Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A cukrász szakma milyen?...

A cukrász szakma milyen? Pályaválasztás elött vagyok és engem érdekel a cukrászat de mindig arra gondolok hogy nem lesz e tul nehéz.

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha van hozzá kézügyességed akkor nem nehéz. Munkát találni benne azonban annál inkább. Én imádom csinálni, itthon állandóan sütögetek, de dolgozni még nem dolgoztam cukrászként. 4 éve végeztem el a szakmát és azóta semmi. Mindenhova gyakorlatot kérnek (az iskolai persze nem számít) és ha azt is mondod h van, akkor sem biztos h felvesznek. Bár nagyobb városban talán sikeresebb lehetsz.
2013. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Édes :$ :D

Egyenként,ha egy jó iskolába tanulod,nem nehéz! :)

2013. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Előző vagyok. * Egyébként

Telefonról vagyok :$

2013. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem az iskolán műlik. Ha nincs hozzá érzéke, akkor teljesen mind1 h milyen jó az iskola. Tésztát meg krémet csinálni megtaníthatják, de díszíteni, szép sütiket csinálni csak az fog tudni akinek érzéke, kézügyessége van hozzá.
2013. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az elhelyezkedés baj vele. Barátnőm is elvégezte, én meg péknek tanultam, suli után még plusz szakma miatt, én eltudtam helyezkedni benne, péksütiket tudok csinálni, de ott is csak azért mert a gyakorlati helyemen olyan jó voltam hogy visszavártak ami a 20 fős osztályunkból kb 3 embernek volt lehetősége visszamenni a gyakorlati helyükre, a többi meg csak fél év után talált munkát a szakmájában.

A cukrászoké még nehezebb mert ugye cukrászdából kevés kell. Én városomba ahol lakom 2010-ben volt 5 cukrászda, most meg működik vagy 3. Abból az egyik már több mint 20 éve üzemel és már a tulajdonos gyerekei vették át a bizniszt akik beújítottak de oda nem keresnek péket mert már a tartalék ember is megvan ha üresedés lenne. A másik nem túl régi de az azért megy jól mert jó reklámjuk van a közeli rendezvényeken, esküvő, egyéb bulikon mindig ott vannak és rengetegen keresik fel őket sima civil emberek is. A másik meg csak éppen hogy megvan az is csak azért mert lakótelep közepén van szinte és van forgalmuk.


Nehéz benne elhelyezkedni, mindenhová gyakorlatot kérnek, és nem szeretik a frissen végzett kezdőket mert mire betanítják meg mire bele lendülnek mivel manapság mindenhol megrendelésre megy minden ami komolyabb sütést igényelhet így oda jobban szeretik a tapasztaltabbakat felvenni.

Maximum ha te magad csinálsz vállalkozást erre akkor talán megérné ha a környéketeken vagy valahol nincs cukrászda és lenne is rá igény de sok sok pénzbe kerül mire szerzel egy épületet, akkor mire kialakítasz egy konyhát, hozzá, és ugye a sok engedély, a tűzvédelmi engedélyektől kezdve minden beleszámít és mire beszerzed az alapokat akkor sokáig tarthat mire megtérül az ára, és keresel is rajta valamit, addig meg simán csődbe is mehet a hely.

Elhiszem hogy ez téged érdekel de én inkább másban gondolkoznék.

Én mint pék is csak azért tudok most elhelyezkedni mert van 3 éves gyakorlatom és egy olyan pékségbe dolgozok ami elég népszerű és tucatszám jönnek a vásárlók, plusz ez a környéken népszerű is, és már felkeresték az egyik kollégát más pékségekből hogy menjen át oda, és kicsit turbózza fel az üzletet de nemet mondott rá, mert a jelenlegi hely biztosabb. Már nehéz ide is bekerülni, de más pékségekbe el lehet az ember, mert kenyér, zsömle, kifli mindig kell, megy egyéb péksütik is.

