Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Büfészak után, lányként,...

Büfészak után, lányként, átnyergelni a programozásra?

Figyelt kérdés

Munka melletti megoldásban gondolkozom.


7 éve egy évig, magántanár mellett (suliban nem sok lehetőség volt...) tanultam programozást Pascal nyelvben, nagyon szerettem ugyan, de féltem, nem érdekel eléggé illetve kicsit.. Hát lehetne jobb a logikai készségem. Ezen érvek miatt nem lett semmi a dologból.


Most viszont kezdem tapasztalni, milyenek a felnőtt világ farkastörvényei...

Emberséges fietést szeretnék elviselhető munkával, ahol az unalom nem visz sírba.

Az informatikához amúgy van valamennyi érzékem.


Pár ismerős javaslatára (még jegyzetet is kaptam) elkezdtem egyedül tanulni otthon (C#). Egész jól értem eddig és félelmetesen sokra emlékszem 7 évvel ezelőttről.


Hogyan tovább?

Ahogy említettem, nem nagy erősségem a logika, de az évek során fejlődött és hajlandó vagyok ezt tovább erősíteni.


A mérnök infó levelezőitől félek, 28 évesen végezném el (ha), rettentő nehéz lehet és ugye a támogatott félévek...

Az OKJ-kban nem bízom, csináltam már más témában isk.rendszeren kívülit és hát....


Kérlek, kíméletesen!!! :)


2018. júl. 29. 20:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
19-es vagyok. Egy dolgot még érdemes tisztázni: programozónak lenni nem abból áll, hogy megtanulunk egy programnyelvet. Érteni kell 1-2 nyelvhez, egy halom API-t tudni kell használni alkalmazásszervereket, UNIX-ot(pl shell szkript írása alap). Még kezdő szinten is rengeteg dologhoz kell érteni, az egyetemi anyag is csak egy belépőszint, de semmire sem elég. Már egy jó ideje fejlesztőként dolgozom, csak a pénzért senkinek sem ajánlom, hogy programozó akarjon lenni. Erre egy életet kell rászánni. Ha csak a jobb kereset a cél, érdemes valami mást találni, még ha nem is könnyű.
2018. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
+ nem a kedvedet akarom elvenni a programozástól, de tényleg csak akkor csináld, ha örömödet leled benne. Másképp munkahelyen csak kínszenvedés lesz, 0 kreativitás(mivel semmit sem dönthetsz el), határidős feladatok, és hajtépés. Ez legalább 5 évig fog tartani, és addig nem lesz kiemelkedő a fizetés sem, + otthoni tanulás elengedhetetlen a fejlődéshez. Mindezek helyett, olyan munkát is lehet végezni, ami ténylegesen véget ér a munkaidővel, és közben lehet normális hobbid, sportolhatsz, élvezheted az életet.
2018. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!