Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8-os tanuló vagyok. Szakközépb...

8-os tanuló vagyok. Szakközépbe vagy gimibe menjek? A jegyeim átlaga 4,7 fölött van. Ja és gépészmérnök szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 17:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjátok abba az értelmetlen vitát. Tényleg kevesen vannak az orvosin egészségügyi szakközépből, de ez az alacsony színvonalú egészségügyi sulik hibája, nem a többi orvostanhallgatóé.


Figyu, én nyolcadikban közgazdász akartam lenni 4,8-as átlaggal. És most építészen kötöttem ki, mert nagyon gyorsan rájöttem a gimiben, hogy egyáltalán nem érdekel az, amit kitűztem célul magam elé 14 éves fejjel, és ez sokkal inkább illik hozzám nekem. És erre igazából a gimnázium nyitotta fel a szemem.


Ezt senki nem fogja neked megmondani, hogy neked mi lesz jó, csak a saját esetemet tudom leírni. Én közgazdasági szakközépbe akartam menni, csak a szüleim nem engedték, amiért nagyon hálás vagyok. Erős, jó nevű gimibe mentem (amibe ilyen átlaggal te is mehetsz simán), ahol volt normálisan rajz órám, foglalkoztunk rendesen a művészetekkel, fantasztikus dolgokat tanultunk természettudományokból, megszerettem és olyan szinten megtanultam a biológiát (amit utáltam előtte), hogy abból érettségiztem fizika helyett.


Ha egy SZÍNVONALAS gimnáziumba mész, az annyiból sokkal jobb, hogy nagyobb hangsúlyt fektetnek olyan tárgyakra is, amihez semmi közöd nem lenne a szakközépben. Ugyanis ott ahhoz vannak szokva, hogy nem 4,7-es átlaggal mennek emberek, hanem 3-4 között, és nekik egy bizonyos szakmát kell megtanítaniuk, amit később használni akarnak majd. Természetes, hogy onnan is mennek emberek egyetemre (mert vannak nagyon jó szakközepek!), de érdemes utánanézni, hogy hova! Nem mindegy, hogy valaki a Gábor Dénesen tanul pl. programozást vagy az ELTÉN, és az sem mindegy, hogy a BME-n gépészmérnöki karon vagy valami rosszabb nevű helyen. Mert amikor majd a ELTÉN végzett vagy a GD-en végzett programozó közül kell választani egy állásinterjún, nem kérdés, melyiket választják.


Szóval én nem mondom, hogy feltétlen gimibe menj, és nem vagyok a szakközepek ellen, csak az a véleményem, az egy más közeg. Te, aki majdnem kitűnő vagy (tesiből van négyesed? :D), konkrét céljaid vannak, felelősségteljesen kezeled ezt a témát, nem hinném, hogy szakközépbe kellene menned. Hidd el, a mostani céljaid még ezerszer megváltozhatnak, a gimiben rájössz, hogy teljesen más érdekel (ami egyáltalán nem baj, sőt!). És nem utolsó sorban esélyed van rá, hogy egy olyan társaságnak leszel tagja, ahol ciki nem tanulni, a diákok felfelé húzzák egymást nem pedig egy olyan közegnek, ahol a felét nem is érdekli, amit csinál, csak azért ment oda, mert nem vették fel máshova (sajnos a nagy része ilyen). Szélesítsd a látóköröd, és szerintem válaszd a gimnáziumot, de csak akkor, ha színvonalas! Rossz giminél a szakközép ezerszer többet ér. Én nagyon hálás vagyok a gimnáziumomnak, hogy most ott lehetek, ahol! Gondold meg, és sok sikert! :)

2008. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi, hogy neked ilyen célokkal és ilyen átlaggal nem lehet ez a választási szempont, hogy hova könnyebb bekerülni! Küzdj, mert különben esélyed sem lesz gépészen!
2008. nov. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
71%

milyen igazad is van előző válaszadó!

aztán majd, ha a szülei véletlenül nem bírják kinyögni a mai "ingyenes oktatást", akkor meg mehet a tiszta gimi érettségivel munkát keresni...az lesz a szép.


szerintem szakközép, annak értelme is van

2008. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
53%

Annak, aki beszólt:

A szüleim semmivel sem tudtak hozzájárulni az egyetemi oktatásomhoz, nem költségtérítésesre jártam (amúgy az 3 millió lett volna évente). Különórákat az egyetemen?? Ezt te sem gondolhatod komolyan! A tankönyvek tényleg drágák, de van könyvtár is, meg (már akinek) van ösztöndíj is, amikből ezt meg lehet oldani. Erről ennyit.

2008. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
34%
Muszáj lefikázni, ha máshogy gondolkodom, mint te? Amúgy meg nem értetted a kérdést! Gépészmérnök akar lenni a kérdező, magyarul EGYETEMRE készül. Tehát feltételezhetjük, hogy a szülei ki tudják nyögni, hogy a te szavaiddal éljek. Úgyhogy gondolkozz, mielőtt mást leugatsz.
2008. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy igaza van annak, aki azt a szép hosszú választ írta. Én is ilyen gimibe jártam, és mai napig örülök, h ezt választottam. Amit én is akartam írni, h a szakközépben nem olyan a színvonal, ami egy ilyen tanulónak (mint a kérdező) megfelelne. Nem értem, hogy miért kell lepontozni valakit csak azért, mert kultúrált formában megmondja a - nem a kedves lepontozóval azonos - véleményét.
2008. nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat!!! Sok hasznos infót gyűjtöttem belőlük. Ja és tesiből is 5-ös vok :D
2008. nov. 7. 18:24
 18/31 anonim ***** válasza:
51%
Majd írd meg, hogy döntöttél, érdekel. :)
2008. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
66%

Én egy új válaszoló vagyok :)


Szerintem a 4,7-es átlagodat nem kéne elpazarolnod egy szakközépre.Meg is mondom miért.Jó elmész szakközépbe,ott semmit nem fog érni az,hogy te 4,7es átlaggal kerültél be oda,elvégzed te is a szakmát ugyanúgy,mint aki 2,8cal került be.4,7-es átlaggal hidd el nem nehéz bejutni egy gimnáziumba,én nagyon nehézbe járok,és ott a felvételim nagyon szar lett,de az átlagom,ami 4,7/4,4 volt,felvitte az összesítést,és felvettek.Egy gimnáziumban nem kell egy jó darabig azon nyüglődnöd,hogy mi akarsz lenni,mert most még senkinek sincs szerintem fogalma arról,hogy 4 év múlva mik lesznek a keresettek,de főleg a diplomások,szerintem ez biztos.Ne vesztegesd el az eszed,mert később megbánhatod.Okos vagy,mint látom az átlagból,kár lenne pl. fodrásznak lenned,ha lehetsz akármi,és nem 70000res,hanem 200000res fizetéssel.(Nem akartam leszólni a fodrászokat,mielőtt leugattok.Kössz =) )

2008. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is szakirányos szakközépbe menj inkább, ne gimibe. A párom gépészmérnöknek tanul, és sokkal könnyebben mennek neki a szakmai tantárgyak, mint azoknak a csoporttársainak, akik gimiből jöttek, mert ő már csomó szakmai tárgyat megtanult ott. Pl. a mechanika szigorlata is simán meglett a szakközepes tanulmányaiból, míg a gimis csoporttársai még mindig szenvednek vele...
2008. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!