Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás? (Hosszú lesz)

Pályaválasztás? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés
Szóval... 13 éves vagyok, 7. Osztályos (lány). Szerintem elég érett gondolkodású vagyok. Már tervezem a jövőjét. Mivel csak ötöseim vannak nézetből, és szeretem ezt a nyelvet (szerdán versenyre megyek) gondolkoztam azon, hogy majd Németországba költözök.Tavaly a 6. Osztályt kitűnőként végeztem, 3 dícsérettel. Szóval a tanulás nem gond. Igazi művészlelek vagyok.De inkább a jövőben emberekkel, de inkább gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Egyetem... Egy probléma: a nővérem egyetemista, és elrettentett ez az egyetem dolog. Oda ész kéne... Nekem az nincs, csak "beleragad" az agyamba az órai dolog.. :) Milyen pályát ajánlotok? (Ehhez iskolát is) EddiEddig ezek érdekelnek/tek: óvónő, rajztanár (általános iskola), gyerek gyógytornász,lakberendező (tudom..esélytelen). Ötletek? "Bármit" *a jó ízlésen belül* meghallgatok. Köszönöm, hogy szánsz/szántál rám időt! :)

2014. dec. 1. 19:38
 1/8 A kérdező kommentje:
*németből, eddig (szóismétlés is yeahh) bocsi, telefonról vagyok :/
2014. dec. 1. 19:41
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
A leírtak alapján egy dologt tudok tanácsolni: legkorábban 3 év múlva térjünk vissza a kérdésre.
2014. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát elmondásid szerint nagyon okos lehetsz és ezért nagyon irigyellek. :)

Én a helyedben általános gimnáziumba mennék itt letennék minimum egy középfokú angolt.Majd főiskolára és itt kitanulnék valami általad mondott szakmát vagy ápolónak esetleg közgazdaságira mennék és ha itt végeztem akkor kimennék Angliába vagy ahogy mondtad Németországba.

2014. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 miért? :) Én már most ilyeneken gondolkozom :D #3 Köszönöm, gyűjtöm az ötleteket :) (nem hiszem, hogy a közeljövőben szeretnék angolt tanulni :))
2014. dec. 1. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:

"Én már most ilyeneken gondolkozom"


- Gondolkozni gondolkozol, de teljes bizonytalanságban vagy (azt mondod, nem gond a tanulás, mégis félsz az egyetemtől, művészlélek vagy - bármit is jelentsen ez -, mégis inkább emberekkel foglalkoznál, és még azt sem ítod, milyen formában stb.). Most adhatunk olyan ötleteket, ami annyira megtetszhet, hogy majd hónapokig vele kelsz és fekszel, de mire eljutsz a pályaválasztésig, még ezerszer meggondolod magad. 28 évesen már én már megtapasztaltam ezt.

2014. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nyelvet tanulsz most?

Pedig hidd el,hogy megéri én most vagyok 8.-os és olyan iskolába fogok vagyis szeretnék menni ahol két nyelvet is kell tanulni és ha minden igaz akkor én az angol és a német nyelvet fogom választani.

Amúgy hidd el,hogy megéri angolt tanulni mert ezt már most és idővel még inkább megfogják követelni a munkahelyeden már alapként fognak (ha stabil és jól fizető munka helyet szeretnél)követelni egy idegennyelvet.

Ha pedig valamilyen nyelvvizsgát szeretnél letenni.

Akkor már azt mondják,hogy az alap fokot már meg sem éri inkább a középfokút érdemes letenni.

2014. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) németet tanulok. A szüleim is felvetéttek az angol tanulásának ötletét. És igen.. gondolkozom ilyeneken, mert tudom hogy a mai világban hajtani kell, hogy bármit is elérj, és ne az utcán koldulj. :/
2014. dec. 1. 20:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog, hogy ennyi idősen már a jövődön gondolkozol és igyekszel feltérképezni, hogy mi állna közelebb. Az egyetem meg nem értem miért rettent el...13 éves vagy még rengeteg idő eltelik, mire odaérsz és bőven változol még Te is, gondolkodásmódod és a tanulási stílusod is. Értelmetlen aggódni ezen ennyi idősen, plusz a nővéred egyetemi dolgait kívülről látod és egészen más benne lenni egy képzésben, mint rátekinteni kívülállóként.

Azt kéne majd eldöntened, illetve szűkítened, hogy amennyiben gyerekekkel foglalkoznál, melyik korcsoport érdekel a leginkább?(egészen más az óvodás korosztály, meg egy általános iskola felső tagozat pl.)Lakberendező miért esélytelen?

Egyébként pedig nagyon jó, hogy ennyiféle irányultságod van, mert a korosztályod leginkább a "nem tudom; fogalmam sincs, semmi sem érdekel"választ szokta adni az ilyen kérdésre többnyire. Szóval csak így tovább a tanulással és még rengeteg időd van, hogy egészen konkrét döntésre juss!

2014. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!