Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tekintenek a diszlexiás...

Hogyan tekintenek a diszlexiásokra az oktatásban, van előnyük-hátrányuk?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Egy átlagos gimnáziumban lehet, hogy ellenségesen fogják kezelni, de vannak speciális iskolák, ahol teljesen elfogadott (én is egy ilyenbe járok, én diszkalkuliás vagyok.)
2010. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát...továbbtanulásnál még plusz pontot is adnak érte....
2010. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Plussz pont csak akkor jár, ha van róla szakértői vélemény is. Például nekem csak szakvéleményem van.
2010. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általános és középiskolában:

Bizonyos szakértői vélemények alapján felmenthetik a helyesírás osztályozása és a nyelvtanulás alól.

Az egyetemen:

A középiskolából hozott szakvélemény alapján felmentést kaphat a nyelvvizsga egy része, vagy egésze alól. A vizsgákon több időt kap a felkészülésre. Az írásbeli vizsgákat leteheti szóban, a zh-kat szóbeli vizsgával válthatja ki. Viszont nem jelentkezhet például tanítói vagy óvodapedagógusi szakra.

Az egyetemi évekre kiállított szakvéleményt az igazgatóságnak nem kötelező figyelembe vennie.

2010. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!