Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyáltalán; szükség van még...

Egyáltalán; szükség van még manapság az iskolákra?

Figyelt kérdés

Az iskolák tanulásra és szocializációra vannak.


Tanulni a gyerek nyugodtan tud egyedül vagy minimális útmutatással is.

Szocializálódni lehet bármilyen más közösségben is, sőt hasznosabb, ha többgenerációs közösségben történik.


Magántanulóként többet-jobban tanulni egy nem speciális igényű gyerek, vizsgázni akárhová bemehet időnként, arra sem kell iskola. Az iskolákból lehetne közösségi központokat szervezni, egész nap nyitottan, tanítás, órák nélkül.



2016. febr. 22. 19:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


"Tanulni a gyerek nyugodtan tud egyedül vagy minimális útmutatással is. "


- Nem mindenki és nem mindent. De ha mégis, ki követi?


"Szocializálódni lehet bármilyen más közösségben is, sőt hasznosabb, ha többgenerációs közösségben történik. "


- Meg is történik. De az sem baj, ha iskolában történik.


"Magántanulóként többet-jobban tanulni egy nem speciális igényű gyerek"


- Mire alapozva teszed ezeket a - szerintem - élet által megcáfolt állításokat? Tanár vagyok, és a magántanulók jelentős részét nem tudjuk év végén átengedni.

2016. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lenne szükség rájuk?
2016. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy úgy látom, hogy igazad van, kivéve egy pontot. Szóval, hogy a főiskolák, egyetemek azé' kellenek, mert pl mondjuk akárkire nem bízhatsz rá egy orvosos dolgot, és talán ha pl akármilyen tudósok mellé elszegődne valaki tanulni, hogy ő is tudós lehessen, hát lehet, hogy azt könnyebben megtanulja egy főiskolán, plusz mondjuk a laborban nem is lenne annyi hely esetleg, de mondjuk ott is lenne ilyen beugró-teszt, hogy a legjobbakat vegyék föl, mert ugye minden érdeklődőnek már tényleg nem tudnak teret biztosítani, mondjuk ezt meg lehetne akár úgy is oldani, hogy pl kivetítik valahol, v online nézik az előadásokat a hallgatók, de akkor viszont valahogyan onnan is vissza kéne ellenőrizni, hogy ők azt már tudják; de mondjuk végülis lehetne adott esetben, hogy professzorok vizsgáztatják le a diákokat. És akkor végülis így is lehet hozzáértőt képezni, és papírt is tud szerezni róla. Jó, amúgy tetszik az ötletet, most így, hogy végiggondoltam, már azt hiszem, nem is látok benne hibát. Amit ne lehetne kiküszöbölni valami megoldással, olyat nem találok. Szóval szerintem ez így jó, tetszik az ötlet.
2016. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

Igen, szükség van rá.


A legtöbb gyerek nem tanulna elég hatékonyan egyedül. Amelyik képes lenne rá, annak is kell a folyamatos nyomon követés, a "motiválás", az ellenőrzés, sok szülő nem teszi ezt meg (és igazából nem is feltétlenül a feladata megtenni, velem pl. soha nem tanultak a szüleim, bele is őrültem volna, ha megteszik - apámnak volt egy-egy ilyen próbálkozása, de hamar kudarcba fulladt:)) - szülői segítség / ellenőrzés nélkül is kitűnő voltam.)


Meg azért vannak anyagrészek, amiket igenis jó, ha elmagyaráznak, meg jó, ha az ember egyszer élő szóban is hallja az anyagot (utána kevesebbet kell tanulni), meg bizonyos tantárgyaknál szükségszerű is a csoportos tanulás (nyelvek, kísérletezős tárgyak)


Egy kisiskolás még túl kicsi ahhoz, hogy önállóan tanuljon, a középiskolások többsége pedig fiatal még ekkora szabadsághoz. Túl nagy felelősséggel jár, és túl nagy baj lehet belőle, ha csak későn derül ki, hogy valami nincs rendben.


Az iskola azon kívül rendszerességre és fegyelemre is tanít, ami sosem árt.


Mondjuk abban egyetértek, hogy a jelenlegi rendszer és a legfőképp a jelenlegi tanterv és követelményrendszer egy katasztrófa:( Túl sok a felesleges információ és sokszor hiányosak a alapok.

2016. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Tanárként nyilvánvaló érdeked az iskola léte, hiszen ott fizetnek, órabérre, szóval igazából hosszútávon az a tanárok érdeke, hogy minél kevesebbet tanítsanak minél több idő alatt. Így marad meg minél tovább a fix keresetük, sőt igény a minél több tanárra, állás a gyerekeiknek-unokáiknak is.


