Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért olyan beképzeltek a...

Miért olyan beképzeltek a joghallgatók?

Figyelt kérdés
Többet képzelnek maguknál bármely másik szakos hallgatónál, azt gondolják ők mindennél fontosabb dolgokról tanulnak... Még a könyvtárban is rossz érzés beléjük botlani. Valaki tapasztalta még ezt?

2013. jún. 23. 12:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
t*
2015. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló tapasztalatom van a jogon tanulókkal. De szeptemberol es is joghallgato vagyok :)
2015. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is főleg a Pesti joghallgatókra jellemző ez a hozzáállás. Azon belül is az Eltésekre.

Én a Károlira járok, ami nem annyira nagy nevű ugyan, mint az Elte vagy a Pázmány akár, de magam nem azért járok ide, mert a többire nem vettek volna fel.

Szándékosan választottam ezt az egyetemet, pont azért, mert itt (nagy átlagban) más a hozzáállás, nem verik annyira a mellüket, és ráadásul kellemesebb, családiasabb is a légkör. Én szeretem ezt az egyetemet.:)

Nekem direkt nem kellett az a nagy nyüzsgés, nagyzolás, nagyvilágiaskodás, ami megy az Eltén.

Nem mondom, nálunk is nagyobb arányban vannak gazdagabb, kcsit beképzeltebb(nek tűnő) egyedek, mint pl. egy BTK-n, de azért itt elég sok a hasonló hozzáállású , szerény, normális ember.

Ahogy más is írta, valóban a rosszabban teljesítők akiknek nagy a szájuk, és menősködnek, jellemzően. Viszont van a másik típikus csoport: a perfekcionisták, akik agyon hajtják magukat, már teljesen be vannak savanyodva 20 évesen, semmi magánélet, csak 5-ös mindenből. És mindemellett gazdag, milliomos szülők gyerekei, és ezért beképzeltek.

Na, ilyen sem akarok lenni. Én inkább teljesítek viszonylag jól, vagy közepesen, és beleadom szívem-lelkem ugyan, de azért van magánéletem is emellett. Elmegyek meginni mondjuk egy-egy sört vizsgák után, barátokkal, vagy hétvégén a tanulás mellett szórakozom is, és törődöm azokkal akik számomra fontosak.-Próbálom megtalálni az egyensúlyt.

Mindenkihez, aki nekem nem ártott, kedves vagyok, és nem ítélkezem, addig amíg nem ismerem a dolgok hátterét.

Meghúzom magam, és tanulok, mert tudom, hogy az, hogy bekerültem, az még nem jelenti azt, hogy a kezembe fog repülni a diploma magától, azért igenis, hogy meg kell dolgozni.

2015. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Látod kérdező milyen aranyosak az itt válaszoló joghallgatók? :P


Szóval nem kell általánosítani, Hajrá joghallgatók! :P

2015. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem masodik egyetemem a jog (KRE), de elotte BGE-n vegeztem penzugy-szamvitelen. Levelezon csinaltam/lom mindegyiket, mert mellette dolgozok teljes munkaidoben. Levelezon egyaltalan nem gazos :D sot! Nagyon normalisak a szaktarsak ahoz kepest. Szinte mindenki dolgozik v csaladja van, igy ideje sincs ilyenekre meg masok a prioritasok.
2019. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!