Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szülésznő szeretnék lenni....

Szülésznő szeretnék lenni. Valak i tudna segíteni? Aki ért hozzá kicsit?

Figyelt kérdés
Írjon nekem légyszi.
2013. jún. 14. 20:50
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
74%
Ilyen szájjal ne menj inkább szüklésznőnek.Előbb tanultál volna aztán szültél volna.Tudom menejek a ...
2013. jún. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%
Ha elmész ESTI sulira nem vonják meg a pénzt, ha dolgoznál, akkor tennék. Szóval hajrá! Először beülsz, esti suli, 4 év (ha elölről kell kezdened), érettségi, és ha van olyan jó eredményed, akkor Főiskola/egyetem. Egyik közeli barátnőm szülésznő, ő a SOTE-n tanult érettségi után, 2 kisgyerekkel fejezte be)
2013. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy kiakasztott a válaszadó, de teljesen igaza van. Estin érettségit kell szerezni és utána Egészségügyi Főiskola kell. Én másik képzésre de ilyen suliba járok, tudom. 8 általánossal sajnos nem mész semmire. OKJ-s szülésznői nincs (és a legtöbb olyanhoz is kell az érettségi). Sajnos ez van. Kifogások lehetnek, de a suli akkor sem megy házhoz. Neked kell lépned és megoldanod az akadályokat, ha tényleg el akarod érni a célod. Mást nem mondhatunk. Tanulni kell. Éveket. Az érettségi min. 3 év, a főiskola pedig osztatlan alapképzés, tehát 4 éves. 7 év múlva, ha csont nélkül csinálod a vizsgákat, lehetsz szülésznő. Én is gyerek mellett tanulok, meg lehet csinálni. Több elszántság, türelem, kiartás, és kevesebb panasz! Hajrá!
2013. jún. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

Ahhoz,hogy estin vagy levelezőn leérettségizz dolgozók gimnáziumát kéne keresned. Nem igaz,hogy megvonják a Gyest. Menj és iratkozz be. Aztán 4 év múlva ha leérettségiztél két tárgyból emelt szinten és esetleg lesz egy nyelvvizsgád jelentkezel a Pécsi, Szegedi vagy Budapesti illetve a Debreceni egyetemek egészségtudományi karára ahol újabb 4 év alatt elvégzed a szülésznőit.

Az,hogy most nincs kocsi meg semmi nem akadály gyerek és tanulás mellett el kezdhetsz nyavalygás helyett erre a célra gyűjtögetni. Ha közben a gyerek betölti a 3 évet elmész dolgozni és majd levelezőn végzed a főiskolát. Ennyi csak tegyél érte mert ha csak itt üldögélsz és álmodozol nem lesz beled semmi csak anya.

2013. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

Ha 8 általánossal tulajdonképpen semmit sem lehet kezdeni. Az alap az érettségi.(ahogy előttem már páran leírték)Ha Normális körülmények között nem mentél középiskolába, akkor még mindig megteheted. Vannak esti középiskolák is felnőtteknek. SEMMI KÖZE A GYESNEK AHHOZ HOGY TANULSZ E ESTI ISKOLÁBAN VAGY SEM. Nagy marhaságokat írsz hogy megvonják, ha tanulsz. Miért írsz ilyen butaságokat, utána sem néztél csak gondolom valamelyik szintén 8 általánost végzett rokonod vagy szomszédod okoskodása alapján írsz ilyet le. Nem így van, kettőnek semmi köze egymáshoz. A GYEST akkor nem kapod ha elhelyezkedsz dolgozni, vagy állami gondozásba adod a gyerekedet. De gondolom munkát úgysem találnál 8 osztállyal, a gyerekedet meg szereted nagyon így ezt a témát le is zárhatjuk.

Az hogy az esti iskolába el kell járni, és ezt neked meg kell oldani akkor is ha nincs kocsitok az tény. busz vonat létezik a világon. Pénzbe kerül az utazás, a tankönyvek is, és amikor iskolába vagy ezt meg kell oldanod hogy valaki vigyázzon a gyerekre, erre való a párod vagy férjed. ha valaki tanul ott a családnak segítenie kell, mert különben nem tud helytállni az iskolában. Nem kifogásokat kell keresni hanem megoldani és támogatást szerezni a családtól.

