Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akarják az egyetemistáka...

Miért akarják az egyetemistákat szakmunkára terelni?

Figyelt kérdés

Előre megjegyzem: nincs bajom a szakmunkásokkal/szakmunkával. Valszeg én is elvégzek majd valamit estin, mert miért ne. Szüleim is azok.


Csak azt nem értem, hogy a kormányzat miért szorgalmazza, hogy gimnázium és egyetem helyett szakmát tanuljunk. Rengetegen vannak, akik az általánost 16 évesen elvégzik és már el se kezdenek szakmát tanulni. Vagy elkezdik, de abbahagyják, amikor már nem tankötelesek. Sőt, azt is meg merem kockáztatni, hogy felesleges a 23747-ik műkörmöst vagy fodrászt képezni...


Miért nem ezeket az embereket próbálják meg nemzetgazdaságilag hasznos és keresett szakmák felé terelni? Oké, lehet sok az egyetemista, de itt van egy hatalmas humán erőforrás, amit nem használnak ki + valószínűleg ezeknek az embereknek is jobb lenne az élete, ha nem csak általánosuk lenne.



2017. szept. 1. 08:24
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
16%

"1) Ki az a balázska?

2)Jelenleg is egyetemen vagyok, köszönöm, ellenben aki megkérdőjelezi"


Akkor csak a szokásos:

Melyik is ez az egyetem?

Milyen szak?

Kik tanítanak?

Melyik a kedvenc tantárgyad?

2017. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Persze a neptun kódom meg fényképes önéletrajz nem kell? :D

De jó, csak hogy lásd kivel van dolgod:

Érettségi után Gépgyártástechnológiai technikus az UMSZKI ban, aztán mivel -gáz vagy nem gáz- a matekom annyira nem erős, gépészmérnöki helyett BME GTK MM.


Most pedig ha megnyugodtál -nem mintha nem kamuzhatnék itt akármit- észérveket és tényeket kérek, persze csak ha értelmes vita a cél és nem egymás anyázása.

2017. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
78%
50%-os, szerintem te vagy a Balázska, mert helyből annyira hülye vagy, hogy nem veszed észre: kettő külön létező és ide író 68%-os válaszoló van :D
2017. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!