2013. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2,3 válaszoló vagyok! Azért írtam az iskolát.. mivel szerintem azért megy vagy szeretne cukrásznak menni mert érdekli..! Egyébként az én suliba még a legügyetlenebbet is megtudják tanítani úgyhogy...
2013. júl. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Hát én is jó suliba jártam, mégis volt akinek a díszítés sehogy nem ment v épp csak valahogy. Az egyik legügyesebb csajnak is én segítettem a vizsgán a díszítésben. Ahhoz nem volt érzéke. Ennyi.
2013. júl. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én még kezdö vagyok de szeretek sütiket csinálni de eddig még csak alapreceptes sütiket csináltam
2013. júl. 5. 19:31
 9/11 anonim válasza:

nehéz, kizsigerelő, keveset keresel, sokat dolgozol, hajnalban kelsz

ennek ellenére én mégis nagyon szeretem a szakmám, egyelőre, lehet, mert még pályakezdő vagyok, de a legnehezebb, legvisszatartóbb a kollégák (és persze a főnök) szemétkedései...márpedig a szakmunkás világban sajnos ez így működik, az átlag nincs magas iq-val megáldva, az ambíciót azonnal megérzik és igyekeznek kiölni, hogy ne légy vetélytárs

kezdőként elhelyezkedni egy pöstinek is nehéz, bár nekem sikerült, a szerencse mellém állt, már a 3. helyemen vagyok

ám nagyon sok múlik a tanuló éveken, erről regényt tudnék írni! nálunk egy évben (a hely méretéhez képest) nagyon sok fordul meg, kb. 10, de általában 2-3 az aki megállja a helyét LELKILEG annyira, hogy legalább 2 évig maradjon és ebből a 2-3ból általában 1 az, aki le tudja tenni a vizsgát normális eredménnyel, de mégis a kollektíva szerint és szerintem sem fog tudni elhelyezkedni...

én eddig úgy tapasztaltam főleg elmesélésekből, hogy nagyon kevesekben van meg az a talpraesettség, hogy visszavárják valahova, így a gyakorlati helyen kell eszméletlenül túl teljesíteni, hogy legalább annyira tartsanak, hogy "na ezt megéri tanítani"

ha kérdés van, a továbbiakban is szívesen elcsevegek bárkivel :)

2013. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hidd válasza:
Igy van ahogy az utolsó mondja de mindenben olyan nincs hogy hiány ács kömüvesböl is sok van és nagyon szezonálisak a villanyszerelöböl is kevesebb pénz többet válalsz elfogynak a keresések és ennyi mindenben nincs olyan ahova te bemész és minden zsir 10 évre a gazdagok gazdagok az adó egy kis részéböl meg a hatalomból te meg játszd meg a saját bulidat nem kell tulpörögni rendszer van ami általában le van fedve külömbenn rég vége lenne azt csináld amit szeretsz és amiben jó vagy válság van minden belekötnek mer nem megy úgy a bolt és nem tudnak úgy fizetni elégé emberörlö tud lenni amikor feleanyit kérnek bejön a mühelybe a fönök és néz szúrosan probál változtatgatni keresi a hibát aztán ez megy adig amig még meg tud fizetni és utána szól hogy szia nem mondja hogy leül a dolog gyere ne 10 órába mer meg van 6 ba is hogy abba és keres úgy beúgrost mer máshol se megy válság van egyre nagyon 2 éve mikor fölszabadultam elkezdem kétszerijen könyen lazában elhelyezkedtem és dolgoztam most egyre nagyobb a pangás szegénység dolgoztunk gazdagnak más melóba nem akkart fizetni egy szerényeb ember meg egyböl nagyon hatalomgyakorlás van vagy nagy szerintük a tulnépesedés amerikához képest 3 ad anyian vagyunk egy területre bár ez hatalomban nem lényeg na mind 1 keres olyat ha nyugit akkarsz amibe nem lehet belekötni és szükségvan rá vagy szerezsd a szakmát bár ez mind a 2 re igaz mindenhonnan kiturnak mer ijjen most a világ minden pénzbe kerül föleg itt és nem fizetik meg a munkád ki irtanak gazdaságilag.
2015. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!