2016. jan. 10. 20:40
1/4 anonim válasza:
Egy jó technika az (a+b)(a-b) nevezetes azonosság használata.
Pl 19^2 helyett azt írod, hogy (19+1)(19-1)=19^2-1^2
A 19^2 művelet helyett meg egyszerűbb 20*18-at számolni és kivonni belőle 1-et.
2/4 anonim válasza:
Nem kivonni kell belőle 1-et, hanem hozzáadni, mivel ezzel a módszerrel a négyzetszámnál 1-gyel kisebb számot kapsz.
3/4 anonim válasza:
Teljesen jogos. Mostantól senki ne higgyen nekem, ha kivonni vagy összeadni akarok :D
4/4 bongolo válasza:
Kiindulsz 10-ből, négyzete 100.
Aztán tudjuk, hogy:
(n+1)² = n² + 2n + 1
vagyis úgy kapjuk a rákövetkező negyzetszámot, hogy az előzőhöz hozzáadjuk a 2n+1-et, ami 21-től kezdve (amikor n=10 volt) az egymást követő páratlan számok.
Tehát
10² = 100
11² = 100+21 = 121
12² = 121+23 = 144
13² = 144+25 = 169
14² = 169+27 = 196
15² = 196+29 = és így tovább.