Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Büfészak után, lányként,...

Büfészak után, lányként, átnyergelni a programozásra?

Figyelt kérdés

Munka melletti megoldásban gondolkozom.


7 éve egy évig, magántanár mellett (suliban nem sok lehetőség volt...) tanultam programozást Pascal nyelvben, nagyon szerettem ugyan, de féltem, nem érdekel eléggé illetve kicsit.. Hát lehetne jobb a logikai készségem. Ezen érvek miatt nem lett semmi a dologból.


Most viszont kezdem tapasztalni, milyenek a felnőtt világ farkastörvényei...

Emberséges fietést szeretnék elviselhető munkával, ahol az unalom nem visz sírba.

Az informatikához amúgy van valamennyi érzékem.


Pár ismerős javaslatára (még jegyzetet is kaptam) elkezdtem egyedül tanulni otthon (C#). Egész jól értem eddig és félelmetesen sokra emlékszem 7 évvel ezelőttről.


Hogyan tovább?

Ahogy említettem, nem nagy erősségem a logika, de az évek során fejlődött és hajlandó vagyok ezt tovább erősíteni.


A mérnök infó levelezőitől félek, 28 évesen végezném el (ha), rettentő nehéz lehet és ugye a támogatott félévek...

Az OKJ-kban nem bízom, csináltam már más témában isk.rendszeren kívülit és hát....


Kérlek, kíméletesen!!! :)


2018. júl. 29. 20:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

az informatika szakokra csak akkor érdemes menni ha nagyon megy a matek


most indult idén üzemmérnök informatikus szak állítólag az kevésbé matekos lesz és inkább gyakorlatias

2018. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem megy a matek, de mindig volt kedvem gyakorolni, és így már nem volt gond.

Egyetemen se, bár egyrészt jó gyakvezetőt fogtam ki másrészt ezt a kart/szakot hagyjuk...



Fizika, közlek.mérnök, matematika és vill.mérnök ismerőseim programozók, talán programtervező informatikus ill mérnök infós ismim nincs is.

2018. júl. 29. 20:51
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
Pascal nyelvet fejeltsd el. Semmire sem lesz jó, ha majd dolgozol. De azok se nagyon amiket az Egyetemen tanultok...
2018. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szerintem magát a nyelvezetét már 7 áv alatt elfelejtettem, csak nagyon-nagyon alapvető logikai dolgok maradtak meg.
2018. júl. 29. 21:14
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Ahhoz, hogy jó programozó legyél, szükséged lesz két fontos dologra - legyél képes rendszerben gondolkodni és égető vágyat kell érezned ahhoz, hogy önállóan tanulhass.


A C# nyelvvel nem nagyon lehet mellélőni - készíthetsz vele hagyományos asztali alkalmazásokat, játékokat, weblapokat, fejleszthetsz IoT eszközökre, részt vehetsz nagyvállalati rendszerek fejlesztésében, stb. Ezek mindegyikében egyszerre nem lehetsz jó. Lehetetlen. Ezért kell az önálló tanulás képessége, hogy amikor elkerülsz egy olyan helyre, ahol egy másik területen dolgoznak, alkalmazkodni tudj. Érdemes átgondolni, hogy mi az, amit szívesen csinálnál, és arra az egy területre összpontosítani a tanulmányaid alatt.


Mellette megtanulhatsz olyan dolgokat, mint például verziókezelő rendszerek (Git, Microsoft Team Foundation Server például), build eszközök (például az MSBuild), de lesznek dolgok, amiket csak akkor tanulsz majd meg, amikor gyakornokként dolgozni fogsz fejlesztőként - például hogyan is kell csapatban dolgozni.


Ha van rá lehetőséged, menj egyetemre. Bár sok cég nem kér diplomát, a HR-es kisasszony előrébb fog tenni a sorrendben, ha van.


Ha bármilyen kérdésed van, segítek szívesen. Tavaly nyáron végeztem programtervező informatikus szakon, jelenleg már másfél éve dolgozom szoftverfejlesztőként.


24/F

2018. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Lehet egy kicsit ünneprontó leszek, de ezt úgy mondom, hogy én is szoftverfejlesztőként dolgozom pár éve (programtervező informatika BSc/MSc-t elvégeztem).


Kétszer (vagy többször) gondold át, hogy eléggé szereted-e ahhoz, hogy napi 8 órába ezt csináld. Az írásod alapján a pénz motivál, ami nem feltétlenül célravezető. Pár hónap, hozzászoksz és kb ennyi. Kell más forrás is, amiből motivációt szerzel. Sokan, akik ebbe az irányba tanultak tovább az egyetem, csak később jönnek rá, hogy nem is szeretik igazán, mert pár hét/hónap alatt kiégnek. És te gondolom nem véletlenül nem ebbe az irányba indultál el eredetileg (ezért is mondom, hogy gondold át).

A média (és még sokan mások) nagyon jól tudnak ferdíteni ebben a témában, hiszen programozó = jó fizetés, ingyen pizza, xbox az irodában stb. De hidd el, van negatív oldala is. Amikor a válladra teszik a nyomást egy igen közeli határidővel, akkor az embert nem a fizetése motiválja.

2018. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem a fizetés motivál. Aki ismer, elmosolyodna ezen, nem így ismernek. :D Nettó 150-et keresek most, azt se tartom olyan rossznak, ennél több azért kényelmesebb lenne, de ennyiért is váltanék már jobb helyre.... nyilván örülnék, ha kényelmesebben tehetnék félre háztartásbeli szükségdolgokra, eü dolgokra...


Olyan munkát szeretnék, amiben nem adatokat másolgatok, ami nem szinte gyárszalag színvonalú munka, amiben legalább minimális változatosság és/vagy kreativitás és/vagy agymunka van.


Sajnos úgy igazán semmi se érdekel, minden munkát meg fogok unni napi 8 órában.

Pláne az nem érdekel, amit OKJ-kon tanultam.


Minden munkában van rossz rész, minden munka stresszes néha, ezzel nem beszélsz le....


Rövidtávú célom, hogy ne vágjam fel az ereimet vagy ne mondjak fel és haljak éhen az adatmásolgatástól.



Amúgy szerinted ha érdekelne valami (ennél jobban/valamennyire stb) akkor nem lennék már ott?!?!

2018. júl. 30. 08:36
 8/22 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm!


Egyelőre azzal a jegyzettel azt szeretném felmérni, mennyire lesz kitartásom rá esténként, értem-e kellően, elaladok-e, haladok-e...

Lehet 2 hét múlva feladom, akkor legalább használtam addig is az agyam is a nap folyamán.

Eddig egész jó.

2018. júl. 30. 08:39
 9/22 A kérdező kommentje:

Olyan helyen is állásinterjúztam, ahol az eddiginél kevesebb fizu lenne, mert közszolga, máshol rám szóltak, hogy irreálisan alacsony fizuigényt jelöltem meg.

A programozás a kérdésben leírtak miatt jött elő és akkor már igen, előkerült az is, hogy hoppá amúgy ha sikerül, a pénz se lesz rossz....

2018. júl. 30. 08:42
 10/22 anonim ***** válasza:

Még a régi, 2007-es mintatanterv szerint tanultam az egyetemen, azóta már beütött az újabb 2017-es. Ha érdekelnek a tantárgyak és jegyzetekbe is szívesen bogarásznál, nézz szét itt:

[link]


Van mérnökinfós is:

[link]

2018. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!