Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pesti vagy pécsi orvosi egyetem?

Pesti vagy pécsi orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindkettő nagyon jó egyetem. De szeretnék tapasztalataitokról hallani, hogy melyik szerintetek a jobb. És miért? Idén érettségiztem, és pontjaim alapján úgy néz ki, hogy mindkét hely közül választhatok. (473 pontom van az 500-ból). Most nálam a pesti egyetem áll az első helyen, viszont a pécsiről is nagyon jókat hallok. Július 10-ig lehetne módosítani a sorrendet, szóval kérlek válaszoljatok! :D

2013. jún. 22. 16:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 10-es, vegyél egy kg humorérzéket! :) Ahogy látom a szarkazmus nem az erősséged. A 9-es számú hozzászólásomnál azt hittem egyértelmű, hogy szinte fröcsög a szarkazmustól. :)
2014. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
18%
van humorérzékem, csak azt hittem hogy te is fikázod a vidéki orvosi egyetemeket, ezen mindig felhúzom magam :)szal boccs :)
2014. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként a POTE-ra járok. Ezt a diplomát is elfogadják külföldön. Szóval ez a egyetem-centrikusság csak Magyarországon divat.. Külföldön a tudást és a képességeket nézik :)
2014. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Amugy lehet hogy SOTE-re sokan járnak, de sokkal több hely van boncteremben gyakorlatokon mint a többi egyetemeken, ami lehet hogy nem hiszitek el, de nagyon nagy előny. Gyakorlatokon fontos hogy ne legyen tömeg.
2014. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért akik "a pécsiről semmi jót nem hallottak", ezt kifejtenék? Mi az a rossz, amit hallottatok? Ugyanúgy van minden szigorlat. Én meg Pestről nem hallottam jókat.... Pécsen a sejtbiosz külön szigorlat, alaposabban kérik számon, mint a SOTE-n, ahol pár tételt az anathoz csapnak (Pécsen 50 gyakorlatos tétel+100 elméleti tétel a szigó). Pesten neuroanatból van vizsga, majd félév ismétlés után van a szigorlat. Pécsen meg a neuroanat félévében rögtön szigorlat van. Ebből a szempontból meg a SOTE könnyebb. Szóval ilyen alapon én meg arról nem hallottam jókat.
2017. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt a véleményt osztom, hogy ne nézzük le az egyetemet/szakot, amire nem jártunk (ergo másik orvosi egyetemet se), de orvosként ismerek a három másikról hallgatókat, ott végzetteket, szóval mégis hozzászólnék, hisz van némi rálátásom. Ez nem lenézés, csak válasz a két "Pécsről nem hallottam jókat" válaszolónak, elsősorban a debreceninek.

Vicces, mikor egy DOTE-s nézi le a pécsi orvosi színvonalát... (Ismét kiemelném, nem én kezdtem, csak megvédeném az egyetemet, ahol végeztem (nem olyan régen), TÉNYEKRE támaszkodva, nyugodtan utána nézhet, aki szeretne.)

Először is, mit értünk rossz alatt? Azt, hogy túl könnyű, vagy hogy túl nehéz elvégezni? Bár gyanítom, az elsőre gondoltatok. Én pedig a 4 magyar orvosiról csak Debrecenről hallottam rosszakat, ha már itt tartunk, de veletek ellentétben ki is fejtem, nem szeretek vagdalkozni.

Debrecenben az "anatómia szigorlatnak" nem része a neuroanatómia, abból utána van egy kollokvium, míg Pécsen, mivel a sejtbiosz 2 féléves szigorlat, második félévben kezdődik az anatómia, így az csak 3 félév, tehát a neuroanatómia félévében van a szigorlat (mozgásszervrendszer, zsigertan, neuroanat, alapszövettan, szervszövettan, neuroszövettan, teljes Langman könyv, plusz tetemséta, ráadásul már nincs is évközi számonkérés, ami visszajelzés lenne a hallgatóknak, hogy hogyan állnak, ez tovább nehezíti.) Ha jól tudom, Debrecenben a szövettant mindegyik anatómia vizsgán ki lehet váltani (vagy az egész anat vizsgát, ezt nem tudom pontosan), ami Pécsen a szigorlaton 100 akárhány metszet.

Debrecenben olyan, hogy kórélettan nincs, fél éves klinikai fiziológia van, amit szintén ki lehet váltani és kb EKG-zásról szól, annak is az alapjairól. Nem is értem igazából, hogy tanulják a klinikai tárgyakat kórélettan tudás nélkül. Ez a tárgy a másik 3 egyetemen két féléves szigorlat. Csak, hogy érzékeltessem az aggályaimat: anno harmadév végén egy DOTE-s ismerősömmel beszéltünk az EKG-ról, és a WPW szindrómáról azt se tudta, eszik-e vagy isszák.

Ha jól emlékszem még mást is ki lehet váltani Debrecenben, míg Pécsen semmit. Talán egy klinikai tárgy volt, de az első 3 évben semmit nem tudtunk kiváltani, még ha minden ZH max pontos lett, akkor sem.

Hogy ne csak Péccsel példálozzak: míg a SOTE-n az a ZH-k tétje, hogy a hallgató egyáltalán kaphat-e aláírást és vizsgára bocsátható-e, a DOTE-n csak annyi, hogy kell-e vizsgázni vagy kiváltja még szorgalmiban.

No offense, rengeteget kell tanulni Debrecenben is, ott is remek orvosokat képeznek, de amiket fent leírtam, azok tények, akár lepontoztok, akár nem. Utána lehet nézni. Szóval ezek után poénos, hogy a DOTE-s nem tartja elég színvonalasnak a POTE-t.

2018. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!