Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik döntés lenne ésszerűbb?

Melyik döntés lenne ésszerűbb?

Figyelt kérdés
Nulladikos voltam, így jövőre érettségizek, informatika terén tanulnék tovább, de másik esetben a fogászszak vonz. Ehhez kellene egy évet halasztanom, hogy jó legyen az érettségi s, hogy meglegyenek az emeltek. Rendes esetben, ha mondjuk BME-re mennék akkor 23-24 évesen, míg orvosi vonalon 25-26 évesen fejezném be a tanulmányaimat. Melyik opciót választanátok Ti? Igazat megvallva érdekel mindkettő, bár programozás terén nagy potenciált nem látok magamban... Biztos elsajátítható, de erős hátrányt érzek e téren...

2013. dec. 7. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én fogorvos lennék, mert nagyon nehéz találni egy igazán jó fogorvost, és ha esetleg magán rendelésben dolgoznál, többet keresnél, mint informatikusként. Szerintem megérné egy évet várnod. Azt mindenesetre tudnod kell, hogy azokért az emelt érettségikért már fizetned kell (ha jól tudom, 24 000-25 000 Ft/emelt érettségi), mert akkora már rendelkezel érettségi bizonyítvánnyal.
2013. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elszámoltam, 24 informatikánál és 27 fogorvosinál...
2013. dec. 7. 17:14
 3/7 A kérdező kommentje:
26 akart lenni csak mobilról írok...
2013. dec. 7. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont informatikusként hamar lehet jól fizető munkahelyet találni, akár diploma előtt is, fogorvosként plusz pár év a szakvizsga, és csak jelentős beruházással lehet saját praxisod és rendelőd.
2013. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok hülyeséget írni, nem tudom pontosan a fizetések, hogy alakulnak, nem mondom, hogy nem számít, de mindkét esetben ki kell járni egy utat, ami által lehetőségek nyílnak meg. Szerintem az első 1-3 év tapasztalat szerzésre épít, lehet itt már informatika terén jobb lehetőségek adódnak. Bár ha az árakat nézem akkor elég hamar visszajön a befektetett tőke, ott is lehet más megoldással eljárni, ami még kevésbé megterhelőbb. Fene tudja, hosszabb távon szerintem a fogorvos megfizetődőbb itthon.
2013. dec. 7. 18:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki tényleg FOK-on gondolkodik, abban nem merülnek fel ilyen kérdések. Ismerek egy pár embert, akik most ÁOK-ra járnak meg olyat is, aki FOK-ra, ők már az elejétől fogva tudták, hogy mik akarnak lenni és keményen tettek érte, nem merültek fel bennük más utak...
2013. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet, bár szeretem több irányból megközelíteni a dolgokat.

Beállítottságomból adódik ez a két irány.

2013. dec. 7. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!