Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközép és Gimnázium? Ki...

Szakközép és Gimnázium? Ki melyiket ajánlaná és miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azért teszem fel most ezt a kérdést, mert jövőre nyolcadikos leszek és ugye pályaválasztás. Nem tudom még, hogy mit szeretnék csinálni, de valami olyat amivel itthon vagy akár külföldön is jól kereshetek. Valószínű ha betöltöm a 18-at kiutazom Angliába tehát ott fogok élni, de ez még nem 100%! Olyan válaszokat is elfogadok amik arra terjednek ki, hogy mit kellene majd elvégezzek. Nagyon megköszönném!!! Van itt még egy nagy probléma, nem vagyok azzal tisztában, hogy mit ad a Szakközép és mit a Gimnázium. Magyarul megyek a vakvilágba... remélem érthetően fogalmaztam és kapok néhány olyan megjegyzést ami a segítségem lehet! Ui.: Dunaújvárosba tervezek tovább menni, ha valaki tudja, hogy melyik a jó iskola és hogy az miért az kérem segítsen.

2013. aug. 15. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Sokan nagyon komolyan veszik ezt még az általánosba, de elárulom, kicseszett mindegy, hogy hova mész, a lényeg, hogy adjon neked érettségit. Tehát, mindegy hogy gimi vagy szakközép, ha ott le tudod 4. évvégén érettségit, akkor minden rendben van. Akkor tanácsolom neked a szakközépet, ha esetleg valami pénzügyi vagy gazdasági munkakörben gondolkodsz, tehát közgazdász vagy pl könyvelő lennél szívesebben, vagy esetleg autószerelő (mert a kérdésből nem derül ki hogy fiú vagy-e v lány). Tehát, nem kell beparázni, nem most kell eldöntened, hogy mit akarsz dolgozni, az ráér majd a középiskola 3-4. évében, most az a fontos, hogy olyan iskolát találj, ahol színvonalas az oktatás, mert az nagyon fontos lenne, hogy legalább 3. évben lerakd a nyelvvizsgát, mert anélkül semmit se érsz. Az is jó pont, ha két nyelvet tanulsz, mondjuk franciát vagy spanyolt, mert ezeket tanítják Angliában is, tehát ha ott szeretnél élni, akkor ez jól fog jönni esetleg munkakeresésnél stb.

A szakközép egyébként szinte ugyanaz, mint a gimi, ugyanúgy törit magyart matekot tanítanak, csak pluszban vannak még szaktantárgyak, például egy közgazdasági szakközépben van elméleti és üzleti gazdaságtan, míg a sima gimnáziumban általában pályaorientáció meg etika meg ilyesmi van. Nagyon nagy különbség szerintem a kettő közt nincs, én szakközépbe jártam, míg a nővérem gimiben, és ugyanúgy letettük az érettségit.

Tehát, ami fontos: olyan sulit keress, ahol két nyelvet is tanulhatsz, színvonalasan. Ez az, ami számít.

2013. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
45%
Ha te külföldre akarsz menni, akkor egyiket se! Kezdj el egy szakmunkást, az 3 év alatt megvan, és van egy szakmád amivel kinn eltudsz helyezkedni. Külföldön lesz*rják az érettségidet, nem érdekli őket... Mert ugye ott más az oktatási rendszer.
2013. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek! egyébként lány vagyok.^^
2013. aug. 15. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy hova mész, az a lényeg, hogy az érettségid meglegyen. Azt mondják, a gimnáziumok általánosságba nehezebbek, mivel az nem ad szakképesítést, tovább kell tanulnod utána, így jobban felkészít a felsőoktatásra.

De igazából tök hülyeség. Vannak olyan szakközepek is, amik erősek, és bőven felérnek egy jó, erős, gimnáziumi képzéssel. Ha pl gazdasági, mérnöki irányba szeretnél továbbtanulni, ajánlom a szakközepet, mivel adnak alap képesítést, nem fogsz hülyén kinézni a fejedből.

Viszont, szerintem nem éri meg az, hogy 4 évig széttanuld az agyad egy erős, nehéz gimiben, ami csak max egy érettségit ad, mintha tanulsz egy közepesen erős szakközépben, + mellé kapsz szakmai alap tudást. (Nem szakmát!!!) vannak olyan emberek akim eléggé elfogultak ezzel a télmával kapcsolatban, és mindenképp azt hajtogatják, hogy "erős suli erős suli..." döntsd el te, hogy melyik passzol a képességeidhez, viszont ha végzel, a végzettséged gyakorlatilag 1 és ugyanaz lesz.

2013. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

utolso, hogyha kulfoldon akar letelepedni, megelni akkor miert ajanlsz neki olyat amivel csak az eveit pazarolja? az nem parasztvakitas, hogy csak a szakmat es a diplomat vegzi. ha kimegy egy erettsegivel kulfoldra nem tud semmit se csinalni, viszont ha van mellete szakmaja eltud helyezkedni abban az iranyban, es esetleg a kezdetleges munkaja nem wc takarito lesz a burger kingnel.


kerdezo, ha gondolod irj privatot, tudok segiten, hisz en is igy voltam vele, de mara mar kikoltoztem!

2013. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó, képzeld, nem azt mondtam, hogy érettségi után nem tanulhat ki szakmát, amiben dolgozhat, és elmegy wc pucolónak. sőt, ez így is lenne reális :)
2013. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
de ezzel legalabb elcsesz 6 evet az eletbol az erettsegi miatt, ha egybol szakmara menne csak 4 evet. van egy kis kulonbseg nemde?
2013. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!