Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Baj, ha állatorvos szeretnék...

Baj, ha állatorvos szeretnék lenni, de most 18 évesen még nem tervezem a tovább tanulást csak kb 5 év múlva?

Figyelt kérdés
Anyagi okok miatt.

2013. szept. 28. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Akkora mindent el fogsz felejteni, ami kell a felvételi vizsgára ahhoz, hogy felvételt is nyerj.

Teljesen mást, vagy másként tanítják akkorra azokat az ismereteket, amiket most tudsz, de akkor is tudni kell.

Csak gondolj arra, hogy az alsós 3.-ik osztályos gyermeknek a matekban a szülő nem tud segíteni, mert lila gőze sincs, hogy a könyvben-füzetben szereplő fogalmak mit is jelentenek!

Én anno "csak" 3 év kihagyás után iratkoztam be egy felvételire előkészítő tanfolyamra. Egy hónap után otthagytam, mert akkor már olyat "ismételtek", amit én még nem is tanultam.


Vagy folytatod a tanulmányaidat most és mellé-dolgozol, hogy a szükséges anyagiak meglegyenek, vagy akár le is mondhatsz álmaidról, és már most elindulsz a "B"-variációs terveid megvalósítása felé!!!!

2013. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így alakult , mint nálad. Anyagi okok végett húztam, halasztottam. Végül 23 évesen kezdtem el az egyetemet. Elején fura volt, hogy jé ilyent tanultam-e egyáltalán, meg ez nem honnan a fenéből jött!? Ezt pedig tudom, de nem jut eszembe. Meg ilyen hasonlók, de bele lehet rázódni. Igaz nehezebb lesz, mint ha most kezdenéd. Most még él benned a tudás. Ha véletlenül meg elakadsz, akkor segítséget bírsz kérni az évfolyamtársaktól, és a professzoroktól is.

95%-os felvételit írtam. Állami, és egy megpályázott ösztöndíjat is magaménak tudhattam. Én úgy vagyok vele, hogy mindent lehet, csak akarni kell!

2013. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok!

Érettségi után 3 évvel a Pénzügyi és Számviteli Főiskolára akartam menni, de felvételizni matekból és történelemből kellett volna. Ezért iratkoztam be előtte az egy éves felvételi előkészítőre. No ott már olyat "ismételtek" a nálam 3 évvel fiatalabbak, amit én még nem is tanultam.

Akkor hagytam ott és mentem a mérlegképesre, ott legalább a számvitel-könyvelés volt a felvételi tárgy, amiben nem volt gondom, símán vettem az akadályokat!


Szóval ezt a kihagyás kb. annyi évet, mint amennyi idő alatt valójában az egyetemet is el tudnád végezni. Akkorra a mostani évfolyamtársaid éppen megkapják a diplomájukat, az akkori korosztály között pedig öregnek és kikopottnak, megszürkült tudásúnak fognak tartani, de az a baj, hogy valószínű az is leszel!!!!

2013. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megértelek, mivel párom is hasonló helyzetben van, de ő "csak" 2 évet hagy ki a 2 diploma között. Emellett igaza van az előttem szólóknak, kicsit (nagyon?) ki fogsz zökkenni a tanulásból, de semmi nem megoldhatatlan! Én most vagyok végzős az egyetemen, imádok tanulni, új ismereteket szerezni. Szerintem nekem pl nem jelentene gondot, ha vissza kellene mennem az iskolába. :) Én szorítok neked!
2013. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

1-es, 3-as vagyok!

Úgy látom "boldogok a lelki szegények..." :))))

2013. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!