Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Büfészak után, lányként,...

Büfészak után, lányként, átnyergelni a programozásra?

Figyelt kérdés

Munka melletti megoldásban gondolkozom.


7 éve egy évig, magántanár mellett (suliban nem sok lehetőség volt...) tanultam programozást Pascal nyelvben, nagyon szerettem ugyan, de féltem, nem érdekel eléggé illetve kicsit.. Hát lehetne jobb a logikai készségem. Ezen érvek miatt nem lett semmi a dologból.


Most viszont kezdem tapasztalni, milyenek a felnőtt világ farkastörvényei...

Emberséges fietést szeretnék elviselhető munkával, ahol az unalom nem visz sírba.

Az informatikához amúgy van valamennyi érzékem.


Pár ismerős javaslatára (még jegyzetet is kaptam) elkezdtem egyedül tanulni otthon (C#). Egész jól értem eddig és félelmetesen sokra emlékszem 7 évvel ezelőttről.


Hogyan tovább?

Ahogy említettem, nem nagy erősségem a logika, de az évek során fejlődött és hajlandó vagyok ezt tovább erősíteni.


A mérnök infó levelezőitől félek, 28 évesen végezném el (ha), rettentő nehéz lehet és ugye a támogatott félévek...

Az OKJ-kban nem bízom, csináltam már más témában isk.rendszeren kívülit és hát....


Kérlek, kíméletesen!!! :)


2018. júl. 29. 20:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Húha! Megnézem majd szerintem, kösz!
2018. júl. 30. 09:29
 12/22 Vodafonelive ***** válasza:

Véletlenül nem Te vagy a környezetmérnököt végzett lány? Ha már mérnökinfóra vagy programtervező informatikára mennél (esetleg gazdaság informatika) így is kicsit több időd jutna a dolgokra, mert biztos lennének olyan tantárgyak amelyeket nem kell újra megcsinálnod.

Noha nem programoztam de kellő szorgalommal csak menne a programozás, amit otthon kell gyakorolj.

2018. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Igen én és muszáj kérdést kiírnom, egyedül nehéz döntenem.

Még egyszer rossz döntést nem akarok hozni, eddig is pénz és idő ment olyanra, ami mint közben kiderült, nem is annyira érdekel és utóbb kiderült, nem is annyira piacképes.


Itt is kb mindenki az egyetemet javasolja... :(



Nálunk integrálás is alig volt, nem tudom, hogy menne az egyetem, mármint a sok tárgy, levelezőn, ha vmit elfogadtatok, megbánom-e később...


Jáj...

2018. júl. 30. 10:35
 14/22 Vodafonelive ***** válasza:

Hát nézd, most már csak fizetős képzésre tudsz menni abból sem tudsz mindenre jelentkezni, kivéve az üzemmérnök-informatikus amit államin indít az ÓE és a PE.

Ha nem, akkor marad fél éved gondolkodni, hogy mit jelölj be február 15-ig.

Esetleg a mérnöki kamarán nem néztél továbbképzési lehetőségeket vagy szakmérnöki képzéseket amik rövidebbek, levelezőn vannak (fizetősek), de el lehet velük helyezkedni.

Esetleg környezetmérnökkel szeretnél valamit később tervezni, gondolok itt a zajvédelmi tervekre amihez jogosultság kell (gondolom nálatok is 5 év gyakorlat kell) vagy víz-szennyvíz kezeléssel foglalkozni?

2018. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Van még állami félévem, de a szakmérnökik mind fizetősök.


Üzemmérnök, na az nem, nem szeretnék a gyártásban, technológiában (üzemben) dolgozni, ez annak hangzik. A munkavédelem is főképp emiatt nem tetszik.



Inkább mérnök infó vagy tovább a környezetvédelem, de az nem annyira tetszik már...

2018. júl. 30. 13:00
 16/22 A kérdező kommentje:

Elég nagy érvágás lenne egy fizetős képzés, ráadásul magánéletileg úgy néz ki, így is nagy gázban leszek...



Igen, kényelmes megoldás nincs.


Meg is éljek, ne haldokoljak a munkahelyen, mert úgy utálom és életem is legyen mellette esténként, hétvégenként.

Na ez a lehetőség kb nem létezik.

2018. júl. 30. 13:03
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez mennyire játszana neked, de nem régen néztem, hogy vannak szakmérnöki képzések is egyetemeken, ahová mérnöki diplomával (hogy pontosan milyen mérnöki nincs megadva) tudsz jelentkezni informatikaiasabb vonalon is.


Manapság a Big Data elég népszerű, úgy láttam. Óbudai Egyetemen oktatnak is egy éves képzés keretén belül:

[link]

2018. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hoppá, most olvastam, hogy fizetős nem jó neked.
2018. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A programozást semmiképp sem javaslom. A tévhiedelemmel ellentétben nem éri meg. A programozó a tápláléklánc alján a legnehezebb munkákat végzi el, 0 döntési jogkörrel, stresszes munkával. (tapasztalattól és aktuális keresettől függetlenül érvényes) Közben a menedzserek, vagy bárki más a cégnél normálisabb, emberközeli munkát végez, és mégis a programozók járnak busszal/villamossal. Én fejlesztőként senkinek sem ajánlom már ezt a munkát. A legjobb senior java fejlesztők jól keresnek, de ahhoz 5-10 év kemény munka, folyamatos tanulás, stressztűrés, és kiemelkedő intellektus szükséges.(és nem árt szeretni ezt a munkát)
2018. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ezt elhiszem, de minden munka stresszes, így vagy úgy rossz, van nehézsége.

Jelenleg 150ért másolgatok adatokat.


Menedzser nem szeretnék lenni.



Környezet- és munkavédelemben méregetsz, papírokat tologatsz, adatokat írkálsz, ott is van túlóra, határidő.

A környezetvédelemért kevés kiválasztott tehet érdemben, de én már nem is akarok.

2018. aug. 4. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!