Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Joghallgatók, már végzett...

Joghallgatók, már végzett jogászok: válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Régóta szemezek ezzel, nagyon vonz a jogászok élete már kiskoromtól fogva, viszont egyre több negatívumot hallok róla..

Igaz, hogy:

- nagyon nehéz a képzés és az adott intervallumot végig kell tanulni, úgy, hogy másra szinte nincs is időd?

- olyan száraz és tömény a tananyag, hogy egy idő után még a leglelkesebbek is besokallnak?

- a tanárok szigorúak és szeretnek kicseszni a diákokkal?

- rengeteg pénzbe kerülnek a könyvek, hogy akár 7-8000 forintot is elkérhetnek egyért?

- egyre telítettebb a szakma, így aki 5-6 év múlva végez, az lehúzhatja a diplomát a wc-n?

- az egyetem elvégzése után 1-2 évig minimálbérért kell gürizni?


Bocsi, ha sok lett a kérdés, csak biztosra akarok menni és ezek még homályosak voltak.


2011. máj. 8. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Joghallgató vagyok, válaszolok is. :)

Az SZTE-n tanulok, nappalin. Ha úgymond "átlagos" aggyal rendelkezek, tehát nem vetted még észre, hogy hihetetlenül jól és könnyen tanulsz, akkor bizony nagyon sokat kell magolni, és fontos a folyamatos tanulás. Persze vannak olyan mázlisták, akik vizsgaidőszakban a vizsga előtt két nappal átolvassák az anyagot egyszer, és megvan a kettesük, de szerintem ez a ritkábbja.

Igen, a tananyag száraz és tömény. Vannak jobb-rosszabb tankönyvek, érdekesebb tárgyak, de alapjában véve száraz, igen.

A tanárok szigorúak és szeretnek kitolni az emberrel, ez teljességgel így van. Huhh, olyanokat mesélhetnék...

A könyvek irtó drágák, így van, és félévente új kell a legtöbbjükhöz. Pl. polgári jog I.-hez három darab tankönyvünk van. Csak a büntetőjog tankönyvem 6800 volt. Igen, drágák a könyvek.

Telített szakma, valóban. Ha nincsenek jó kapcsolataid, akkor kerülhetsz rossz helyre, vagy sehova. Fontos a naprakészség, Szegeden pl. olyan modulos rendszer működik, hogy a hetedik félév után ha mázlid van, akkor elkezdhetsz szakosodni. Ez nagy előny, csak addig el kell jutni - ami azonban már nehéz. Ha azonban vannak kapcsolataid, elhelyezkedni is könnyebb lesz. Kapcsolatokat szerezni meg könnyű a kötelező gyakorlat alatt is. Van ismerősöm akit annyira megszerettek a rendőrségi gyakorlata alatt, hogy még mielőtt megkapta a diplomáját, már állást ajánlottak neki. :)

A minimálbéres részt passzolom sajnos, de igen, előfordulhat. Ha kormányhivatalnál helyezkedsz el, akkor néhány évig kezdő fizetés, majd utána szép lassan indulsz el a ranglétrán.


Egyébként ha vannak még kérdéseid, szívesen válaszolok, írj pm-et. :)

2011. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én asszisztens hallgató vagyok, néhány dologról tudok nyilatkozni.

1. Nehéz. Van ami könnyebb (mert érdekesebb a tárgy pl: büntető jog, vagy családi jog de van ami halál pl: alkotmányjog)

2. Bár én 3 évig tanultam az egészet, és úgy áltam neki, hogy huu ez tök izgi meg érdekes, az első év végére elvesztettem a lelkesedésem. Sok értelmetlen dolgot kell tanulni pl: miért fontos számomra, hogy tudjak statisztikai számításokat végezni?. Mind1, alig várom, hogy végezzek. :D

3. Ez így nem igaz, legalábbis nálunk (SZTE) nem volt az.Van köztük aki szemét, de van aki kompenzálja mert jófej. Pl: büntető jog prof tök rendes volt, 3. adta fel az egyik témát esszé témának. Cserébe az alkotmányjog csajszinak hiába írtam 40oldalt még mindig visszadobja, hogy ez hiányzik az hiányzik, még mindig csak 2-es.... Szóval változó.

4. Na ez igaz! Volt olyan könyvem (már nem rémlik melyik) ami 9500 ft lett volna. Igaz, nálunk van tk támogatás, de még azzal se olcsó. Szóval könyvtár- fénymásoló vagy antikvárium. Nálunk az is működött, hogy volt 1 könyv és a többiek meg lefénymásolták. Így olcsóbb még fűzéssel is.

5-6. Erről nem tudok véleményt mondani, hülyeséget meg nem akarok.


A lényeg, hogy itt sem minden fenékig tejfel. Remélem sikerül döntened! :)

2011. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jogászhallgató vagyok a PTE-n.

Nem vészes annyira a képzés, csak azoknak, akik nem tanulnak szorgalmi időszakban. Én nem vagyok egy "hyperagy", de mégis jó átlagom van, napi 2-3 óra tanulással. Persze a tanulók 80%-a nem tanul szorgalmi időszakban, csak vizsgaidőszakban jut eszükbe, hogy hoppá. Vizsgaidőszakban napi 4-5 órát tanulok, mindenem megvan, maximum másodszorra, de általában elsőre.


A tananyag sokszor tényleg baromi száraz és szar, éppen ezért kell minden nap keveset tanulni, így nem sokallsz be tőle. Persze sok érdekes tantárgy is van, amiket szívesen tanulok.


Sok tanár szemét, de hol nem?


A könyvek drágák. Én könyvtárat használok, illetve használt könyveket veszek legtöbbször.


A szakma telített, de sokfelé el lehet helyezkedni jogi diplomával. Persze rosszabb pénzért. A szakmában is el lehet helyezkedni, de ahhoz kiemelkedőnek kell lenned és a kapcsolatok... Hát, kellenek. Bőven.


Hogy minimálért kell-e dolgozni, az attól függ, hogy mi a célod a diplomával.

2011. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!