Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » KRE-ÁJK v. ELTE-ÁJK v. PPKE-JÁ...

Marczell kérdése:

KRE-ÁJK v. ELTE-ÁJK v. PPKE-JÁK Jogot szeretnék hallgatni Budapesten, ki melyik egyetemet javasolná a három közül? Érveket örömmel olvasnék!

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Mennyire bíród a strapát? Mennyit akarsz tanulni? Még mindig az Eltén a legszínvonalasabb a képzés a hiányosságok ellenére, sokan jönnek majd és azt mondják, hogy ez Elte csak a nevéből él, gyakorlatilag ez nem így van, az országban még mindig ennek van a legjobb és legelismertebb jogi kara. Ennek hátránya, hogy hihetetlen nagy a terhelés és a követelmény, a tanárok ok nélkül is gyakran szívatnak. 10-ből 8 ember nem tudja elvégezni legalább 1 év csúszás nélkül, de nagyon gyakori a 2 éves is.

A Pázmány is nagyon jó, ha lelkizősebb vagy és nem bírod annyira a terhelést, valamint kevesebbet akarsz tanulni, akkor jelentkezz ide. Összehasonlíthatóan kevesebbet követelnek és a tanárok is rendesebbek, tudom, mivel annak ellenére, hogy az Eltén végeztem áthallgattam ide is tárgyakat.

Jogászok úgy tartják, hogy a Károli szót sem érdemel, több volt tanárom, aki tanított ott is, rendszeresen hangoztatta, hogy csodálkozik, hogy még van az egyetemnek jogi kara.

2013. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Pázmány egyre jobb mostanában. Én csupa jókat hallok róla. Elhelyezkedési és fizetési statisztikák is ugyan olyan jók mint az Eltének.


Tanárok is közösek, vallásosságot se kell figyelembe venni, összetartóbb közösség. Belvárosi elhelyezkedés. Szóval én a PPKE-t választanám utólag.

2013. jún. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig a válaszokat, szívesen olvasnék még többet!!
2013. jún. 28. 23:55
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

A Pázmány jogi karára jár több ismerősöm. Ők nagyon szeretik. Azt mondják, hogy jól tanítanak és tök jó a közösség is, a hallgatók segítik egymást, általában nem tesznek be keresztbe a másiknak. Nyilván ez nem egy olyan pozitívum, amit komolyan mérnének, mikor az egyetemek rangsorolják, de hidd el, sokat számít, hogy nem egy versenyistálló, lenéző, "felfelé nyal, lefelé tapos" közösségbe kell mindennap bemenned.

Egyébként személyes tapasztalatom nincs, mivel én nem jogi karra járok.

2013. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"ok nélkül is gyakran szívatnak. 10-ből 8 ember nem tudja elvégezni legalább 1 év csúszás nélkül, de nagyon gyakori a 2 éves is"


Az a gond, hogy ez a képzés színvonaláról semmit nem árul el. Sok egyetem képzeli azt, hogy ha ok nélkül szivatják a diákokat (nem csak azokat, akik épphogy elérték a költségtérítéses képzés alsó határát, hanem azokat is, akik tényleg egész évben keményen tanulnak), akkor azt fogják hinni, mennyire színvonalas ez az egyetem. Hát nem.

2013. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, egyetértek. Viszont rsok évfolyamtársam és mások is az első sikertelen év vagy másodév után átmentek Pázmányra vagy Debrecenbe és ott ott éltek, mint hal a vízben, további csúszás nélkül simán elvégezték ott az egyetemet. És itt olyanokról beszélek, akik nem azért csúsztak, mert folyamatosan szívatták őket, hanem ezért mert egyszerűen lusták voltak tanulni, nem fogták fel, hogy úgy mennek át vizsgán, hogy leülnek és tanulnak naponta legalább 7-8 órát. Átmentek másik egyetemre és saját bevallásuk szerint is, ugyanakkora energiabefektetéssel máshol sikeres vizsgákat tettek.

Ez viszont szerintem már mutatja az oktatás színvonalát, nem a szívatás részéről beszélek, hanem arról, hogy nagymértékben hiányos ismeretekkel, tudással el lehet végezni egy jogi egyetemet, és akkor még nem is a Károlyról beszéltem...

2013. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én most fejeztem be az első évemet a Pázmányon. Az valóban igaz, hogy a legtöbb tanár nem szivatásra megy, de nulla, vagy ahhoz közelítő tudásra nem adnak kettest, ahogy indokolatlanul jó jegyet sem szoktak adni, ha a felelet színvonal azt nem éri el. Akikkel együtt szóbeliztem az eddigi két félév alatt és nem buktak, véleményem szerint mind megérdemelték a sikert, ahogy a megbuktatottak is, hogy mehettek újra.

Azt vettem észre, hogy azok, akik szorgalmi időszakban is tényleg tanultak, akik nem csak azért vannak itt, mert húde alacsony volt a ponthatár meg de menő ide járni, azok nagyobb nehezségek nélkül abszolválták a vizsgákat, mégpedig viszonylag jó jegyekkel. Ellenben voltak sokan olyanok is, akik még UV-héten is érdekeltek voltak 3-4 tárgyból.

Az viszont igaz, hogy - a mintatantervet tanulmányozva - nűlunk elég nehéz megcsúszni, hiszen a legtöbb tárgyból van keresztfélév, és a gyakorlati aláírásokat is elég könnyen megadják (első éves tárgyaknál legalábbis). Hogy aztán ez így mennyire van jól, azt mindenki döntse el maga.

2013. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 LBJ6 válasza:
A munkáltatók az eltére jobban harapnak, de cserébe itt nagyobb a szívatás. Oktatásról szerintem ne beszéljünk. A frissen végzett joghallgatók a gyakorlatban tanuljak meg a szakmát, az ugyanis nem tudás, hogy fejből elmondod a törvény szövegét, márpedig az az alap a vizsgákon. Értelmezni, alkalmazni kellene tudni egyes esetekre vonatkozóan. Ezt természetesen nem tanítják meg. Büfögd vissza a jogszabályt! Németországban egy vizsgára nyugodtan magaddal viheted az összes segédanyagot. Ott minden vizsga gyakorlati.
2015. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ELTE vagy Pázmány. Én a utóbbira járok, harmadévesként, és tökéletesen meg vagyok elégedve. Mint írták, a későbbi karriered szempontjából nagy különbség nincs.
2015. febr. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!