Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha "nagy" leszek,...

Mi legyek ha "nagy" leszek, igy hogy már családom van? (Már nagy vagyok)

Figyelt kérdés
Azért ide irom a kérdést,mert korlátozottak a lehetőségeim a kisgyerekeim miatt. Csak egy gimnáziumom van érettségivel,a, fősulit abbahagytam,és nagyon szeretnék valamit tanulni,de mit?A nagyobbik jövőre oviba megy,a kicsit le tudom passzolni ha levelezőre jelentkezek. Segitsen már valaki,fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel!!Javasolhattok valami szakképesitést is,vagy fősulit,vagy nem tudom,ti mit csinálnátok?(Tudom hogy ezt nekem kell eldönteni,5 leteket,tapasztalatokat várok) Matekból hülye vagyok,ez fontos! :-)
2011. jún. 11. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi az ami érdekel? Segítő szakma? Gyógypedagógus, Tanár, Ápoló, Pszichológus, Logopédus, Óvónő, Gyógytornász, Nyelvész?

Mit végeztél gimiben?

2011. jún. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A nyelvekkel hogy állsz? Megcsinálhatnál egy idegenvezetőit pl...vagy valamilyen tanári képzést, attól függ mit tetszik neked, milyen beállítottságú vagy:)
2011. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ezeket a képzéseket hol lehet elvégezni?Szlovákul,magyarul tudok,angolul haladó szinten. A fent felsoroltak közül mindegyiket el tudnám képzelni.
2011. jún. 11. 10:05
 4/13 A kérdező kommentje:
A gimnáziumban általános müveltségü képzést kaptam.Egyetemre pedig óvónőképzőbe jártam,de ezt nem igazán szeretném ujra elkezdeni. Tudom,elcsesztem,de valami szeretnék lenni azért én is:-( És sajnos az utóbbi évek alatt amit itthon töltöttem a babákkal,eléggés kiestem mindenből,most kb. ugy érzem magam mint egy aggastyán aki már nincs képben a világ dolgaival,pedig csak 25 vagyok.
2011. jún. 11. 10:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Először is újra kell érettségizned, mert manapság már úgy tudom, min. 1 emelt kötelező. :(

Meg a ponthatárok is nagyon megnőttek. De szerintem vágj bele. Ha gondolod, mehetsz OKJ-sra is, ott is vannak szép, érdekes szakmák. És az csak két év, és ha jót választasz, melód is lehet, meg annyira tán nem kötött, mint fősuli.

2011. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most tuti hülyeséget kérdezek,de az emelt szintü érettségit a régi iskolámban,(ahol érettségiztem) lehet kérni? Akkor ezekkel az OkJ-képzésekkel tényleg lehet érvényesülni?
2011. jún. 11. 10:41
 7/13 A kérdező kommentje:
És mi bizonyul manapság jónak az OKJ-képzésekből,amivel el is lehet helyezkedni?
2011. jún. 11. 10:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia.Nem kell mindenképp főiskola v. egyetem,szakmát is tanulhatsz.Én pl.33 éves vagyok,2.5 éves a kislányom,dolgozom,szept.-től meg iskolába járok estin.Cukrász leszek ha "nagy "leszek :-) Kb. 1-1.5 éve amikor még itthon voltam a gyerkőccel kattanam be,hogy ezt elképzelhető,hogy szereném csinálni és megtanulni aztán pedig ha megy a dolog továbbfejlődni a díszítő cukrászat irányába.Hozzá kell tennem,hogy egy állandó műsor adta az ötletet,a tévéből és sokat gondolkodtam rajta.
2011. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az OKJ képzés 22 éves korig ingyenes, utána változó intézményenként, hogy mennyibe kerül, de nem olcsó dolog. A másik, hogy OKJ-val oké, szerzel egy papírt, de onnantól kell még továbbfejlődni (lásd: cukrászat-díszítés; gyógymasszőr- ilyen olyan ráépítés,pl lávaköves, edző-specializálódás pl. spinning), és ezek is mind-mind sokba kerülnek, bár az ilyen "továbbképzések" általában 1-1 hétvégések, papírt adnak, de sokba kerülnek.

Újraérettségizned akkor kell, ha nincs elég pontod oda, ahova mennél. De mivel Te még normális érettségit tettél, kedvezőbben alakulnak a pontjaid, mint azoknak, akik a kétszintű rdsz-ben érettségiztek. Ha pl egyetemre akarsz nyelvszakra menni, oda kötelező emelt szinten érettségizz, szóval azt újra kell, a többit nem (pl ha anglisztikára mennél mondjuk szlovák minorral (kis szak), akkor csak angolból kéne emeltezz).

Ha a matekhoz hlye vagy, pszichológiát rögtön zárd ki, mert ott megy a statisztika ezerrel, szociológián is, turizmus vendéglátás stb stb.

Fontos az is, h mennyi saját tőkéd van, hogy ha szerzel egy papírt, mik a perspektívák (pl kozmetikus vagy műkörmös, már ha érdekel, az anyagot be tudod e szerezni, tudsz e áldozni ilyenekre.)

Szűkítsd a kört, mi érdekel, miben tudod elképzelni magad. Pl edzőként, masszőrként (amik kemény fizikai munkák), vagy olyan területen, ahol a fizikum nem játszik szerepet (pl nyelvszak).

2011. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na én valahogy igy vagyok a fodrászattal mint a kedves utolsó,és tehetségem is lenne hozzá:-)

A városunkban amugy van egy fősuli,logisztikát lehet tanulni,nem tudom annak lenne e értelme,vagy olyan 50 km-es körzeten belül lehet tanulni pedagógiát is.

2011. jún. 11. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!