Jog vagy Pszihológia?

Figyelt kérdés
hova érdemesebb menni?mi a külömbség?melyik a nehezebb stb érveljetek
2010. jún. 6. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

HM. én is e kettő, és még pár másik közt vacilláltam anno, végül egyikre sem mentem :) A jog-hoz sok pénz kell (nagyon sok), és van ahol Dunát lehet rekeszteni ügyvédekből és jogászokból, úgyhogy nem mindegy, hol akarsz későbbiekben elhelyezkedni... És ahhoz, hogy legyen is belőled valami ezen a pályán, sokkal többet kell tanulni (nehézség, és évek terén is), mint egy pszichológusnak.

Utóbbiból viszont még mindig kevesen vannak, és szerintem pár éven belül (kb. 10) itthon is divat lesz pszichológushoz járni, úgyhogy kereslet is lesz rá. Viszont talán nem lehet annyira befutni vele, mint egy jogi pályával. De könnyebb, olcsóbb, gyorsabb.

2010. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"Pszihológia"


Amíg egy szak nevét nem tudod helyesen leírni, addig ne akarj oda jelentkezni.

2010. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Oda érdemes menni, ami érdekel és amivel később igazán szeretsz majd foglalkozni. Hányadikos vagy, milyen tanuló, milyen suliba jársz?
2010. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
középsuliba járok 5-4-3- vannak
2010. jún. 6. 09:31
 5/22 A kérdező kommentje:
engem leginkább bíró poszt érdekel vagy esetleg ügyész . mivel a család i barátunk is az . csak most gyesen van mert szült babát.
2010. jún. 6. 09:33
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy hová mész, csak tanulj meg helyesen írni előtte kérlek!
2010. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hármassal mindkettő esélytelen. Ha csak négyes, ötöseid lesznek, de főleg ötösök, akkor gondolkodj a kettő közül bármelyikben is.
2010. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezek év végi jegyek? Mert ha 3-asod is van, akkor nem vagy elég jó tanuló, és valószínűleg egyik helyre se fognak felvenni. Nézd meg a ponthatárokat!

Amúgy bíró kb. 35 éves korára lesz az ember, és addig nagyon sok lépcsőfok van a ranglétrán. Az ügyész már egyszerűbb menet, ha jól tudom, de azért 3-assal oda se hiszem, hogy jó leszel...

2010. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
2évem van érettségéig még
2010. jún. 6. 10:24
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor abban a 2 évben húzz bele, de rendesen, hogy 5öseid, max. 1-2 tárgyból 4eseid legyenek, különben nem lesz az egészből semmi!
2010. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!