BGE vagy Corvinus?
Szerinted hol lesz nagyobb a lemorzsolódás, ahova minden hülyét felvesznek a törvényileg meghatározott minimum ponttal, vagy ahogy még a költségtérítéses szakokra is 400 pont fölött kell?
Semmi köze ehhez a 2 egyetem nehézségének.
Bármilyen gazdasági képzésről van szó, alap hogy Corvinus, a BGE a nyomába se érhet. Az egyetlen hátrány hogy ha nem vesznek fel államira, akkor drágább a Corvinus.
Ettől a gyakorlatiasabb dumától idegbajt tudok kapni. Kb. az a különbség hogy a "gyakorlatias" szakokon megtanítanak kalapáccsal szöget a falba verni, míg a "nem gyakorlatias" szakokon azt is megtanítják, melyik falba milyen szöget, milyen kalapáccsal kell verni. Lehet kicsit hülye példa, de talán érthető mire gondolok. A "gyakorlati" dolgok gyorsan változnak, de ha az "elméleti" dolgokat tudod jól, akkor mindig tudsz majd alkalmazkodni, bármi is lesz a "trend".
Én Corvinus psz-es vagyok. Egy félév kötelező informatika van csak, hát inkább mondanám szopatósnak, mint jónak. A megtanított anyaggal nincs alapvetően baj, inkább a tanítás módjával. De ez ne tántorítson el, a többi tárgy oktatása (amivel kapcsolatban eddig van tapasztalatom) viszont nagyon jó.
Aki ilyen magabiztossággal állítja, hogy a Corvinus a psz alphája és omegája, járt egy percig is a BGE-re, próbált vizsgázni legalább egy tárgyból is, hogy így meg tudta állapítani, melyik a jobb?
Ha nem, akkor az ilyen negatív összehasonlító véleménynek semmi alapja, csupán beszűkült látásmódot bizonyító gondolkodásmód.
Én annyit tudok mondani kedves Kérdező, hogy másfél év FOSZK képzés után a BGE-n el tudtam helyezkedni főállásban a szakmában, ahol az ott dolgozók jóval nagyobb számban BGF-en vagy még a volt PSZF-en végeztek, az oda jelentkezők szűrésénél is mindig ezen diplomásokat helyezték előtérbe.
Viszont ez továbbra se jelent semmit, ugyanis ezt csupán a cég profilja határozta meg. Amennyiben elméleti szakember szeretnél lenni, mester, phd, kutatni stb., akkor jó a Corvinus, vagy jobban érdekel a pénzügy, a tőzsde, értékpapírok, vállalatok pénzügyei, akkor is. De ha kimondottan a számviteli oldalával, tehát könyveléssel, főkönyveléssel, belső ellenőrzéssel, könyvvizsgálattal szeretnél foglalkozni, ez esetben a BGE-n szerzett tudást a munkaerőpiacon jobban értékelik.
A ponthatárt pedig nem az iskola határozza meg, hanem az oda jelentkezők száma, teljesítménye és az iskola által felvehettek létszáma. Vagyis ha a Corvinusra egyszercsak senki nem jelentkezne a versenyistállónak titulált gimikből, akkor ott is ugyanúgy lecsökkenne a ponthatár, mivel a pontszámot ott húzzák meg, ahol a legutolsó helyre befért jelentkező pontszáma van.
Illetve aki ennyire azt állítja, hogy hülyéket vesznek fel a BGE-re, tisztában van vele, hogy az ország első számú bankjának vezére is ebben az intézményben szerezte a diplomáját?
"Aki ilyen magabiztossággal állítja, hogy a Corvinus a psz alphája és omegája, járt egy percig is a BGE-re, próbált vizsgázni legalább egy tárgyból is, hogy így meg tudta állapítani, melyik a jobb? "
Ez fordítva is igaz, a BGE-sek egy percet sem jártak Corvinusra, (lehet fel sem vették volna őket :D) mégis jobbnak gondolják a saját sulijukat.
"Én annyit tudok mondani kedves Kérdező, hogy másfél év FOSZK képzés"
Na azért egy FOSZK képzést végzett ember ne szólja már le a Corvinus psz szakát. Mi lesz a következő, OKJ-sok próbálják beoltani a CEU doktori iskolájának a színvonalát? :D
"ott dolgozók jóval nagyobb számban BGF-en vagy még a volt PSZF-en végeztek"
Nyilván a Tóth és társa könyvelő BT színvonalú cégeknél nem nagyon fogsz Corvinus-ost találni, de a legtöbb BIG4 céghez, vagy consulting firm-hez simán felveszik a Corvinus-os hallgatókat, sőt, előnyben részesítik őket. Nézd már meg hány BGE-s dolgozik mondjuk az McKinsey-nél, és hány Corvinus-os. Volt PSZF-eseket amúgy tényleg szeretik az ilyen rabszolgahajcsár cégek, akik a teljes körű könyvelést rádobják pár emberre. Manapság már ahogy hallom közel sem olyan jó a számvitel színvonala, meg úgy a suli színvonala összességében a BGE-n mint volt, egyébként meg ezt még mindig nem tudom, hogy mire alapozzátok, hogy csak a pénzügyben jobb a BCE.
"Amennyiben elméleti szakember szeretnél lenni, mester, phd, kutatni stb., akkor jó a Corvinus, vagy jobban érdekel a pénzügy, a tőzsde, értékpapírok, vállalatok pénzügyei, akkor is."
Tehát konkrétan ha bármi normális dolgot szeretnél csinálni. Köszönjük a beismerő vallomást.
Ezt meg megint nem tudom honnan szeded, hogy itt csak elmélet van, és nincs semmi gyakorlat. Ugyan úgy megtanítják a gyakorlati dolgokat, amik manapság szükségesek, az excel-t magasabb szinteken, vállalatirányítási rendszereket, vannak bloomberg terminálok stb.
Ja bocs, a BGE-n ti tanuljátok a Lingo demó verzióját is, fantasztikus gyakorlatorientált oktatás.
"A ponthatárt pedig nem az iskola határozza meg"
Hanem az iskola színvonala, ami a keresletét kialakítja. Nyilván ha holnaptól nem jelentkezne senki a Harvardra, akkor könnyű lenne bejutni. De erre semmi esély sincs, ahogy a te elméletedre sem.
"az ország első számú bankjának vezére is ebben az intézményben szerezte a diplomáját?"
Igen, aztán valószínűleg ráeszmélt, hogy ez azért nem valami sok, egy titkársági alkalmazottnál több akart leni, és elvégezte a Corvinus pénzügy szakát is, és PhD fokozatot szerzett ugyanitt. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!