Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb 'mérnök-közgáz' kombináció?

Figyelt kérdés

Egy BME mérnökinformatika (bsc) után szerintetek az alábbiak közül mi az ami kivitelezhető, mit éremes elvégezni, ezek érdekelnének:


- BME mérnökinformatika (msc)

- Corvinus mérnök-közgazdász

- BME vagy Corvinus valamilyen gazdasági bsc vagy/és msc

- BME vagy Corvinus MBA


Olyan gazdasági ismeretek érdekelnének igazán, amikkel esetleg el lehet indítani egy vállakozást vagy el lehet érni később valamilyen vezető pozíciót...


Úgy tudom MBA-t csak pár éves gazdasági, vállakozói tapasztalattal érdemes végezni, szóval az kilőve, maximum később!


A mérnökinformatikus mesterszakot sem szívesen hagynám ki, de azt nem tudom hogy közben vagy után mit lehet még kivitelezni. Pláne, hogy azért nem akarom egyetemen tölteni a fél életemet...


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. febr. 7. 15:35
 1/5 A kérdező kommentje:
u. i. Sajnos jelentősebb aranykészlet sincs a birtokomban, szóval bármilyen fizetős képzésre a pénzt is elő kell teremtenem. :/ sad
2018. febr. 7. 15:40
 2/5 anonim ***** válasza:
12 államis félévet tudsz beosztani, hogy ne kelljen a képzésért fizetned. Ha BME-ra mész MI BSc-re, akkor borítékolható, hogy a 12-ből jó esetben csak 9-10 félévet egyből el is vesztesz mire diplomát kapsz. A többit tudod mesterre fordítani. Vagy külföldön végzed a mestert.
2018. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár a kérdésemre igazából nem kaptam választ, és a bsc-t sem akarom 9-10 félév alatt végezni. Lehet, hogy nehéz, az is lehet, hogy nem fog menni, de akkor meg egyébként is felsleges msc-re maradni, bár nem tudom. A kérdés elsősorban nem is erre irányult, hanem valami gazdasági végzettségre egyetem után...
2018. febr. 8. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Az MBA a legjobb, de ehhez kell vezető pozíció kb két év, azt utána tudsz ide jelentkezni. Tehát ehhez előtte dolgoznod kell.
2018. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pénzügy és az infó

Data science különböző pénzintézeteknél, tőzsdei algoritmus fejlesztő, modellező stb

2018. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!