó égnek még messze van), nagy valószínűséggel nekik is a gimit fogom javasolni :)

2008. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
40%
Szerintem is Szakközépbe mert a 8-os-t 8.-osnak kell írni.
2008. nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
48%
Szerintem mindenképpen gimibe menj,ha ilyen jó tanuló vagy.mert itt magasabb aszínvonal. gimiben a4-5 év alatt még esetleg más szakma mellet is dönthetsz, de lehet hogy te már biztora tudod. nyelveket is sokkal magasabb óraszámban tanulhatos, anyelv pedig nagyon fontos, aszakközépben pedig inkább a szakmai tárgyakra fektetik a hangsúlyt nem pedig anyelvekre.
2008. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gimibe menj! Én 14 évesen még orvos akartam emnni, így eü. szakközépbe mentem. Időközben meg rájöttem, hogy közel nem olyan álommunka az az orvosi, így totálisan más pályát céloztam meg. És így gondolom nem lesz előny a mérnöki karra beadot felvételinél, hogy eü. szakközépből jövök.

Szóval szerintem jobban jársz a gimnáziummal, mert ha meggondolod magad menet közben, akkor hátrányba kerülsz. 14 évesen én is úgy gondoltam, hogy tutira 1000%, hogy orvos leszek..

Én azt mondom, nézz nagyon alaposan utána a választott leendő állásodnak, ha a szakközepet választod, nehogy meggondold magad és szívj miatta.

De ez csak az én véleményem, én személy szerint megbántam a szakközepet.

2008. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
100%

Hát egy jó erős szakközéppel jobban jársz!A szakközép is ad érettségit és még kapsz egy szakmát is mellé a gimi csak érettségi semmit nem érsz vele!

És mennyi az átlagod a főtantárgyakból?

2009. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

A főtantárgyakból kb 4,8-9 az átlagom, de már felvettek egy erős szakközépsuliba!

Mindenkinek kössz a segítséget!

2009. júl. 30. 16:45
 29/31 anonim válasza:
Ha megvan h mi akarsz lenni, tök felesleges gimibe járnod :) Oda azok mennek akik nemtudják mitkezdjenek még az éeltükkel. Tudom ajánlani Debrecen. Péchy Mihály Építőiparit. Jövőre végzek, és ha elmegyek műszaki egyetemre mondjuk, énmár tudni fogom az anyagok tulajdonságait..lesz gyakorlatom nemis kevés, és használom az autocadat 3 évesmár... enyit erről :)
2010. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Én egyetértek az előzőekkel,én is a gimi javasoltam, volna, mivel ott még nem gáz ha meggondolod magad, és jobban felkészít az érettségire! láttam, h írtad h szakközépbe mész. Sok szerencsét! :)
2011. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!