Ha békén hagynak egy gyereket, hamar kialakul, hogy ő saját maga hogyan tud tanulni, és ehhez manapság már számtalanféle internetes lehetőség van. Ami jobb, mint a nem jó tanár.


Az, hogy hogyan vizsgáztatják a magántanulókat, nem tudom. De megint gondolhatunk az érdekekre, hogy kinek mi az érdeke.

Engem is vizsgáztattak már úgy, hogy az írásbelinél az egyik tanár a vállam fölött áthajolva figyelte, hogy mit írok.

2016. febr. 22. 19:16
 6/40 anonim ***** válasza:

Gondolj bele: az elsős-másodikos gyerek leül tanulni a betűket, a számokat, összeadni, kivonni. Mennyi eredménye lenne?

Aztán a gyerek szól a szülőnek, hogy segítsen neki... De mi van akkor, ha 12-16 órát dolgoznak a szülők? Fizessenek magántanárt. De a magántanár drága, ráadásul mindennap több órát kellene foglalkozni a gyerekkel. Persze, írni-olvasni "bárki" megtanítja.

Megtanulj írni olvasni, kap könyveket, amiket meg kell tanulnia. Összefoglalás nincs, magyarázat pénzért magántanár, vagy amennyit a szülők ideje/tudása enged.

Év végén és félévkor vizsga. Ez így megy 8 éven keresztül.

Aztán a gyerek kiválasztja, mit szeretne tanulni, vagy felveszik, vagy nem... ugye megírja a központit (amire magántanárral, szülővel vagy senkivel nem készül), felveszik egy gimnáziumba, szakközépbe, szakmunkásba.

Utóbbi kettőben a szakmai tárgyakat otthon elvégzi, , gimnáziumban pedig otthon tanul. kap könyveket, félévente vizsgázik

Akinek van pénze magántanárra az jól járt. Aki nem, annak már ekkora behozhatatlanul lemarad a gyerek.

Aztán jön az egyetem, ahol szintén kapnak könyveket és félévente vizsgáznak. Szakmai tapasztalatuk lehet semmi, de kit érdekel!?

Szerinted ez mennyivel lenne eredményesebb akár a mostani kaotikus oktatási helyzetnél?

Hány százalékra csökkenne a diplomások aránya, amiben már így is a béka feneke alatt vagyunk? Hány százalékkal több analfabéta lenne, mint most 18 év múlva?

2016. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a Te a tanulást az intellektualizmussal, elmélet bemagolásával azonosítod. Tanár nélkül ki biztosítja a gyakorlatot? Pl. bemagolhatod egyedül a szavakat, a nyelvtant angolból, hallgathatsz angol szöveget, de hogy tanul meg beszélni egy gyerek? Ezt rendszeresen, hetente több órát kellene biztosítani, de igaz ez az összes készségtárgyra

És az az igazság, hogy a modern pedagógiai szemlélet, mely ellentétes a Te láthatóan konzervatívabbnak mondható tanulásról alkotott szemléleteddel, egyre inkább készségként, kompetenciaként kezd tekinteni az elsajátítandó dolgokra.

2016. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ez egyszerűen szánalmas. Az egyetlen támadható, banális felület, amit találtál, hogy az én érdekemet firtatod. Gyakorlatilag azt jelented ki, hogy szándékosan, önérdekből ártok a gyerekeknek, ami már a rágalmazás kategóriája.

Nekem tapasztalatom van, neked ábrándjaid ezzel a témával kapcsolatban. Ha ezt nem látod be, ha elhiteted magaddal, hogy mindent tudsz erről az egészről, és lehetőségét sem tudod elképzelni, hogy esetleg valami újat tanuljál, akkor értelmetlen további szót fecsérelni rád.

2016. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet azzal, hogy a kisebb gyerek nem tud önállóan tanulni.


Nem egy olyan gyereket láttam -pedig nem direkt figyeltem- aki 4-5 évesen magától megtanult olvasni. Nem tudom hogyan, csak úgy.

Előbb-utóbb mindenféle dolog érdekel egy gyereket, lehet, hogy van, akit a számolás-matematika később, másokat más, de érdemes kivárni, hogy maga érdeklődjön, és amikor odaér, akkor mindent odaadni, információt, tapasztalatot, amit csak kér és igényel. Ehhez nem tanárok kellenek, hanem valamiben több, másban kevesebb gondolkodó emberek.


Iskola alatt én nem értettem bele az egyetemet, főleg nem az orvosit pl.

Alapjában a kötelező általános ismereteket adó közoktatási-nevelési intézményekre gondoltam.

2016. febr. 22. 19:25
 10/40 anonim ***** válasza:
Szóval akkor a jövő orvosai majd csak úgy rájönnek a dolgokra. Vagy a mérnökök, programozók, stb... ggwp
2016. febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!