Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy állatorvosnak milyen...

Egy állatorvosnak milyen gimnázium/szakközép iskolát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Állatorvos szeretnék lenni, az évben gimnáziumot vagy szakközepet kell választanom. Egyáltalán a gimnázium a jó vagy a szakközép? (Mert ha az egyetem mégsem jönne össze, addig tudnék dolgozni idéglenesen) Lehetőleg egy olyan középiskola kéne ami budapesten van. Egyetemet is ajánlhattok! Ja, és szerintetek szükséges lesz a számítástechnika? (mert a mostani évben, mondták, vagy számtekes vagy technikásnak kell lenni, persze attól függően, hogy szükséges e a továbbtanuláshoz)

2013. szept. 3. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan helyen kellene továbbtanulnod, ahol kiemelten tudsz tanulni biológiát és kémiát, mert ezekből emelt szintű érettségit kell tenned. Szerintem erre a gimnáziumokban van jobban lehetőség.

Állatorvosi egyetemből összesen egy van az országban, a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara.

Számítástechnika nem igazán kell, az állatorvosi programok kezeléséhez lesz szinte szükséged rá, de azokat úgyis majd a praxisban tanulod meg. Amúgy word, excel stb, tehát alap programok alap szintű ismerete kellhet néha a munkához, de kiemelten nem igazán lesz számítástechnikára szükséged.

2013. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. És olyan gimit tudsz ajánlani ami ezzel a két tananyaggal kicsivel többet foglalkozik? Mármint tudod mire gondolok!
2013. szept. 3. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem nagyon ismerem a budapesti gimnáziumokat.

Keresőbe beírva találtam most a Berzsenyi Dániel Gimnáziumot, itt van kiemelt biológia és kémia tagozat. Keresőben tudsz ezekkel a kulcsszavakkal rákeresni. De szerintem a legtöbb jobb hírű gimnáziumban van ilyen lehetőség.

2013. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium...itt van az ország egyik -ha nem a- legjobb kémiaoktatása, a biológia tagozaton emelt szintű biológia és kémia oktatás folyik, a második idegennyelv a latin. Ez egy tipikusan orvosira/állatorvosira felkészítő osztály.


De gyakorlatilag minden pesti elitgimnáziumból jó esélyed van az állatorvosira (is) bejutni (Fazekas, ELTE Radnóti, Szent István, Eötvös...).

2013. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!