Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre (remélhetőleg) egyetemi...

Jövőre (remélhetőleg) egyetemista leszek. Igényelhetek ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Állami gondozott vagyok 8 éve, az SZTE-re jelentkeztem. Már nézegettem, hogy mik a lehetőségeim, de nagyon új még a rendszer. Tudnátok esetleg segítséget nyújtani abban, hogy milyen lépései vannak az ösztöndíj megigénylésének? Illetve van egyáltalán jogom rá?


Köszönöm.


2013. jún. 30. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (NKE) a tanulmányi ösztöndíjat minden államilag támogatott hallgató automatikusan megkapja a tanulmányi eredménye alapján. Emellett más ösztöndíjakat, támogatásokat is lehet igényelni, nézz szét a karod HÖK-jének honlapján vagy a kar honlapján, ott elvileg mindennek fent kell lennie, pályázati lapnak, tájékoztatóknak...
2013. jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE-s vagyok.

Van a tanulmányi ösztöndíj, azt automatikusan kapod (ha olyan az átlagod), de csak a 2. félévtől. Mindig az előző félév alapján kapod, így az 1. félévben nem tudnak mi alapján adni...

Meg van a szociális támogatások. Bursa Hungarica a lakóhelyed önkormányzatánál lehet igényelni (már ha persze benne vannak a programba). Meg van a rendszeres szociális támogatás. Ezt már 1. félévben is igényelheted. Ki kell majd tölteni egy "Általános szociális helyzetfelmérő adatlapot" a moduloba (ezt majd megtudod, hogy mi hogy merre kinek stb). Ide lehet majd feltölteni minden ilyen igazolást a szociális helyzetedről. Ebből jön majd egy pontszám. Aztán meghatároznak egy ponthatárt és ha felette vagy akkor kapsz valamekkora összeget.

Ha majd felvesznek küldeni fognak egy vastag borítékot, abba minden ilyen dolog benne lesz. Meg persze a beiratkozáson is el szokás mondani az ilyet, szval lemaradni nem fogsz semmiről.

2013. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szegeden lakom. Köszi a részletes választ! :))
2013. júl. 1. 07:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!