Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keleti nyelvek és kultúrák...

Keleti nyelvek és kultúrák vagy Pszihológia?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, közeleg az érettségi, és nem nagyon tudom, melyiket válasszam. Igazság szerint, egész életemben pszihológus szerettem volna lenni, úgy érzem van is rá "tehetségem". Viszont az utóbbi két évben elég sokat kellett tanulni (meg persze jól teljesíteni) és eléggé bestresszeltem (hangulatingadozások, stb). Pont emiatt nem akarok olyan egyetemre menni, ahol nagyon nagyon sokat kell tanulni, sok éven keresztül (kutatási munkával akartam volna foglalkozni, szóval a szakosodással együtt 7 év lenne)

Most meg itt van ez a keleti ny. és k., amivel 5 év múlva lehetnék kínai fordító. Hát nem azt mondom, hogy ez az álmom, de érdekel a kínai nyelv, meg így sokat keresnék, és biztos lenne állásom is (ellentétben a pszihológiával)

képességeim: jól fogalmazok, jó megjelenés, emelt szintű magyar érettségit készülök letenni, és várok a felsőfokú angol nyelvvizsgámra.

Szóval: szerintetek melyik szak mellett lenne érdemes döntenem?


2009. dec. 12. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én amellett döntenék amihez van tehetségem és amit szeretek csinálni. Jó szakembernek mindig van hely, csak már az egyetem alatt részt kell venni gyakorlatokon meg aktívnak kell lenni.

Amúgy meg lehet szerintem külön is praktizálni pszihológusként.. szóval csak Rajtad múlik.


Én biztos nem választanám azt amelyik annyira nem is vonz, ha csinálhatnék valami olyat, amit élvezek.


És nincs olyan szak szerintem amelyik nem stesszes, de pszichológusként ezt különben sem árt megtanulnod kezelni. Hogy segíthetnél másokon, ha Magadon nem tudsz?

A képességeidet érdemes végiggondolnod azért, ha pszichológiára adod a fejed, mert mások érzelmei egy idő után megviselhetik az embert. Főleg, ha az ember érzékeny más problémáira.


Olvass utána szerintem, hogy milyen pszichológusnak lenni. Ha továbbra is ez az álmod, én ezt választanám.

2009. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, ha a Pszichológiát választod, akkor garantálom, hogy nagyon nagyon sokat kell tanulni,nagyon nehéz.Viszont a Keleti nyelv sem könnyű, az csak az ELTE-n van, ott meg kell tanulni,és kész, vagy pedig mész a Buddhista főiskolára, az lehet kicsit light-os:))
2009. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat. nem csak az eltén van keleti ny. és k., mert pl a Pázmányon is van. De mi az a Buddhista főiskola? Életemben nem hallottam még róla. Feltétlen írd le!

(persze még várok válaszokat)

2009. dec. 12. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
keress rá
2009. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
na most nézem a Buddhista főiskolát, de itt képeznek fordítókat? (mert csak azt olvastam, hogy tanítanak kínait stb)
2009. dec. 23. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem midnegyik felsőoktatás "nagyon nehéz"!

De a legnehezebbek az orvostudományhoz tartozik leginkább! meg talán a Jog!

2010. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!