A Ybl marad SzIE-nél és csak az órák lesznek tartva a budai campusnál vagy a Corvinus át is veszi?
A tervek szerint a volt kertészetis karok (ezt hívták BCE budai campusznak) a SZIE budai campuszává alakulnának át.
A leglogikusabb verzió esetén a Tájépítész Kar marad ahol most van, csak hozzáköltözik és vele integrálódik a SZIE Ybl építészkara, és ide költözik Gödöllőről az ottani Tájgazdálkodási Intézet is. Így egy erős építész-tájépítész-tájökológiai kar jöhetne létre ami megoldaná a tájépítészek mostani akkreditációs problémáit. (A Tájépítész kar doktori iskolájának akkreditálási kérelmét idén már másodszor utasította el a MAB, mert nem tudnak felmutatni írd és mondd 7 db törzstagnak alkalmas személyt, maga a tájos kar ugyanis túl kicsi az életképességhez).
Nyilván ez esetben a kertész és élelmiszeres karoknak ki kell költözniük Gödöllőre, ami szintén jó lett volna, mert a kertészkar fuzionálhat a már most is elit kutatókar MKK-val azt még jobban erősítve (és nyilván a felesleges gyenge tudományos teljesítményű ballaszt leépítésével), az élelmiszeripari kar pedig integrálódhat a gödöllői mezőgépészekkel így ez is megerősödhet.
Ez egy jó szakmai koncepció lett volna, ha viszont a volt kertészetisek ennyire nem akarják a SZIE-t, akkor nem szabad beleerőltetni őket (nyilván félnek a leépítéstől, mert sokkal gyengébbek). A kényszerből viszont soha sem lesz valódi integráció, csak formális összevonás utáni belső háború, ami nagyon ártana az egyetemnek is, meg a kormány népszerűségének is.
Én a kormány helyében hagynám a kertészetit a Corvinuson, viszont levenném a kezemet róluk és a rájuk eső állami támogatást átcsoportosítanám Gödöllőre a SZIE MKK-hoz, ami már jelenleg is 4 doktori iskolával rendelkező kutatókar, így a pénz jól hasznosulna. Az értelmesebb oktatók úgyis maguktól szépen átszivárognának a pénz után, a volt kertészeti pedig éljen meg a fizetős hallgatókból és nyerjen el saját EU-s pályázatokat. Ha a kertészeti meg tud állni a saját lábán, mint az állatorvosi, akkor maradjon a BCE-n, esetleg tényleg létrehozva a közgazdászokkal egy közös Agrárinformatikai-agrárgazdaságtani és agrárszakigazgatási kart. Már úgyis van náluk informatikus és szakigazgatási agrármérnök, gazdaságinformatikus és gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szak is. A gyengélkedő parkászokat is bele lehetne olvasztani egy ilyen agrárinformatikai karba, hiszen ők meg térinformatikával és vidékfejlesztéssel is foglalkoznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!