Jog vagy Pszihológia?

Figyelt kérdés
hova érdemesebb menni?mi a külömbség?melyik a nehezebb stb érveljetek
2010. jún. 6. 08:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szakra magas a ponthatár. Ráadásul ahhoz, hogy bíró legyél, jogi egyetemen summa cum laudeval kellene végezned. Hát hajrá:D:D
2010. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem igaz az,hogy csak négyes-ötös tanulók mehetnek jó helyekre...Sőt...Akár kettessel is lehet menni,ha jól sikerül az érettségid!!! A jelenlegi pontszámításnál úgy van,hogy ha jól sikerül az érettségid,lehetőséged van csak az érettségidből adódó pontokat továbbvinni. Van még egy lehetőség,ez a duplázás.Pl. ha te pszichológiára akarsz menni,jól megcsinálod mondjuk a bioszt és a magyart,és ehhez még hozzáadódnak a többletpontok,akkor már bent is vagy.

Úgyhogy nem igaz az,hogy az évvégi jegyeken dől el minden!!!

2010. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
De akinek kettesek a jegyei, annak a tudása sem túl sok.
2010. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Elég baj, hogy így működik a rendszer. Aki egyetemre akar menni, az ne csak ezt a gagyi érettségit írja meg jól, hanem igenis tanuljon folyamatosan, legyenek jók az év végi jegyei is.
2010. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, hogy ilyen a rendszer. (Mielőtt vki nekem támad, én nem duplázással mentem egyetemre)

Mert csomó olyan ember van, aki gimiben még azt hiszi, hogy buli az egész élet, és hülyeség tanulni, de 12.-ben megkomolyodik...de akkor már csak az az egyetlen esélye, ha jól megírja az érettségit.

Duplázással amúgy sem olyan egyszerű bejutni, főleg nem pszichóra. 450 körüli a ponthatár, szóval ha megvan a max 80 pont, akkor is kell hozzá két 90% feletti érettségi. (Amiből ugye egy emelt, mert kevés kivételtől eltekintve, csak úgy lehet megszerezni a 80 pluszpontot).

Emelt szinten 90%-ot írni pedig azért annyira nem egyszerű:)

2010. jún. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem azzal van gondom, aki duplázással megy pszichóra. Aki összeszed 450 pontot és nem úgy, hogy 80 pluszpontja van mert félig süket és még egy gyereke is van, annak minden tiszteletem. De hogy az osztálytársaim nagy része attól fél, hogy nem fog bekerülni gépészmérnöknek, pedig tavaly 235 pont volt a ponthatár, na az elég szomorú. És mégcsak nem is egy legalja osztály vagyunk. És be fognak kerülni. Sajnos.
2010. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Igen, de ez nem a duplázós módszer hibája. A minimum ponthatár felvinném legalább 300-330 pontra:D
2010. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 12:19-cel, akinek becsúszik néhány 3as, az kétlem, hogy 5-re fog érettségizni mindenből! Még akkor is, ha az érettségi csak egy vicc... Mert vannak, akik összetudják magukat kapni, és 2 hét alatt megtanulni azt, amit követelnek (és amit mások 4 évig tanultak), de elég kevés embernek sikerül ilyenkor ennyire belehúznia...
2010. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
mit izéltok lehet nyugodtan 3-masa-tesiből
2010. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én egyszer évet is ismételtem, és most 465 ponttal várom, hogy felvegyenek.
2010. jún. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!