Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha "nagy" leszek,...

Mi legyek ha "nagy" leszek, igy hogy már családom van? (Már nagy vagyok)

Figyelt kérdés
Azért ide irom a kérdést,mert korlátozottak a lehetőségeim a kisgyerekeim miatt. Csak egy gimnáziumom van érettségivel,a, fősulit abbahagytam,és nagyon szeretnék valamit tanulni,de mit?A nagyobbik jövőre oviba megy,a kicsit le tudom passzolni ha levelezőre jelentkezek. Segitsen már valaki,fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel!!Javasolhattok valami szakképesitést is,vagy fősulit,vagy nem tudom,ti mit csinálnátok?(Tudom hogy ezt nekem kell eldönteni,5 leteket,tapasztalatokat várok) Matekból hülye vagyok,ez fontos! :-)
2011. jún. 11. 09:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Cukrász tanuló,bocs az intim kérdésért,neked lesz tőkéd mondjuk egy cukrász-"mühelyet" nyitni,vagy hogy gondolod. Gyógymasszőr meg ilyesmi nem szeretnék lenni,sem körmös.Ha a férjem megadja a kezdő tőkét csak akkor tudnék mondjuk fodrászatot nyitni,kérdés lenne e rá igény,kisvárosban lakunk,és már van több fodrászat.
2011. jún. 11. 12:49
 12/13 A kérdező kommentje:
annyira hülye azért nem vagyok matekból,4 évig pincérlókedtem,fejben meg mindenhogy gyorsan számolok,de mondjuk a közgázhoz a matekot már tuti nem vágnám. Az a baj hogy amikor az egyenletek,meg ilyen egy meg több ismeretlenes dolgok jöttek be a képbe gimiben,akkor elvesztettem a fonalat,de nagyon. Egyébként nagyon hálás vagyok annak aki ir,és foglalkozik velem!!!!!!!
2011. jún. 11. 12:54
 13/13 anonim ***** válasza:

Cukis vagyok.Én ilyenben nem gondolkodtam,de sosem lehet tudni:-)Amit most dolgozom(immáron hat éve)azt szeretem,de nem sok rációt látok benne a jövőre nézve mondjuk 10 év távlatára és "50" éves koromba már biztos nem azt szeretném csinálni amit most,fejlődni meg nem lehet belőle.

A cukrászatban pl.lehetsz alkalmazott,de ha úgy adódik vállalkozhatsz is,leteheted a mestervizsgát,"szakosodhatsz"(díszíő cukrász)stb.Több a lehetőség benne talán.Sztem a fodrászat is hasonló,mérlegelj,hogy lenne-e rá kereslet a környéketeken(akár a közeli nagyvárosban).

A másik fontos szempont volt,hogy "mindíg" találjak vele munkát és ha nem is tudok jól élni belőle,de megélni meg tudjak.Amúgy ha jó szakember vagy akkor meg is fizetnek.

Ha meg tudom csinálni még "sokáig" ezt amit most,akkor pedig tudok itthon hétvégén sütni tortát akár megrendelésre is barátoknak-ismerősöknek

/ami gyakorlásnak sem rossz:-)/és fizetéskiegészítés lesz belőle...

Én nagyon körbenéztem előtte.Mennyi elméleti és gyakorlati óraszámot kapok és mennyiért.Külső cég szervezi v. maga az iskola,ahova nappal "gyerekek" járnak stb...

Ez Bp. az egyik legjobb vendéglátóipari sulija, 1 héten 2x kell menni du.3-8.-ig ebben van elméleti és gyakorlati oktatás az iskolában! + van egy bizonyos gyakorlai óraszám amit iskolán kívül kell teljesíteni.

1 éves az oktatás,100e 2 részletben+ vizsgadíj 40e.

2011. jún. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!