Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért olyan beképzeltek a...

Miért olyan beképzeltek a joghallgatók?

Figyelt kérdés
Többet képzelnek maguknál bármely másik szakos hallgatónál, azt gondolják ők mindennél fontosabb dolgokról tanulnak... Még a könyvtárban is rossz érzés beléjük botlani. Valaki tapasztalta még ezt?

2013. jún. 23. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Butaság..neked van kisebbségi érzésed valamiért..pl. mert büfé szakos vagy esetleg? Ha nem akkor csak simán hülye joghallgatóval akadtál össze aki tényleg így viselkedett, és utána te általánosítottál és kivetítetted a többi joghallgatóra a saját érzésedet.
2013. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Gondolom Eltés joghallgatók. Akkor nem lepődök meg. Ők tényleg úgy képzelik, hogy rajtuk áll vagy bukik az ország, az oktatási rendszertől kezdve a közigazgatáson át az alkotmányig.
2013. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
igen, igazából egy ilyen társasággal buliztam, ezért alakult ki bennem a buli/beszélgetés végére egyfajta ' kisebbségi komplexus', nem zavarta őket, hogy van közöttük nem jogász hallgató is, végig nyomatták a 'szakmai' dumát, ill. az egyetemi sztorikat... amikor a könyvtárban futottam velük össze, akkor is hasonló emberekkel találtkoztam, akik fennhangon tárgyaltak hasonló témákat...
2013. jún. 23. 19:45
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Én bölcsészként kollégiumban laktam együtt 5 jogásszal, és nagyon jól kijöttem velük. Én is hallottam ezt-azt, olyat is, aminek volt alapja, de elég durva általánosítás mindet beképzeltnek tartani.


Az meg nem értem miért zavar, ha valaki szereti a szakmáját és szeret róla beszélgetni. Főleg a jog nem egy olyan dolog, amihez ne tudna bárki hozzászólni egy általános műveltséggel és tájékozottsággal. Az tényleg gáz, amikor valaki bölcsészek előtt akarja kitárgyalni a programozási nyelveket, de ez azért messze nem olyan.

2013. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak beképzelt és szerény joghallgatók is. Én soha nem bunkóztam anno a más szakon hallgatókkal.
2013. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogot hallgatok, részben sajnos egyet kell értenem a kérdezővel. De általánosítasz nagyon, valóban vannak bunkó hallgatók nálunk is, viszont vannak szerények is. A poén az, hogy aki veri magát hogy ő joghallgató, és milyen ügyvédi irodát nyit államvizsga után, azok többnyire bukdácsolnak, és elvannak csúszva néhány évvel... :) Aki meg szerény, azok a jó tanulók. Persze, ez is általánosításnak hangzik, nálunk van olyan csaj aki idén végzett summa cum laudeval, de olyan piszok bunkó, hogy múltkor mentem be a wcbe, jött ki előttem, konkrétan rám vágta az ajtót, mintha ott sem lennék... :) Facebookra pedig fb borítóként kitette a diplomáját :D:D Szóval szerintem ez kissé szánalmas :) Én inkább meghúzom magam, és tanulok, és akkor leszek büszke magamra, ha majd letettem valamit az asztalra, ezalatt azt értem hogy ott leszek végzett jogászként, szakmai sikerekkel, X éves tapasztalattal, és elismert leszek a jogász társadalomban. De addig nincs mire vernie magát az embernek.
2013. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Regal ***** válasza:
71%

Tény, hogy a nehéz szakok dobogóján áll a jogászképzés. Ez vélhetően pár hallgatóban azt a reakciót váltja ki, hogy ha sikerült bejutni oda, akkor ő megfelelt annak a magas mércének, amit követeltek, tehát ő különleges ember. Ennek az érzésnek a külső megnyilvánulásai attól függnek, hogy kinek milyen volt a neveltetése. Egyik így mutatja ki, ahogy te is írtad, a másik sehogy, egyszerűen normálisan viselkedik, de mélyen sokakban ott van.

Ez fordítva is igaz. Egy kivülálló, mint te is, alapból feltételezi, hogy ők különlegesek, és keresi a fogást rajtuk, hogy mitől is rosszabbak, mint ő maga, mert nem akarja elfogadni a kiemelt szerepkörüket. A példádból, hogy a saját szakjukról dumálnak egymás között, vagy a másik, aki a w.c. ajtó csapkodást hozta fel, olyan szinten kicsinyes dolgok, hogy már nevetséges is. Ha arrébb löknek a folyosón, vagy beszólnak neked, hogy kussolj ha ők beszélnek, akkor érteném, hogy háborogsz. De így?

