BGE vagy Corvinus?
Kedves utolsó!
Köszönöm, hogy rávilágítottál ismét a tipikus beszűkült gondolkodásmódra. Kérlek mutasd meg nekem, hol állítottam, csakis a BGE lehet a jobb? :D
Illetve gratulálok hozzá, hogy egy fél mondatomból leszűrted, hogy a Kiss és Társa Bt-nél dolgozok OKJ végzettséggel. Kicsit pontosítok, egy BIG4-nál dolgozom, elvégeztem az egyetemi képzést is, és igen, a BIG4-nál vannak többségében a BGF-en végzettek. Majdnem talált :D
Mi lenne ha nem próbálnád vakon lehúzni a BGE-t és esetleg belátni, hogy mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai?
Én sehol nem mondtam, hogy egyik jobb a másiknál, csak azt melyik miben erősebb, mire készít fel. Engem speciel hidegen hagy a tőzsde, sose érdekeltek a vállalati pénzügyek mélyebben, de ezért nem mondom azt a Corvinusra, hogy sz*r, hanem tudván, hogy az én jövőbeli terveimnek a BGE jobban megfelel, azt végeztem el.
Attól, hogy téged jobban érdekel a szakma ezen része, még nem csak ez az egyetlen normális dolog, amit végezni lehet. Neked lehet nem tetszik a könyvelés, de én hamar a Dunának mennék, ha naphosszat a pénz időértékével kellene foglalkoznom. De mivel a kettő összehasonlíthatlan, már megint ott tartunk, hogy felesleges a két egyetemet egyáltalán egymáshoz mérni. És ismét eljutottunk a beszűkült látásmódig :)
A Kérdező meg majd eldönti mit szeretne tanulni, felesleges kitalálni helyette. Sokkal hasznosabb neki is, ha az adott intézményben végzettek leírják az ott szerzett tapasztalataikat bárminemű negatív minősítés nélkül a másikra vonatkozóan.
Majdnem bejött, Deloitte :D
Kíváncsian várom, mivel indokolod meg, hogy ahol állításod szerint több a Corvinusos, ott valójában a BGE a hangsúlyosabb :D
De mivel látom, hogy nem tudsz tovább látni azon, hogy ha valakit nem érdekel a pénzügy, jobban szereti a könyvelést, az csakis idióta lehet, ezennel ezt a vitát lezárom :D
És inkább örülök, hogy nem egy ilyen agymosott, korlátolt gondolkodásmódú vagyok, aki lenézi a másikat, mert nem az általam istenített Corvinusra jár. Szerencsére én még képes vagyok belátni, hogy semmi se fekete-fehér, és egy villanyszerelő is ugyanolyan értékes tudással rendelkezik, mint bárki más, csak épp egy olyan szakterületen, ami engem a legkevésbé se vonz :)
Onnan, hogy nem egy ismerősöm dolgozik ott, és mondják. Még azért itt hagyom ezt is neked:
A LinkedIn felhasználói adatbázisa szerint a 2010 után a Budapesti Gazdasági Egyetemen és a Budapesti Corvinus Egyetemen végzett hallgatók következőképpen helyezkedtek el a 4 nagy könyvvizsgáló cégnél:
a Budapesti Corvinus Egyetemen
199 ember Helyezkedett el az EY-nál
155 a KPMG-nél
143 a PwC-nél
és 67 a Deloitte-nál
a Budapesti Gazdasági Egyetemen
43 ember Helyezkedett el a KPMG-nél
34 az EY-nál
33 a Deloitte-nál
és 23 a PwC-nél
Ezt egy egyszerű szűréssel te is le tudod ellenőrizni.
Többszörös különbségek. :) Pedig a BGE-re 2000 hallgatóval több jár... :D Na persze nem mindenki van regisztrálva erre a roppant hasznos kis oldalra, de azért elég korrekt képet fest a dolgokról, és nem nagy eltérések lehetnek nagy általánosságban.
Ennyit veszekedni a semmin! Szerintem mind2 intézmény magas rangú és sikeres legyen elég ennyi! Na meg nem a papír számít, hanem a tudás.
Egy nem Bge-s nemis Bce-s pszes
Kedves Kérdező!
Ha elolvasod, láthatod, hogy én leírtam, mi a tapasztalatom a sulival, mégis le lettem pontotva, a másik válaszolóval szemben, aki viszont csak folyton belém kötött, de egy valós tapasztalatot nem hozott fel.
De elmondom még egyszer: már másfél év után olyan szintű tudást tudott átadni a BGE, hogy főállásban, szakmában el tudtam helyezkedni, amihez hozzá kell tennem, hogy ez akkor releváns infó, ha a számvitel érdekel. A pénzügy szakirányról nem tudok nyilatkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!