Pszihológia 4 évalatt?

Figyelt kérdés

Pszihológiával kapcsolaosan szeretnék továbbtanulni főiskolán,nem egyetemen. Nagyon érdekel a téma de nem akarok 5-6 évettanulni.

A 3 évesbölcsészképzés elég hogy munkát kapj(és ha igen akkormilyet?) , vagy ez után általban szükséges továbbtanulni még? Lehet a 3 év után valamilyen 1éveskpzésen részt venni? Hallottam a vielkedéselemzésrőlis,mintszak de még egyik főiskola honlapján semolvastamilyesmit. Tuna nekemsegíteni , és néhány tippet,tnácsot adni, akijártas a dologban? Előre is köszuönöm.


2010. máj. 15. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem psziChológusnak (C-vel! Azért ha még a leendő munkád nevét sem tudod leírni, ott komoly gondok lehetnek) tanulok, de ismerek pár hallgatót. Ők mondták, hogy 3 év alapképzés (Bsc) után az ember "okleveles személyiségelemző" lesz papíron, amivel sehol sem tud elhelyezkedni. Ezért még kell 2 év mesterképzés, és azután lesz "Pszichológus" hivatalosan is.
2010. máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiával

mint szak, de

Tudna


És ezek csak a helyesírási hibák, az elírásokat nem is számolom.


Nem lenne utolsó dolog, ha helyesen le tudnád írni azt a szakirányt, ami érdekel. Rossz helyesírással és sok elírással nagyon rossz benyomást teszel, ez tiszta pszichológia.


Amúgy ma már nincs főiskola és egyetem, csak alap- és mesterképzés. A bachelor diploma azért nem jó, mert keménypapírból van a borítója, még a fenekedet sem tudod kitörölni vele. :-( Komolyan mondom.


"Nagyon érdekel a téma de nem akarok 5-6 évettanulni." Akkor ne tanulj, hanem maradj amatőr, olvasgass ilyen témájú könyveket hobbiszinten, és kész. De ha hivatásszerűen akarod művelni, ebből akarsz megélni, akkor meg ne legyen büdös a tanulás, már bocs.

2010. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Woow!kihagytan a C betűt, főbenjáró bűn , csoda hogy nincs benne a tízparancsolatban hogy: Soha ne hagyd ki a C-t a pszichológia szóból! Én rendes válaszokat vártam akérdésemre olyanoktól akik értenek hozzá, nempedig a tiöntörvényű okoskodásaitokra vagyok kiváncsi. Hogy engem mi érdekel éshogy mennyit akaroktanulni rá azt a szivem joga eldönteni
2010. máj. 16. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!