Jegyzem, az egyetemistákról, főiskolásokról, akár milyen szakosok, egy olyan társaságban, ahol, mondjuk szakiskolát, vagy gimit végzett emberek vannak, ez a vélemény szintén gyakori. Pökhendinek, flegmának, nagyképűnek tartanak mindenkit, mert nem akarják elfogadni azt, hogy azok a diákok többek lennének, mint ők. Pedig tényleg azok bizonyos szempontból, mert okosabbak voltak, szorgalmasabbak voltak, elhivatottabbak voltak, mint önmaguk.

Javaslom, hogy ne azzal foglalkozz, hogy mások milyenek, hanem a saját tulajdonságaidat változtasd megnyerővé, szimpatikussá.

2013. júl. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 1-2 joghallgató barátom (kimagasló tanulmányi eredménnyel rendelkezők), és ők normálisak. Azt a "fajtát" amiről te írsz, csak simán úgy hívják hogy sznobizmus. Közgázon is sok olyan van.

Amúgy az nem sznobizmus ha a saját szakukról beszélnek mások előtt. Attól függ hogy hogyan teszik. Egyet értek a hatodikkal, hogy pont a szerényebbek a jobbak, de a többség, aki veri a mellét az max átlagos vagy rossz.


"Pökhendinek, flegmának, nagyképűnek tartanak mindenkit, mert nem akarják elfogadni azt, hogy azok a diákok többek lennének, mint ők."

"Egy kivülálló, mint te is, alapból feltételezi, hogy ők különlegesek, és keresi a fogást rajtuk, hogy mitől is rosszabbak, mint ő maga, mert nem akarja elfogadni a kiemelt szerepkörüket."


7-es, szerintem te nem igazán érted a kérdést. Nem tudom miért hiszed hogy kiemelt szerepük van. Kiábrándítalak: nincs. Minden szakon vannak jófejek és önmaguktól eltelt sznobok is, de bizonyos szakokon a sznobok javára. Egy jogász miért lenne több mint pl egy biológia doktoriját író egyén? Költői kérdés volt, mert alapból rossz irányból közelítetted meg a dolgot.

A jogon valóban sokat kell tanulni, de azért az túlzás hogy okosabbak és szorgalmasabbak voltak mint mindenki más. Mint ahogy láthatod előző kommentekből is, hogy ezt a viselkedést más joghallgatók is észlelik. Pl pszichológián és orvosin is sokat kell tanulni, sőt nagyon sok más szak is van ahol büszke lehet magára az ember, de attól még nem feltétlenül kell lekezelően bánni másokkal.

Úgy érzem nincs saját tapasztalatod, csak egy kép él a fejedben.

2013. aug. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én joghallgató vagyok, és mindent lehet rám mondani, de azt, hogy beképzelt... ez viccnek is rossz.

Szerény vagyok, és egyáltalán nem tartom magam többnek, hogy ide bekerültem, sőt... Pont, hogy nagyon is visszafogott vagyok, meghúzom magam és tanulok. Semmivel sem tartom magam többnek, mint pl. egy matematika szakos hallgató a ttk-n.

Az igaz, hogy vannak beképzelt csoporttársaim, de ugyanúgy megvannak a rendes, normális, szerények is. Szóval nem egy homogén közösség vagyunk, akik mind nagyra vannak magukkal.:D

Mondjuk nem az Elte jogi karára járok, ott valóban nagyobb arányban vannak sznobok, na azt én se preferálom, azt a hozzáállást. Szoktam bejárni oda jegyzetboltba, vagy könyvtárba és valóban elég sok újgazdag, magát nagy embernek tartó egyén mászkál, akik ha megtudják, hogy külsős vagyok, kb. látszik a lenézés rajtuk. De ott sem 100%-ban csak ilyenek vannak nagy valószínűséggel.

Szerintem ha könyvtárban belém botlanál akkor alig hinnéd el rólam, hogy joghallgató vagyok.:D

Amúgy meg nekem sosem áll szándékomban más szakosokat lenézni, lekicsinyelni, ugyanúgy el tudom ismerni azt is aki BTK-ra jár, sőt azt is, aki egyáltalán nem is szerez diplomát, csak egy OKJ-s képzést.-Akármilyen nehéz elhinni az egyik legjobb barátnőm Pszichológia szakos, a másik OKJ-t végzett, és a 3. is.:D

2015. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen pont az az újgazdag hozzáállás látszódik sokukon amiről te is írsz, utolsó, lehet hogy főleg Pesten?


Érződik is rajtad a szerénység és az hogy nagyon normálisan állsz a dolgokhoz, és mint mondtam az én jogot hallgató ismerőseim (most doktorálnak), na tőlük is lehet tanulni.


Amúgy most hogy említed a diplomákat, ez nagyon igaz, mert elég sok emberrel volt szerencsém találkozni akinek nincs diplomája, de valami eszményi jó a szakmájában szóval az ítélkezést az nagyon hátra kéne hagyni ;)

2015. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!