Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg igaz, hogy minden...

Tényleg igaz, hogy minden fejben dől el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Orvos szerettem volna lenni világ életemben. Emiatt megvettem kb. minden feladatgyűjteményt és tankönyvet biológiából és kémiából egyaránt, rengeteget tanulok, és iszonyú sok feladatot oldok meg. Az Ötösöm lesz kémiából c. könyvet is állandóan ismételgetem, nem csak azokat, amik Villányi TK táblázataiban le vannak írva, hanem az összeset, és az eddigi összes érettségi feladatsort is többször megoldottam már.


Mindezek ellenére mégsem teljesítek olyan jól, mint a legjobb barátnőm. Ő sosem tanult igazán sem biológiát, sem kémiát, mert úgy gondolta, nem lesz rájuk szüksége, de január elején mégis úgy döntött, hogy orvosira szeretne menni. Január első két hetében non-stop tanult, megtanulta az egész Panemsuli könyvet bioszból (már nem jár gimnáziumba, és nem is dolgozik, így egész nap otthon van és tanul. Ezután megcsinálta az összes eddigi érettségit, és mind 80-85%-os lett. Most áll neki a kémiának, szerintem 1 hónap múlva azzal is végez majd.



A kérdésem az lenne, hogy ezek szerint tényleg igaz, hogy minden fejben dől el? A barátnőm nem görcsöl annyit, mint én, nem is tanult annyit, mint én, mégis jobb eredményeket ér el, mint én. Hogy lehet ez? (Ne értsetek félre, általános iskola óta a legjobb barátom, imádom őt, és nagyon boldog lennék, ha együtt járhatnánk egyetemre. Nem vagyok féltékeny rá, szeretném, ha sikerülne neki a felvételi, csak nem tudom, hogy lehet ekkora eltérés a teljesítményünkben.)



2016. febr. 5. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Érted is amit csinálsz, vagy csak darálod a feladatokat? A mennyiség ne menjen a minőség rovására, régen én is sokszor estem ebbe a hibába. Inkább csinálj meg kevesebbet és jól végiggondolva a feladatokat, mint hogy eszement módon ugrasz egyik feladatról a másikra.
2016. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem, nem az!
2016. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Lehet, hogy azért, mert nem görcsöl, sikerül jobban. Másrészt pedig a töméntelen feladatmegoldás magában nem sok, meg is kell érteni, mi és hogyan működik, akkor tényleg könnyebben megy a tanulás.
2016. febr. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!