Mit tegyek, ha teljesen tanácstalan vagyok a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, és egyre többet foglalkoztat a gondolat, hogy "mi leszek, ha nagy lesz", minek tanuljak tovább, mit akarok csinálni majd felnőttként...De egyszerűen egy nagy üresség, ami előttem van.

Soha nem tudtam, hogy mi akarok lenni, hogy milyen szakmában szeretnék elhelyezkedni, és ez most sincs másképp, fogalmam nincs egyszerűen, hogy mit kezdjek magammal, semmi irányzat nincs, amire azt mondanám, hogy érdekel, amiben szívesen elhelyezkednék, nincs semmi ami különösebben érdekel, egyszóval teljesen tanácstalan vagyok. Annyit tudok, hogy szeretnék továbbtanulni a jobb megélhetés miatt, itt kifújt. Fel kellett volna venni már faktokat tavaly ( 5 éves gimibe járok ), de semmit nem vettem fel, hisz ahhoz tudnom kéne hogy mi akarok lenni, és hogy az adott iskola milyen tantárgyakból követel emelt szintű érettségit.. Így most itt vagyok lassan 19 évesen, nemsoká végzek, és semmit sem tudok... :(

Más is van ezzel így, mit tudnátok javasolni?


2013. márc. 3. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Tölts ki jó pár önismeretei tesztet.
2013. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én környezetmérnök hallgató vagyok, és csak azt tudom, hogy az egész egy nagy sz.a.r és konkrétan azért tanulok, hogy utcaseprő legyek. :D

Szóval én se tudom, mivel akarok foglalkozni.


Ellenben amit a körülöttem élőkön keresztül "tapasztalok":

Akik kihagytak egy vagy két évet, azok mind jó szakon vannak, rájöttek, mi az, ami igazán érdekli őket és azt tanulják.

Szerintem hagyj ki, menj dolgozni, tanulj nyelvet.

Gyarapítod a nyelvtudásodat, és munkatapasztalatra teszel szert, mely során megtanulod, mire vagy képes (mennyire tűröd a monotóniát, stb)

2013. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!