Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyi lesz a...

Szerintetek mennyi lesz a ponthatár idén orvosin?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 11:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Rendben ;) mindenképp értesítjük majd egymást! Kívánom neked, hogy vegyenek fel és érd el a célod! :):)
2013. jún. 9. 16:40
 12/14 anonim válasza:

Igen :) sztoikus nyugalommal legyetek szenvedő társaim :D Én is olvastam itt ,hogy van akinek 90%os biosz stb,de ők gondolom dupláznak és vagy 30-40 ilyen nagyon jó van szerintem :) de ők se biztos,hogy mondjuk DE-ÁOK-ra készülnek vagy SOTE FOKra

:)

én vagyok az a hajnali kisregény író :D

2013. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Több érv is a csökkenés mellett szól. Kevesebben jelölték, a két emelt nehéz (főleg a kémia). Az országos átlag béka feneke alatti, sokan már szóbelizni sem mentek el. Nálunk az egyik legerősebb bioszos suliból idén nem is jelentkezett senki orvosira. Sok zseni is inkább megy külföldre a röghözkötés miatt, szóval nemcsak azok nem jelölték, akiknek eleve esélyük sem volt. Számolgattam, és a tavalyi ponthatár szerint vidékre be lehetett kerülni egy 75 körüli emelt biosszal és egy 60(!) körüli közép kémiával. Mondanom sem kell, a többség közép kémiát nyelvvizsgát és emelt bioszt vitt. Na mármost, aki középszinten 60-70 körül tejesít, annak nem sok esélye van mindössze 10-el kevesebbet írni emelten, mert az emelt és a közép kémia közt nagyon nagy a szintkülönség. Egy csomó ember, aki a közepet megírja 80-90 körül, képes emelten 50-60 körül produkálni. Most, hogy az országos átlag 30 körüli (max 40) az átlag akkor is 50-60 körül mozogna, ha mindenki 49/50 pontot kapna szóbelin, ami igencsak nem valószínű...A pontszámot számítógép határozza meg a jelentkezők eredményének és a keretszámnak a figyelembevételével. Már a tavalyi 415 is nagy meglepetés volt, mert ugyanez a teljesítmény, ha nem adtak volna az emeltért +10-et, a régi 480-as rendszerben csak 405-öt ért volna. Aki 2011-ben 405 vagy 406 pontot ért el, annak elég volt újra beadni a papírjait, mert az emeltre ráírtak neki +10 pontot, és elérte. Igazából egy 12 pontos csökkenésnek felelt meg, ha innen nézzük. Gyógyszerészet: én pl. álmomban nem gondoltam volna, hogy 400 alá mehet, erre tessék...
2013. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Huh, nagyon bizom benne... 409 pontom van, gytk-n valoszinü, hogy bent leszek, de azert csak jobban szeretnem az orvosit :/ :)
2013. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!