Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akarják az egyetemistáka...

Miért akarják az egyetemistákat szakmunkára terelni?

Figyelt kérdés

Előre megjegyzem: nincs bajom a szakmunkásokkal/szakmunkával. Valszeg én is elvégzek majd valamit estin, mert miért ne. Szüleim is azok.


Csak azt nem értem, hogy a kormányzat miért szorgalmazza, hogy gimnázium és egyetem helyett szakmát tanuljunk. Rengetegen vannak, akik az általánost 16 évesen elvégzik és már el se kezdenek szakmát tanulni. Vagy elkezdik, de abbahagyják, amikor már nem tankötelesek. Sőt, azt is meg merem kockáztatni, hogy felesleges a 23747-ik műkörmöst vagy fodrászt képezni...


Miért nem ezeket az embereket próbálják meg nemzetgazdaságilag hasznos és keresett szakmák felé terelni? Oké, lehet sok az egyetemista, de itt van egy hatalmas humán erőforrás, amit nem használnak ki + valószínűleg ezeknek az embereknek is jobb lenne az élete, ha nem csak általánosuk lenne.



2017. szept. 1. 08:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
24%
Jól van balázska, nem kell 2-3 felhasználóról beírni, tudjuk, hogy te vagy.
2017. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
97%

Tudom, hogy jár ösztöndíj a hiányszakmát tanulóknak (egy részüknek, de mindegy) és azt is tudom hogy mennyi.

Ez nem változtat azon a tényen, hogy az iskolák szarul felszereltek, a tananyag elavult, a tanárok alulfizetettek és motiválatlanok és a rengeteg felesleges papírmunka is csak az idejüket veszi el. Pl. ha már szóbakerült a CNC, hogy képezz jó CNC-seket 15-20 éves gépeken, szerszámhiánnyal, úgy hogy a tanár is rossz programot ír a táblára, mert aki ért hozzá, az az iparba keresi a szánalmas tanári fizetés kétszeresét és úgy, hogy a diákok CAD-CAM programokat max. videón látnak? Sehogy, denembaj mert legalább kapnak ösztöndíjat, attól lesznek jó szakemberek :DD

Persze, szakmunkás=/=idióta, de az egyetem ad egy fajta rálátást az életre, nem úgy mint egy habi OKJ ahova a csoport fele be se jár, és minden héten elmarad több óra.

2017. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
21%
270 ezret
2017. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
36%

Egyrészt: nincsenek felülreprezentálva a bölcsészek. Gondolom ez hiteles forrás


Kérdező, aki ezt írta szerintem arra gondolt, hogy túl van értékelve a hallgatók szemében, amit te is alátámasztottál a linkeddel. Inkább arról linkelj hogy a felvett bölcsészek közül mennyi kapott a diplomájának megfelelő állást,a saját területén? Mert persze hogy sokan jelentkeznek bölcsésznek mert büfészak, de elmondhatják hogy ők főiskolára járnak:-D

2017. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
31%

Jah, most esik le nekem is, hogy ez Balázska a 68%.

Akkor most már mindent értek, fogyatékosokkal nem foglalkozok :D

2017. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
24%

Persze, szakmunkás=/=idióta, de az egyetem ad egy fajta rálátást az életre, nem úgy mint egy habi OKJ ahova a csoport fele be se jár, és minden héten elmarad több óra.


Miért szerinted egyetemi előadásokra mindenki bejár? Nem láttál még egyetemet csak kívülről igaz?:-D

2017. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

1) Ki az a balázska?

2)Jelenleg is egyetemen vagyok, köszönöm, ellenben aki megkérdőjelezi, hogy az egyetem többet ad mint egy okj, na az biztos nem

2017. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
9%
De igen, képzeld el:-) Csak láttam az évfolyamtársaimon hányan voltak akik komolyan vették, és ez még elég nehéz szak is volt. Volt jópár ismerősöm bölcsészszakról is, az ő vizsgaidőszakuk kb akkor fejeződött be, mikor az enyém kezdődött. Volt vagy két-három vizsgájuk, mert a többi megajánlott jegy volt. Bár gondolom te is büfészakon vagy, ha ennyire véded a mundér becsületét:-D
2017. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem büfészak, de akkor gondolom OKJ-n viszont nem voltál velem ellentétben, szóval összehasonlítási alapod nincs, akkor meg nem értem mit szövegelsz itt :D
2017. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Tévedsz, 2 okj-s végzettségem van, egy BA diplomám és egy MA szakra járok jelenleg. És nem tudom de hova jártál, de nálunk be kellett járni okj-n eléggé keményen, ha az igazolatlan hiányzás meghaladta az óraszám 15%-át akkor nem engedtek záróvizsgát tenni.
2017. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!