Vannak egyszerűsített műveletek, melyeknek van egy egyszerűbb módja. Ilyen pl.: 15x11=15+1=16x10=160 5x1=5+160=165, És ez a módszer 10-20 között beválik, de tovább nem. Tudtok mondani olyan módszert amelynek megvan az egyszerűsített művelete erre: pl.:34x78=???2015. nov. 17. 17:17
1/3 anonim válasza:
A 34*78-at én fejben úgy rakom össze, hogy 78*3*10+78*2*2
tudom, hogy ez nem tipikus, de nekem ez vált be az évek alatt.
2/3 anonim válasza:
Én úgy csinálom h annyiszor ahányszor kell felezek és duplázok, aztán a tizedesvesszőt oda teszem ahova kell.
(meg persze kiegészítem ha kell, pl triplázás)
a te példáddal: 10*78=780, 780*3=3*750(2250)+3*30(90)=2250+90=2340, aztán még kétszer duplázok: 78*2=156, 156*2=314, tehát 2340+314=2654
3/3 anonim válasza:
és a 78-ból(780-ból) azért vonok ki hármat mert a 75-öt(750-et) könnyebb többszörözni.