Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha "nagy" leszek? 16L

Mi legyek, ha "nagy" leszek? 16L

Figyelt kérdés
Egyre többet gondolkozom ezen, mert nem akkor akarok ezzel foglalkozni, ha már odaérek. Sok elképzelésem van, de nem tudom mi lenne a jó. Amiből tényleg jó vagyok az az angol, egy éve letettem a középfokú nyelvvizsgát, és szeretnék még felsőfokút is. Ezek mellett még szeretem a földrajzot is, de csak azt a részét, ami a bolygókat/ bolygónkat tanulmányozza, vagy még esetleg az országokat. Matekból nagyon rossz vagyok, úgy szint kémiából. Bioszból jó vagyok, de az pedig nem érdekel. Stewardess nagyon szívesen lennék, ezt választanám elsőnek, csak hát ez nem egy biztos szakma, utazhatnék egy állásinterjúért, ami csomó pénz, és még az sem biztos, hogy megkapom az állást, de ez is egy lehetőség. Nyomozó is tetszik, de el kéne végezni a Rendészeti Főiskolát, ahova be se kerülnék, olyan balf..sz vagyok tesiből :D. Valami alternatíva nincs a nyomozóra? :D A drogszakértő is érdekel, feltéve, ha nem kell hozzá az orvosi, mert oda be se kerülnék, a kémiát tekintve, meg hogy mennyire nem mozgat meg a biosz :D. Nevelési tanácsadó, családsegítő , békenagykövet :D amire még gondoltam. Tudtok segíteni? :)
2013. júl. 2. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekes,kicsit földtől elrugaszkodott.Először szerintem nézz utána hová s mit követelnek csak azután dédelgess magadban álmokat.Legalábbis én ezt tenném a helyedben.A felvi.hu-n sok hasznos információt találsz.;)
2013. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, nem túl hétköznapiak,de elsősorban az érdekel, hogy szeressem is amit csinálok :)
2013. júl. 2. 23:17
 3/9 anonim ***** válasza:

"A drogszakértő is érdekel"


Full kémia az egész.

2013. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

drogszakértő = gyógyszerész

Mellesleg mit jelent az, hogy bioszból jó vagy? Az, hogy tudod hol a gége meg a fül és tudod, hogy a lovaknak patájuk van, a kamillának meg fehér szirma, még nem vagy jó biológiából. Igazából ezt azért írom, mert az írásodból leszűrhető, hogy mit jelenthet az, hogy te jó vagy benne. Ez kb. az előbb említett szintet jelenti. De egy emelt szintű biológia érettségi, de még a középszintű sem ebből áll. Aki ezeket megírja ötösre sem mondhatja magáról, hogy biológiából pro, de azért mégis...

Tudod mi a citokróm, a glikoneogenezis, a proximális tubulus, a kompetitív-kizárás elve, a ligeterdők gyepszintjének összetétele, a laktóz-operon, a turgor, troponin? Tudod miért kell az izomműködéshez kalcium, a vizeletben miért nem lehet cukor, az ingerületvezetés miért lehetséges? stb.stb.

Alapból ezeket tudni kell biológia érettségire és ezek még nem is olyan nehezek. Persze nem mondom, hogy nagyon nehéz lenne a biosz, de azért nem szeretem ezt az állítást, hogy szeretem a bioszt, holott mélyebb szinten nem is foglalkozhattál még vele. S ez elég valószínű abból leszűrve, hogy a matematikát és kémiát is utálod.

2013. júl. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

"Alapból ezeket tudni kell biológia érettségire és ezek még nem is olyan nehezek."


Túrót nem nehezek! Ez mind emelt biosz tudás, abból is a nehezebb kategória, azt a barmot, aki pedig rá akarna kérdezni egy érettségin a ligeterdők gyepszintjére, pofán kéne vágni egy péklapáttal, mert a biológia nem az eszetlen magolásról szól. A citokróm enzimek ismerete is tényleg rohadt fontos, egy gimnazistának, továbbá az GLÜKOneogenezis, mert cukrot gyártunk újra és nem glikogént. Ez az ingerületvezetés miért lehetséges pedig a rossz kérdés mintapéldája, mert kb. rengeteg jó válasz van rá.

Nem kellene ilyen rohadtul okosnak, pontosabban okoskodónak lenni, mert te is voltál 16 éves, és te sem úgy születtél, hogy a kisujjadban volt a tudás!

2013. júl. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Drogszakértő kilőve akkor :D. Jajj harmadik válaszoló, imádom az okos embereket :D. Nem írtam, hogy szeretem a bioszt, mondd hol olvastad ezt? Azt írtam jó vagyok belőle,de nem nagyon mozgat meg. ha van eszed, ki tudod következtetni, hogy középiskolai bioszról beszélünk, a jó pedig a négyest jelenti.
2013. júl. 3. 01:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem. De érettségire ezeket tudtam középszintre. Ha tetszik, ha nem emelt szintre akkoris tudni kell a ligeterdők gyepszintjének jellemző növényeit, márha van egyáltalán... És az, hogy az ingerületvezetés, az izomműködés, glÜkoneogenezis a hormonok révén, a ligeterdők, a vese visszaszívása emelt szint lenne, azt erősen megkérdőjelezem. Ahogy maga a fotoszintézis is középszintű követelmény teljes egészében és ott jön elő a ferredoxin, ami nélkül magát a fotoszintézist megmagyarázni sem lehetne.
2013. júl. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most látom citokrómot írtam. A biológiai oxidációra ugyanez igaz, mint a fotoszintézisre.
2013. júl. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még a nevük pontis leírása is nehéz.Mi is végigrágtuk gimiben.
2013. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!