Érettségi után még ez az egyszerűbb sokkal, (mert rengeteg középiskolában van esti tagozat)jelentkezned kell főiskolára. Ahogy előttem leírták ez 4 év, és csak érettségivel tudsz jelentkezni felsőoktatásba. Ez bizony diploma és nem is a könnyen megszerezhető diplomák egyike.

Szülésznő képzés 3 helyen van Magyarországon. Pécsen, Nyíregyházán, és Budapesten. Többet ne is keress mert nincs. Még egy fontos információ van szülésznő képzés levelező tagozaton, és nappali tagozaton is. Nappali bárki tud jelentkezni akinek van érettségije a felvételi tárgyakból, de levelezőre csak az tud jelentkezni akinek van 2 év szülészeti munkában gyakorlata. Azaz sima érettségivel levelezőre nem is jelentkezhetsz.

2013. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszok, több ócsárolást nem kérek.

Amúgy meg te debil, az, hogy valakinek 8 osztálya van nem azt jelenti hogy buta is. Agyoniskolázott gyökér...

Amúgy te nem tudhatod hogy miért van csak 8 osztályom, úgyhogy a pofádat nyugodtan befoghatod ;)

2013. jún. 15. 10:44
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

Téged nem ócsárolt senki, nem tudom miért kell így viselkedni. Te tényleg ne akarj segítő foglalkozást ha így megsértődsz és csak ilyen alpári módon tudsz beszélni az emberekkel. Te sem örültél volna ha szüléskor a szőlésznőd ordít veled vagy debilnek nevez mert nem úgy nyomsz ahogy "kéne". Tudod egyáltalán a szó jelentését. Annak pedig valamilyen oka van ha valakinek csak 8 osztálya van és senki nem állította,ohgy valamilyen differenciáid lennének. Senki nem is firtatta,ohgy mért ez a te dolgod. Neked kell tudni.. de 8 osztállyal és ilyen viselkedéssel ... hát én elgondolkodnék az álmom felől.

Inkább el se végezd nézz magadba!

2013. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

11es válaszolót jól lepontozták, pedig teljesen igaza van, csak kitörölték a kérdező ordenálé hozzászólását.

bár közben azért megmutatta, hogy miért is törölték... :)


egyébként senki nem mondott rosszat arra, hogy 8 általánosod van, de amiket írsz, azután lehetne 3 diplomád is, mégis mindenki butának tart már

2013. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%

"Köszi a válaszok, több ócsárolást nem kérek.

Amúgy meg te debil, az, hogy valakinek 8 osztálya van nem azt jelenti hogy buta is. Agyoniskolázott gyökér...

Amúgy te nem tudhatod hogy miért van csak 8 osztályom, úgyhogy a pofádat nyugodtan befoghatod ;)"

Nos köszönöm szépen a reakciódat, de én nem firtattam hogy miért van 8 osztályod, ahogy előttem szólók sem.

Én egy hatalmas tévedésedre világítottam rá, amit többször is leírtál mint tényt, holott valóság alapja nincs. Abban biztos vagyok hogy nem a 1998. évi LXXXIV. törvényt tanulmányoztad át, és jutottál arra a következtetésre hogy esti iskola mellett nem jár GYES, hanem valaki aki szintén nem tájékozott mondta ezt Neked.

Attól hogy marhaságnak és butaságnak neveztem az tény és nem a Te bántásod, és alpári sem voltam, csak nyomatékosítani akartam. A reakciód viszont tükrözte az alacsony iskolázottságodat. Ha olyan "segítségeket" és tanácsokat akarsz hallani hogy miért nem lehet megoldani megvalósítani az álmaidat akkor rossz helyen kérdezgettél. Sajnálkozni és rád hagyni a téves feltételezéseidet..nos az nem jó szándék hanem pont rossz. Ezen gondolkozz el!!!

az agyon iskolázott...

2013. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"gondolom valamelyik szintén 8 általánost végzett rokonod vagy szomszédod okoskodása alapján írsz ilyet le."


aha nem írt rá semmi olyat mi?


serry drága nem kellenek a privát üzenetek!

2013. jún. 15. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!