Cukrász szeretnék lenni. Menjek egyetemre? Mi a véleményetek? Ti mit tennétek a helyemben?
Cukrász szeretnék lenni, de köztudott, hogy azt nem lehet főiskolán, vagy egyetemen tanulni, hanem szakmát kell végezni érettségi után. Nekem ezzel nem is lenne bajom, mivel ezzel szeretnék foglalkozni, de gimnáziumba járok, főbb tantárgyakból 4-es 5-ös vagyok, tehát mehetnék egyetemre, hogy szerezzek diplomát, és félek, hogy ha nem megyek, akkor először is tanulatlannak tűnök, másodszor is, megbánom, hogy nem mentem.Azon kívül, hogy legyen valamilyen diplomám, nincs is más okom, hogy miért menjek egyetemre.
18/L
Nem ennyire bonyolult a dolog. Sok megoldás van.
Pl. érettségi után elmész egy okj cukrász képzésre, mellette vagy utána egyetemre. (ép egyszerre csinálok okj képzést és egyetemet)
Meglátod melyik jön be, ilyen egyszerű.
Ohh. anyám nagyon képben vagy... :D
'de az OKJ-s képzéssel nem igazán tudnék elhelyezkedni, ezért szeretnék szakmát tanulni.' Akik szakmunkásba tanulnak egy szakmát azoknak is OKJ-s kimenetük van, csak meg van, hogy mit tudom én ez emeltszintű, felsőfokú, alapszintű vagy középszintű. Mindhez meg van a követelmény pl:. 10 osztály kell vagy érettségi vagy elég csak a 8 ált. vagy nem kell hozzá 8 általános sem. Van amit ha elvégzel plusz pontot is kapsz ha szakirányba mész.
És nem feltétlen tűnsz tanulatlannak. Sőt sokkal jobban jársz a szakmával mintha elmennél egy olyan szakra amivel munkát sem kapsz. Ha elmész egyetemre csak azért mert diplomát akarsz de az egész nem érdekel se a szak meg semmi /az írásodból ezt veszem ki/ akkor az a néhány év kín szenvedés lesz és lehet, hogy el sem bírod végezni.
Én 3-4 es tanuló voltam nem mentem egyetemre. /Ha később menni akarok akkor újra kéne érettségiznem is ráadásul mert emelik a ponthatárokat/ Inkább maradtam az okj-n és úgy vagyok vele még mindig, hogy jobb ez így.
első válaszoló vagyok...
Okj-vel nem tudnál elhelyezkedni, csak szakmával. Ma Magyarországon minden szakmának vagy egy okj száma a cukrász sem kivétel!
Cukrász képzés adatai jelenleg:
OKJ-szám: 34 811 01
Szakmacsoport: Vendéglátás-turisztika
Tanulmányi terület: Szálláshely-szolgáltatás, étkeztetés, vendéglátás
Szint: középfokú szakképesítés
Felelős miniszter: szakképzésért és felnőttképzésért felelős miniszter
A képzésről
Képzési idő iskolai rendszerben 3 év
Képzési idő felnőttképzésben 960-1440 óra
Szükséges iskolai végzettség alapfokú iskolai végzettség
Szakmai előképzettség nincs
Előírt gyakorlat nincs
Egészségügyi alkalmassági követelmények vannak
Pályaalkalmassági követelmények vannak
Elméleti képzési idő aránya 30%
Gyakorlati képzési idő aránya 70%
Nagy tévedésben vagy,ha azt hiszed,hogy az egyetem egyenlő a tudással.Nyilván az adott szakon belül szert tesz az ember egy bizonyos fokú tudásra,főképp lexikálisan,de az intelligenciához semmi köze.
Édesanyám gimnáziumot végzett 20 éves kora óta egy cégnél dolgozik,és ő íja nem is egy kolléganője szakdolgozatát,mert azok képtelenek rá.
Továbbá én is jártam egyetemre,ott hagytam 1 év után,mert annyira sznob ostoba emberekkel volt teli,hogy egyszerűen felfordult tőlük a gyomrom.
Így már a 2. OKJ-s képzésemet fogom csinálni,és az első elvégzés után munkát is találtam,szóval pénzt is keresek.
Nem is olyan rosszul.
Ha cukrász szeretnél lenni,akkor menjél cukrásznak és hagyd az egyetemet.Semmiből nem maradsz ki,az egyetem pedig nem mérvadó intelligencia ügyben.
Még egy példa: Gimnáziumi osztálytársaim közül rengetegen mentek egyetemre,olyanok is,akik végig 2-3 átlaggal voltak,esetenként buktak is.
De van pénzük fizetősre,vagy olyan gyenge fősulira mentek..és lám,diplomázni fognak.
Azóta nem ér a szememben semmit a diploma.Nevetséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!