Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A cukrász szakma milyen?...

A cukrász szakma milyen? Pályaválasztás elött vagyok és engem érdekel a cukrászat de mindig arra gondolok hogy nem lesz e tul nehéz.

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 21:57
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%
Én cukrászként végeztem 3 éve, de még nem dolgoztam benne sajnos. Szeretem! Kell hozzá szépérzék, jó kézügyesség, és ami nagyon fontos rengeteg rengeteg kitartás, és jó állóképesség mind lelkileg mind fizikailag. A suli szuper volt, szerettem az összes tantárgyat, de főként a gyakorlatokat. Azért már akkor is éreztem, hogy hatalmas állóképességet és kitartást követel. Nap végére nagyon el lehet benne fáradni. A cukrászok, ahogy a pékek is, nagyon korán kelnek és korán hajnalban kezdik a napi munkaidőt. Mi gyakorlatra 4:30-ra jártunk. Tanulóként 4:30- 12 vagy 13 óráig nyomtuk, de ha már rendes munkahelyen vagy, akkor eltart az akár késő estig is. Egy cukrász nem 8 órát dolgozik egy nap, hanem 12-16 órákat. Kemény! Általában a Napot nem látja az ember. Sötétben mész dolgozni és sötétben mész haza is. Közben pedig folyamatosan talpalsz, és rohangálsz. A cukrászoknak nagyon megviselt a lábuk, gyakran visszerek alakulnak ki, ha az ember hosszútávon csinálja. Minden tiszteletem azoknak, akik ezt egész életükben tudják csinálni! Nem elvenni akarom a kedved, ezek voltak a negatív szempontok. Természetesen pozitív érvek is vannak. Egy nagyon szép szakmáról beszélünk. Az ember fejlesztheti a kézügyességét, élvezheti az alkotás adta élményeket, ötletelgethet, tulajdonképpen a cukrászat terén ilyesmiben nincs határ. Rengeteg hatalmas dolgot lehet benne véghezvinni. Jó kereseti lehetőség, de én úgy gondolom külföldön jobban megéri ebben a szakmában dolgozni. Magyarországon sosem fogsz vele annyit keresni, mint kint. Mindenesetre ha érdekel, próbáld meg, veszíteni nem veszíthetsz, de azért írtam a negatívumokat, mert szerintem nem árt tisztában lenni a tevékenység árnyoldalaival is. Jobb tisztában lenni ezekkel, és úgy nekiállni, mint azt hinni, hogy minden szép és könnyű lesz és közben nem bírni. Sok sikert kívánok neked, próbáld ki, ha szeretnéd! :) De igazán csak egy tanácsom lenne : Próbáld megtalálni azt a pályát, azt a szakmát, amelyet igazán szeretsz, és amelyben úgy érzed, hogy amit csinálsz nem kifejezetten munka, hanem kedvből és szeretetből csinálod! :) Sok sikert a pályaválasztáshoz! :)
2017. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!