BGE vagy Corvinus?
# 20
Ja, habokra bemontál dolgokat, a másik legalább alá is próbálta támasztani.
Akik a BGE-t dicsérik, azok azt mondják, hogy "gyakorlatias". Egyetemeknél a "gyakorlatias" a "gyenge" szinonimája, egy egyetem elméleti alapú képzés. Azért egyetem, és nem szakmunkásképzés vagy OKJ.
Azok akik azt mondják, hogy a BGE nehezebb, mert többen kibuknak: Nem lehet, hogy azért buknak ki többen a BGE-ről, mert oda minden jöttmentet felvesznek önköltségesre, a Corvinusra meg önköltségesre is 400 körüli pontok kellenek kb. minden szakra?
Én egyértelműen a Corvinusra szavazok, ahogy annak idején én is a Corvinust választottam, és úgy érzem, jó helyen vagyok. Pluszpont, hogy a Corvinuson rengeteg szakmai diákszervezet van, ha egy-egy témában órákon kívül jobban el szeretnél mélyedni, emberi és szakmai kapcsolatokat építeni, nagyon hasznosak. A BGE-n nem tudok róla, hogy lenne ilyen, no offense, de az odajáró hallgatók átlagszínvonalát ismerve ott lehet hogy nincs is ilyesmire igény.
A BGE egyetlen előnye, hogy alacsonyabb az önköltséges ponthatár, alacsonyabb a tandíj ha önköltségesre kerülsz mint Corvinuson, illetve ha jól tudom ott vannak ösztöndíj lehetőségek önköltségeseknek is, Corvinuson nem igazán vannak ilyenek. De ha be tudsz kerülni államira (és elmúlt években levitték a ponthatárokat, tavaly 431 volt az állami ponthatár psz-en, azt nem lehetetlen azért megcsinálni), akkor kb. nem tudok indokot mondani, hogy miért ne a Corvinust válaszd.
Egyébként ha idén felvételizel, végül hogy döntöttél?
"Egyetemeknél a "gyakorlatias" a "gyenge" szinonimája, egy egyetem elméleti alapú képzés. Azért egyetem, és nem szakmunkásképzés vagy OKJ."
Ez egy primitív sztereotípia! Az "elméleti" szakemberek utolsó mentsvára... Mert a gyakorlatban gyakran (vagy szinte mindig?) alulmaradnak... A "gyakorlat" a való szakmai élet, maga az ipar, a munka! Nem BGE-es vagyok, teljesen más. Csak jól ismerem az ilyen "szakembereket". Sok-sok év gyakorlat után! Egyetemi végzettséggel illik a (legalább vélhető) tények alapján véleményt alkotni, a Wikipédia megadott információi hitelessége erősen valószínű! S ha ez a tény, akkor minden más lényegében csak szöveg.
Nekem a (jó eséllyel) tényadatokon alapuló információk alapján a BGE nyilván sokkal jobb választásnak tűnne, s mivel nem jártam egyikre sem, nem lehetek elfogult! (Igaz?) Bár a Corvinusról vannak információim még abból a korból (is), amikor még Marx Károly "egyetem" volt, s gyengébb volt egy átlagos középiskolánál. Persze azóta sokkal értékesebb intézménnyé vált, s ma már abszolút "valódi", "értékes" egyemnek tekinthető... (Szerencsére!)
Mind e mellett egy megfelelően jó képzés esetén főleg az adott hallgatón múlik, valójában milyen "profi" szakemberré is fog válni. S bár nekem messze nem a Corvinus a nyerő, mindenképp elfogadom / elismerem, hogy ez az intézmény is teljesíti a "megfelelően jó képzés" követelményeit. Bár igaz, a fentiek alapján a BGE-en könnyebbnek látom a "profi", "valóban gyakorlatias" (azaz a gyakorlatban, az iparban is használható / alkalmazható tudású) szakember elérésének lehetőségét, ez egyáltalán nem zárja ki a Corvinust! Aki a BCE-t akarja választani, válassza azt! Ott is válhat akár szuper profivá! Csak ne engedje, hogy a lila köd elhomályosítsa a látását! Mert akkor már kevésbé valószínű...
egyemnek = egyetemnek
(Természetesen elírás történt.)
#26: Leírtam több dolgot, ami miatt a Corvinust tartom jobbnak, te egyetlen egyre reagáltál ebből, és ebből levontad a következtetést, hogy inkább a BGE-re érdemes menni. Tényleg biztosan ugyanúgy lehet tanulni egy olyan "egyetemen" (ami amúgy 3 éve egyetem, mert a fidesz minden putri főiskolából egyetemet csinált, a BGE-nél sokkal rosszabb intézményekből is), ahol olyanokkal vagy körülvéve akiket minimumponttal vettek fel, mint olyanokkal akik jóval képzettebbek és jobb alapokkal jönnek már gimnáziumból. Te hova jártál egyetemre?
Tényadatokon alapuló (amúgy lassan évtizedes) kutatások, persze, hagyjuk már. Már Churchill is megmondta, hogy annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítok.:D Nézd meg linkedinen, hogy tetszőleges big4-nál, illetve egyéb nagy könyvvizsgáló, adótanácsadó, pénzügyi szolgáltató cégeknél hány Corvinusos és hány BGE-s dolgozik. Kicsit reprezentatívabb és relevánsabb információ egy 2010-es rangsornál. Hiába istenítik páran a BGE-t, a piac beárazza. Félreértés ne essék, ez nem jelenti azt, hogy egy BGE-n végzettből nem lehet jó szakember, nem futhat be sikeres karriert gazdasági területen, de ettől még a Corvinus messze jobb egyetem szerintem.
#28: Igen, a Corvinus nemzetközileg (sokkal) ismertebb. De nekem úgy tűnik, ez az egyetlen előnye. Ezt pedig nem szabad összetéveszteni a szakmaisággal, a kettő nem feltétlenül azonos.
A Wiki Rangsorok összes adatát hamisított kutatási adatnak vélni / nevezni... Hmmm... Erre nehéz bármi értelmeset mondani...
De ha esetleg mégsem lenne "hamisított", akkor sem érne semmit az "évtizedes" adat? Mert hát ugye egyetemként mindössze 3 éve működő intézményről van szó... Elhiszem, nehéz elfogadni, hogy a BGE már főiskolaként megverte a Corvinust, ezért az adatok csakis hamisítottak lehetnek. Vagy azóta romlott olyan sokat a BGE, s javult akkorát BCE...
Na jó, én itt kiszálltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!